Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat alhambra 1998 2l benzyna

marekpietrzak1963 10 Jan 2012 23:03 2787 8
    marekpietrzak1963
    Level 9  
    czesc,posiadam seata alhambre 2l benzyna 1998r, po kilkudniowej przerwie w uzytkowaniu nie moglem uruchomic pojazdu,po wymianie czujnika walu korbowego, aparatu zapl., cewki zapl.swiec odpalilem samochod, do konca nie wiem jaka byla przyczyna. Teraz silnik pracuje bardzo dobrze, komputer nie pokazuje bledow,ale od czasu do czasu po kilkunastu godzinach, przerwy podczas uruchamiania nie ma iskry,czasami musze startowac 3,4 razy z przerwami kilkusekundowymi. Mam pytanie,czy jesli zamontuje w niej sterownik silnika oraz imobilajzer (komplet sterownik plus imobilajzer wymontowany z takiego samego modelu) to bedzie to pracowalo poprawnie bez programowania,z gory dziekuje za pomoc,marek
    s.q
    Level 21  
    Jeżeli nie liczysz się z kosztami wymiany części (bez diagnozy) może lepiej wymienić samochód.

Poza błędami są bloki danych, które trzeba przeczytać i przeanalizować.
    marekpietrzak1963
    Level 9  
    dzieki za dobra rade,bardzo mi pomogla, a tak na marginesie, napisalem wyraznie ze komputer nie pokazuje bledow
    msepl
    Level 25  
    Fajne odpowiedzi na elektrodzie są czasami ?
    Powiedz pompka paliwa daje paliwo od razu ?
    Rano po przerwie przekręć stacyjkę na zapłon odczekaj 10 sek, wyłącz, zrób tak 3-5 razy bez rozrusznika. Po tym wszystkim spróbuj odpalić.
    Czy od razu czy to samo co przedtem ?

pozdrawiam
  • Helpful post
    kuniczi5
    Level 10  
    Bez programowania się raczej nie obejdzie to nie klocki lego.Przykładowo imobilizer trzeba zgrać kluczykiem.
    marekpietrzak1963
    Level 9  
    pompka pracuje po wlaczeniu stacyjki,problem ewidetnie jest w iskrze ktorej brak,gdy iskra sie pokarze silnik startuje natychmiast,zaryzykowalbym wymiane sterownika, poniwaz w mojej sytuacji jest to tansze niz naprawa u mechanika(przebywam czasowo w irlandii)
    msepl
    Level 25  
    Faktycznie immo sprawne.
    Imm- of - nie dotyczy.
    Pytanie - skąd wiesz że rano po 10 godzinach przerwy przy starowaniu brak iskry a nie paliwa >?
    marekpietrzak1963
    Level 9  
    dzieki, oczywiscie jesli zmienie imo musze zakodowac kluczyk, nie pomyslalem logicznie,co prawda mam numery fabryczne kluczyka i imo, ale na tym sie nie znam

Dodano po 6 [minuty]:

sciagam kabel, zakladam zapasowa swiece, nie ma iskry, nie pali,pojawia sie iskra zapala na trzy cylindry natychmiast (trzy poniewaz jeden jest odlaczony do sprawdzenia, pod maska mam dorobiony kabel do startowani,zebym mogl sam sprawdzic)
    marekpietrzak1963
    Level 9  
    Witam ponownie,rozwiazalem problem mojej alhambry.Przyczyna w/w usterki byl czujnik polozenia walu korbowego.Co ciekawe pracowal wadliwie tylko podczas pierwszego uruchomienia silnika po kilkunastogodzinnej przerwie, pozniej silnik startowal i pracowal prawidlowo az do nastepnej kilkunastogodzinnej przerwy.Zaznaczam ze samochod byl sprawdzany przez 2 mechanikow w odstepach kilku dni i zaden komputer nie pokazal zadnej usterki. Moze bylo to spowodowane tym ze podczas nieudanych uruchomien nie krecilem rozrusznikiem dluzej niz 4..5 sekund i komputer pojazdu nie wychwycil tej usterki?. Ktos napisal na forum ze w jego przypadku komputer wykrywal taka usterke po 15..20 sekundach krecenia (dzieki mu za to).Moze moje doswiadczenie komus sie przyda, dziekuje i pozdrawim urzytkownikow.