logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Mercedes Tourismo 350 Silnik 381KM , 2001r Autobus, Świeci ASR i nie chce odpali

omni-bus 24 Sty 2012 08:01 9120 27
REKLAMA
  • #1 10440612
    omni-bus
    Poziom 10  
    Posty: 40
    Ocena: 62
    Witam.
    Mam problem z odpaleniem mercedesa tourismo 350 , silnik 381KM, Jechał normalnie, zatrzymałem się ,pochodził chwile na wolnych obrotach po czym zgasł i nie chce odpalić. Na desce świeci sie kontrolka ASR na obrotomierzu która po przekręceniu kluczyka zapalała się na chwile i zaraz gasła a teraz nie gaśnie.
    Wie może ktoś co przy nim sprawdzić? bezpieczniki wszystkie dobre
  • REKLAMA
  • #2 10442969
    decybel91
    Poziom 43  
    Posty: 7999
    Pomógł: 1021
    Ocena: 4213
    ASR nie ma wpływu.
  • #3 10443041
    Cowboy zagrabie
    Poziom 31  
    Posty: 1444
    Pomógł: 159
    Ocena: 501
    ściągałeś klemy żeby zresetować komputer??
  • REKLAMA
  • #4 10443138
    omni-bus
    Poziom 10  
    Posty: 40
    Ocena: 62
    Dzieki za pomoc. Przyśniedział jeden z bezpieczników
  • #5 10451874
    omni-bus
    Poziom 10  
    Posty: 40
    Ocena: 62
    Witam.
    Problem się powtórzył. Teraz wyjmowanie bezpieczników i przekaźników już nie pomogło.
    ASR świeci auto nie chce odpalić. Co ciekawe zgasł na wolnych obrotach po jakichś 30 sekundach pracy tak jak poprzednim razem. Ma ktos jakis pomysł na to?
  • #6 10452761
    Cowboy zagrabie
    Poziom 31  
    Posty: 1444
    Pomógł: 159
    Ocena: 501
    Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale skoro świeci ASR, to znaczy że komputer otrzymuje informację o różnicy prędkości poszczególnych kół, w związku z czym ogranicza dawkę paliwa. sprawdził bym połączenia czujników ABS. Zima, woda, sól, może jeden z kabelków naderwany na słabym styku indukuje sygnał.
  • #7 10453150
    omni-bus
    Poziom 10  
    Posty: 40
    Ocena: 62
    TZN jak włącza sie ASR to nie powinien całkiem zamykać dawki paliwa ale ograniczać ja tak aby nie powodować zgaśniecia silnika.coś dziwnego dzieje sie z tym samochodem. chyba będe musiał przejrzeć instalację czy gdzieś nie utelnił się jakiś przewód ewentualnie może któryś z przekaźników od ASR nie ma przejścia. Jak by ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to będe wdzięczny. Pozdrawiam
  • #8 10453312
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Posty: 2885
    Pomógł: 308
    Ocena: 1602
    A nie taniej i szybciej bedzie podjechac do kogos kto ma StarDiagnose zeby oblookal co i jak??
  • REKLAMA
  • #9 10466765
    fazka3
    Poziom 10  
    Posty: 15
    Ocena: 8
    ja mialem taki sam przypadek tylko ze u mnie migala a nie swiecela sie!!!


    mercedes 350 tourismo 381KM 1997r
  • #10 10466949
    omni-bus
    Poziom 10  
    Posty: 40
    Ocena: 62
    no dobra , miałeś i co takiego było?
  • #11 10470905
    fazka3
    Poziom 10  
    Posty: 15
    Ocena: 8
    To nie jest rozwiazanie , ale ja tez odpialem kleme i wszystko wrocilo do normy!
    jak narazie tylko raz mi sie to zdazylo!
  • REKLAMA
  • #12 10471399
    omni-bus
    Poziom 10  
    Posty: 40
    Ocena: 62
    Doszedłem co było bo wcześniej naprawiałem go na odległość przez tel bo byłem na wyjeździe, ale też nie tak do końca.Kierowca sprawdzał bezpieczniki 2 razy i powiedział że wszystkie są ok.Przejrzałem wczoraj cała instalację ale na końcu jeszcze raz dal pewności sprawdziłem sam bezpieczniki. Troche mnie dziwiło bo V-ka tylko sie żarzyła a nie świeciła jasno. Spalony był bezpiecznik na module M czyli moduł silnika w głównej skrzynce bezpieczników. po włożeniu bezpiecznika 5A czyli taki jak powinien byc i zakręceniu silnikiem spalił sie ponownie. Włożyłem 15A i na razie jest ok. Zobaczymy jak dalej.
    Czasem odpięcie klemy nic nie daje. U mnie w drugiej 350ce jak zaczyna wariować to trzeba komputer resetować na włączonym kluczyku odpiąć wtyczke od komputera nad prawym tylnym nadkolem.a swoją drogą może miał ktos taki przypadek bo serwis też nie pomógł. Autobus sam wchodzi na obroty ale tylko czasami i tylko gdy jest tem powyżej 20 stopni na dworze. Czasem gaśnie i trzeba wtedy zresetować komputer . W zimę problem znika jak ręką odjął.
    Sporo mam praktyki z różnymi samochodami ale czasem są rzeczy niewytłumaczalne :)
    A swoja drogą to chyba trzeba na elektrodzie utworzyc osobna działke dla autobusów :)
  • #13 10471684
    fazka3
    Poziom 10  
    Posty: 15
    Ocena: 8
    Masz racje! Ja mam problem ze wspomaganiem opisuje go na forum moze ty co pomozesz?
  • #14 10471777
    omni-bus
    Poziom 10  
    Posty: 40
    Ocena: 62
    W tym autobusie musi być przewód nad skrzynią biegów gumowy z dławikiem i z taką skrętka spiralną. Jeżeli go wywaliłeś to na 100% olej będzie sie troche pienił i wspomaganie będzie głośno pracowało
  • #15 10471961
    fazka3
    Poziom 10  
    Posty: 15
    Ocena: 8
    Jest zamontowany! nie wywalalem go, bo gosc z Servisu merc. wyslal mi caly schemat wspomagania i zobaczylem ze tak ma byc
  • #16 10472067
    omni-bus
    Poziom 10  
    Posty: 40
    Ocena: 62
    Może nie ma na nim dławika tzn takiej obejmy metalowej zaciśnietej na środku gumowego przewodu. Może też być na przelotkach którymi są przykęcone przewody do kolumny kierowniczej jakieś przewężenie w postaci sitka. A od początku jak go kupiłeś już tak było?
  • #17 10473108
    fazka3
    Poziom 10  
    Posty: 15
    Ocena: 8
    Od poczatku jak go kupilem uklad sie piepszyl!
    Ten dlawik jest. zrobili mi nowego weza a to co bylo w srodku to wsadzili do weza taka metalowa rurka!!
    Ale wiesz co zauwazylem! jeden przewod z przodu przy kolumnie (zasilajacy) (cisnieniowy) nie jest oryginalny! A powrotny jest ogyginalny bo znaczki merc. są,
    i on ma na srodku taka zacisnieta tulejke! Myslisz ze na zasilajacym tez powinna byc?
  • #18 10473119
    omni-bus
    Poziom 10  
    Posty: 40
    Ocena: 62
    Zobacze u siebie i dam znać. Dobrze żebys zrobił zdjęcie tego i wtedy porównamy
  • #19 10473136
    fazka3
    Poziom 10  
    Posty: 15
    Ocena: 8
    Ok juz ide zrobic zdjecie

    Dodano po 19 [minuty]:

    podasz meila? to wyśle zdjecia
  • #20 10474594
    omni-bus
    Poziom 10  
    Posty: 40
    Ocena: 62
    biuro(_at_)omni-bus.pl
  • #21 11644182
    fazka3
    Poziom 10  
    Posty: 15
    Ocena: 8
    Witam znowu:-)
    Tym razem problem z elektroniką
    Jechalem sobie normalnie i zaswiecila mi sie kontrolka "V!" no i silnik zgasl !
    przekrecilem kluczyk wszystkie kontrolki sie swicą, silnik kreci ale nie odpala
    zaczalem sprawdzac bezpieczniki i znalazlem spalony w sektorze "M" drugi bezpiecznik od dolu 5A. Wlozylem nowy silnik odpalil na kilka sekund i znowu zgasl i spalil sie bezpiecznik. zaholowalem do elektryka twierdzi ze to modul
    Czy mielisce podobny przypadek?
  • #22 11644708
    omni-bus
    Poziom 10  
    Posty: 40
    Ocena: 62
    Kolego jak odkręcisz tablice bezpieczników to za modułem M od jednej w wtyczek wielopinowych odchodzi przewód który sie rozdziela na dwa czarną wtyczką. Wypnij ją i wsadź bezpiecznik jeśli się nie będzie palił to napisz to napisze Ci co masz sprawdzić. Pozdrawiam
  • #23 11658219
    fazka3
    Poziom 10  
    Posty: 15
    Ocena: 8
    Odebralem go wczoraj wieczor od elektryka powiedzial mi ze zwarly sie jakies obwody
    kolo skrzyni biegow co tam jakis sygnal daja do modulu on je rozdzielil i wszystko teraz gra!
    nie mialem czasu sprawdzic dokladnie gdzie to jest! i do szkrzynki bezpiecznikow popatrze w poniedzialek to napisze
    pozdro
  • #24 11658344
    omni-bus
    Poziom 10  
    Posty: 40
    Ocena: 62
    No właśnie ten przewód idzie do skrzyni biegów i przez to pali sie ten bezpiecznik
    Przewody są z prawej strony skrzyni biegów i jak sie oberwą i dotkną do skrzyni to pali się ten bezpiecznik. Wystarczy odkręcic tablice bezpieczników i wypiąć ten jeden przewodzik który mówiłem i można dalej jechać

    Dodano po 1 [minuty]:

    ile CIe to kosztowało?
  • #25 11665355
    fazka3
    Poziom 10  
    Posty: 15
    Ocena: 8
    nawet nie duzo 350 zl !!!
  • #26 11666791
    omni-bus
    Poziom 10  
    Posty: 40
    Ocena: 62
    A tak by było za darmo :) Pozdrawiam
  • #27 11667180
    fazka3
    Poziom 10  
    Posty: 15
    Ocena: 8
    No moze i tak! Ale jak sie ma za soba 50 dzieci i wrzeszczace nauczycielki to wiesz jak jest...... pozdrawiam
  • #28 19948767
    Bogdan panorama
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Święci ASR i nie odpala po ściągnięciu klemy i pompowaniu pompka paliwowa coś psztyka w pompie i wtedy ASR gaśnie i odpala silnik panowie jakieś pomysły

    Dodano po 4 [godziny] 32 [minuty]:

    @fazka3 poleć tego mechanika mam taki sam problem 607035070

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik ma problem z odpaleniem autobusu Mercedes Tourismo 350 z silnikiem 381KM z 2001 roku. Po zatrzymaniu silnik zgasł, a kontrolka ASR świeci się na desce rozdzielczej. Wcześniejsze próby resetowania systemu przez odłączenie akumulatora oraz sprawdzenie bezpieczników nie przyniosły rezultatu. Użytkownicy sugerują sprawdzenie połączeń czujników ABS, instalacji elektrycznej oraz przekaźników związanych z ASR. W jednym przypadku problem został rozwiązany przez wymianę uszkodzonego bezpiecznika w module silnika. Inny użytkownik zauważył, że zwarcie obwodów w okolicy skrzyni biegów może powodować problemy z bezpiecznikami.
REKLAMA