Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ocieplenie budynku przerabianego na warsztat

07 Sty 2012 12:07 3742 9
 • Poziom 7  
  Witam. Myślę że w dobrym dziale zamieściłem ten temat. Mam nieduży budynek i chcę go przerobić na warsztat, tylko proszę o pomoc czym go ocieplić. Budynek jest w wewnątrz garażu, ponieważ kiedyś to był mały garaż dwu wjazdowy i zastał nad nim nadbudowany większy garaż (6 wjazdowy). I chciałbym go ocieplić żeby w zimie jak napale w piecu (z wentylatorem) to żebym miał ciepło. Krokwie są i tak pomyślałem żeby od dołu podpić krokwie sklejką drewnianą i na tą sklejkę a pomiędzy te krokwie dać wełnę mineralną (tylko jakiej grubości??) następnie znów sklejkę, żeby chroniło z dwóch stron. Tylko mam pytanie czy to było by dobre ocieplenie, dodam że drzwi mam z blachy i tak się zastanawiam czy je ocieplać styropianem czy nie, żeby nie było tak że jak ocieplę drzwi to będzie mi się para wodna skraplać, takiego zjawiska nie chcę, bo wtedy mam wszystko mokre.
 • Poziom 1  
  Ocieplałem kiedyś podobny obiekt wełną mineralną. najlepiej prasowaną tyle że jest droższa. Wełna jest jednocześnie dobrym materiałem ognioochronnym więc zwiększa bezpieczeństwo pożarowe obiektu. W garażu jest to chyba istotna sprawa. Stosowałem do tego jeszcze membranę paro-przepuszczalną. Wydaje mi się że nie obejdzie się bez ocieplenia drzwi. Mija się z celem ocieplanie reszty skoro większość ciepła ucieknie drzwiami.
 • Poziom 39  
  Wełna 8cm, tak kiedyś robiłem u poprzedniego pracodawcy.
  Dach miał kryty blachą trapezową, od dołu przykręciliśmy następną blachę trapezową, którą miał akurat z odzysku i pomiędzy krokwie wsuwaliśmy tą wełnę. Przy dachówce wskazana jest folia paroprzepuszczalna. Folia w ogóle jest bardzo wskazana, bo więzi ciepło w strukturze wełny, ale to już gestia inwestora, bez, też będzie.
  Zadna woda nie będzie się skraplać.
  Warto zainwestować w jakieś markowe drzwi segmentowe, unoszone.

  Jeżeli zdecydujesz się na sklejkę (jest droga) wystarczy 4-5mm grubość, ale wypada ją łączyć na krokwiach, więc będziesz miał dużo odpadów. Blachę możesz łączyć w dowolnym miejscu, na zakładkę i jest totalnie nie palna.
 • Poziom 7  
  Na ten budynek nie będę kład blachy ponieważ ochrania go większy budynek, aby chcę go ocieplić, żeby było ciepło. A tą wełnę mineralną to tak szczelnie kłaść pomiędzy te krokwie, i drzwi też tak szczelnie ocieplić styropianem, bo nie chcę żeby mi się para wodna skraplała, czy zostawić takie po 2cm szczeliny pomiędzy wełną a krokwią, i z drzwiami tak samo mam postąpić, czy w drzwiach nie zostawiać takich szczelinek pomiędzy kawałkami styropianu? Trzeba stosować tą membranę paro przepuszczalną do taj wełny, bo u mnie to by wygląda tak sklejka-wełna- sklejka?
 • Poziom 21  
  Prościej jest wypełnić przestrzeń miedzy krokwiami wełna mineralna i podbić płytą osb sklejka za droga jak nie masz dachu z blachy to daruj sobie membrany mam tak ocieplony dach garażu i jest ok . Co do bramy wjazdowej to albo przymocowac fartuch z blachy ocynkowanej i wypełnic go wełną podobnie jak robione są kotły węglowe, lub wykleić twardym stropianem tz, styrodrur ten na tarasy i balkony pozdrawiam
 • Poziom 11  
  Magazyn ociepliłem wełną mineralną, pomiędzy krokwie przyszła wełna mineralna rozprężna 10 lub 15 cm. wełna leży na foli zbrojonej mocowanej do krokwi zszywaczem tapicerskim. Jest to najtańsze rozwiązanie i skuteczne.
  Jeżeli masz odpowiednia wysokość to możesz zastosować folię, jeżeli mała wysokość pomieszczenia i jest narażona na uszkodzenia mechaniczne to inny materiał.

  Wilgoć skrapla się na zimnych powierzchniach : jeżeli drzwi nie ocieplisz na całej powierzchni to dojdzie do skroplenia na części nieocieplonej.

  Folia paroprzepuszczalna na suficie ma sens tylko wtedy gdy przestrzeń ponad watą jest wentylowana., w innym przypadku para przedostanie sie przez folie paroprzepuszczalną, przez warstwę wełny i skropli się na górnej powierzchni dachu, krople spadną i zawilgocą izolację. Dlatego lepiej zastosować folię zwykłą zbrojoną lub zapewnić wentylację przestrzeni ponad wełną.

  pozdrawiam
 • Poziom 39  
  Jeśli da zwykłą, to tym samym trybem skropli się na wewnętrznej stronie folii i nawilży tym bardziej wełnę.
  Jeśli będzie dobrze i szczelnie zrobiona izolacja odpowiednim materiałem, nie dojdzie do żadnego skraplania!
 • Poziom 7  
  Czyli jak ocieplę dach wełną mineralną tak jak pisałem i do tego ocieplę drzwi styropianem, to mi nie będzie się skraplać w pomieszczeniu?
 • Poziom 39  
  Dokładnie.
  Skraplanie występuje w zetknięciu pary wodnej z chłodnymi elementami.
  To że drzwi ocieplisz, to nie wierzę, że wszystkie odrzwia, łączniki, framugi, itd. będą zaizolowane i w tych miejscach na pewno będzie rosa, a w bardzo mrożne dni, nawet szron.
  Dlatego namawiam cię na profesjonalne drzwi, ogrzewanie jest bardzo drogie, leczenie przeziębień też strata.
 • Poziom 1  
  A ja proponuję wełnę mineralną w technologii ECOSE firmy Knauf. Czytałam o niej przy okazji akcji Ekoszkoła (została wykorzystana do ocieplenia szkoły w Chechle, woj. Małopolskie). Podobno jest tania, łatwa w montażu i nie zawiera toksycznych elementów, przez co bez problemu może być stosowana w pomieszczeniach używanych przez dzieci.