Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu-Siemens Esprimo q5020 nie widzi dysku

16 Jan 2012 15:34 1463 2
  • Level 13  
    Witam, mam dziwny problem z komputerem. Otóż Fujitsu przestało widzieć dysk który od nowości był w nim zainstalowany (WD800BEVS) Bios bardzo długo myśli podczas wykrywania urządzeń IDE i nie wykrywa go. Z początku myślałem że to dysk bo po włożeniu innego dysku bez problemu Bios go wykrył. Dla sprawdzenia dysk z Fujitsu włożyłem do innego komputera i za pierwszym razem ruszył bez problemu- przeskanowałem go programem diagnostycznym WD który nie stwierdził żadnych błędów. Do fujitsu jest dołączony program diagnostyczny startujący z płyty, po włączeniu tego programu sprawdza on po kolei wszystkie podzespoły pomimo tego że Bios nie wykrywa dysku to program diagnostyczny dysk sprawdził i stwierdził, że jest ok.
    Teraz pytanie dlaczego ten dysk działa w innym komputerze a w Fujitsu nie chce? i dlaczego Bios nie widzi dysku nie startuje z niego system z program diagnostyczny przeprowadza jego test?
  • Level 12  
    Może styki na płycie są bardzo brudne?
  • Level 13  
    Czyściłem i styki dysku i płyty głównej. Dysk tutaj jest montowany razem z napędem na przelotce MPI-SATA.