Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Warsztat majsterkowicza - elektronarzędzia

04 Sty 2012 20:13 11888 10
  • #1 04 Sty 2012 20:13
    1124842
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 04 Sty 2012 22:05
    stonogan
    Poziom 13  

Przynosi sąsiad z szopy w zimie szlifierkę BOSCH za prawie 600 złotych, włącza w mieszkaniu i błysk i koniec - przewinięcie czyli naprawa wirnika to koszt od 200-300 złotych. Całą dniówkę czyli 100 złotych straciłem nie licząc paliwa aby to ustalić w wielu punktach naprawy i w serwisie w wielkim mieście. Czy opłaca się kupować markowe narzędzia gdy potem leżą na mrozie a ich włączenie zimnych powoduje parowanie wilgoci w wirniku i wybuch? Drugi przykład: uzbierałem sobie niezły zestaw narzędzi - nakryłem złodzieja w piwnicy i 20 lat już nie oddaje mi tego co zdążył wcześniej nie wiadomo gdzie wynieść a tylko dokładam komornikom co rok lub co dwa lata 200 złotych czyli prawie 10 % tego co ukradli... Drugie pytanie z tym związane: czy opłaca się kupować złodziejom markowe narzędzia? Oczywiście są to skrajne przypadki ale one chodzą po ludziach... Z elektronarzędziami to tak jak z aparatem foto u fotografa: nie sprzęt robi zdjęcia a właściciel... Sprzęt ma Ci leżeć w ręce według mnie i nic tu teraz marka nie ma do tego bo i tak sprzęt przeżyje Cię oprócz oczywiście akumulatorów nieosiągalnych do dokupienia czy podmiany np. EINCHELL - nie mogę dokupić nigdzie w rozsądnej cenie.... Dlatego mój sposób myślenia z zakupu wiertarko-wkrętarki akumulatorowej do domowego zastosowania przeobraził się w zakup wiertarko-wkrętarki sieciowej 230 V i mam spokój z akumulatorami nie wytrzymującymi 3 lat w SKIL czy Einchell. Jedyne akumulatory jakie wytrzymywały mi więcej niż 4 lata były w Black & Decker, ale podobno teraz także i tę markę skośnoocy produkują, więc wszystko teraz okazuje się loterią...

0
  • #3 04 Sty 2012 22:30
    zgierzak
    Poziom 9  

Sam zajmuje się remontami i trochę tego sprzętu się przerzuciło ,
    1- wiertarka udarowa -po co ( punkt 3.)
    2- wyrzynarka może być najtańsza byle miała mocowanie brzeszczota nie plastykowe ,musi mieć regulację obrotów ,również regulację bicia poosiowego.
    3- młotowiertarka BOSCH 220 chińskie podróby na allegro kupisz komplet w walizce za 160 180zł mają funkcje wiercenia /wiercenia z udarem,kucia.
    4- backendecker poręczna b.lekka ok 2kg ,mocna ok.500W ,z zabezpieczeniami,ustawianie pod kątem ,głębokość cięcia 4cm. przy ostrej pile idzie jak w masło .silnik b. wytrzymały długi przewód .Mam taka od 8 lat
    5- wkrętarki na baterię to sparki ok 260zł w Castoramie. ale ja polecam tanie
    z przewodem na 220v. z funkcją wiercenia ,uchwyt samozaciskowy .koszt 60 -70zł na allegro .
    6 -kątówka - tanie nie wytrzymują nawet swojej gwarancji .włączniki się zacinają siadają łożyska ,szybko lecą łożyska .polecam bleckendecker najdłużej wytrzymuje .koszt ok. 120-140zł .
    7- nie używam wszystkie tanie się migiem rozsypują . szkoda kasy.

0
  • #4 05 Sty 2012 08:26
    1124842
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 05 Sty 2012 11:27
    Brzydunio
    Poziom 12  

Witam według mnie, jeżeli to ma być warsztat w domu, a zamierzasz coś robić na poważnie, to zainwestuj w kompresor i narzędzia pneumatyczne są bardzo wytrzymałe.
    Ceny rożne ale jak już kupisz kompresor, to można podpiąć masę uradzeń np, klucze, wiertarki, wkrętarki, wyrzynarki, nitownice, gwoździarki, pistolety do malowania, szlifierki, młoty udarowe, nożyce, piaskarki, itp.

http://www.basspolska.com/szlifierka-pneumatyczna-3-at-6027.html

0
  • #6 08 Sty 2012 00:00
    1124842
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 08 Sty 2012 00:34
    gtyle
    Poziom 13  

Kolego, wszystko zależy do czego będziesz używał sprzętu i jak często. Np. instalatorzy kablówki nie potrzebują wiertarki z precyzyjną kontrolą obrotów, oni muszą mieć wiertarkę o dużej energii udaru do wiercenia dziur w ścianie. Inaczej wygląda już sprawa z wykorzystaniem wiertarki do mieszania zaprawy, wiercenia w drewnie, a jeszcze inaczej do wiercenia precyzyjnego. W przypadku majsterkowicza, wiertarka to jedno z najczęściej wykorzystywanych urządzeń (zaczynam pisać jak A. Słodowy), więc warto zainwestować. Jak kupiłem 15 lat temu B&D i służy mi do dziś, właśnie wymieniam szczotki, które dalej są w sprzedaży :-). Inaczej ma się sprawa z wyrzynarką, przynajmniej u mnie, chociaż dużo robię w drewnie. Do cięcia stosuję różne piły: od wyrzynarki przez pilarkę tarczową, stołową, szlifierkę kątową z tarczą do cięcia drewna, na pile łańcuchowej kończąc. Ale i tak, gdy potrzebuję precyzyjnego cięcia biorę piłę ręczną :-). W super wyrzynarkę nie warto inwestować, bo nie będziesz nią pracował non stop. I jeszcze coś: nie wiertarka, a wiertła i nie wyrzynarka, a brzeszczoty oraz, co najważniejsze: umiejętności decydują o końcowym efekcie pracy :-) Uważaj, abyś nie popadł w paranoję, bo elektronarzędziwy interes ma rozległe macki i utrzymuje się z niego rzesza ludzi, za Twoje pieniądze zresztą :-) .

0
  • #8 08 Sty 2012 01:37
    1124842
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 08 Sty 2012 02:15
    gtyle
    Poziom 13  

Z tego co zauważyłem GRAPHITE mają solidnie wykonane obudowy i ładne wzornictwo. Einhell robi niezłe wkrętarki zasilane ogniwami Li-Ion. Jeśli zachodzisz do Lidla, zwróć czasem uwagę na sprzęt marki Parkside. Profi oczywiście śmieją się ze sprzętu ze sklepu spożywczego, ale to dobra firma (potajemnie używają go nawet Profi :-) ). Jeszcze jedno, większość EN i AGD inaczej wygląda z zewnątrz, a w środku ma to samo, szczególnie dotyczy to silników. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach: przeniesiesienie napędu, przełączniki elektryczne jakość tworzyw itp. Zanim kupisz obejrzyj, z czasem nabierzesz doświadczenia :-)
    3.1.10. Takie prośby jaka tu była, są niedopuszczalne. [retrofood]

0
  • #10 08 Sty 2012 11:53
    1124842
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 08 Sty 2012 12:00
    retrofood
    Moderator

Tandryf napisał:

Który polecacie dla amatora?

Każdy. To tak jakbyś pytał z którą się ożenić.

Temat zamykam.

0