Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 207 1.4 16v wzbudzenie Alternatora

prezeskorek 09 Lut 2012 15:39 4506 8
  • #1 09 Lut 2012 15:39
    prezeskorek
    Poziom 9  

Witam
    Przedstawie sytuację od poczatku.

Alternator przestał ładować, co sie okazało odspawała sie szczotka w regulatorze, regulator oryginalny jest ciezko dostępny i bardzo dorgi, wymieniłem szczotki, niestety nic to nie pomogło alternator dalej się nie wzbudza nawet na krótko z akumlatora naprawa przekracza wartosć, zakupilem nowy alternator po zamontowaniu dalej nic, brak jakiegokolwiek napięcia na kablu wzbudzajacym. przejżałem instalację i co sie okazao kabel pod izolacją uległ zniszczeniu po rozcieciu wysypał sie tylko proszek, wymieniłem uszkodzony kawałek pojawiło sie napiecie 10v które i tak nie wzbudza nowego alternatora do ładowania, a na krótko z akumlatora jak podaje sygnał alternator zaczyna ładowć. jak prześledziłem drogę kabelka wzbudzajacego idzie on od alternatora do jednostki sterującej. I teraz moje pytanie, analizując sytuację to jednostka sterująca podaje sygnał na alternator, a jak to wygląda z drugiej strony jakie elementy uczestnicza i może ktos wie jakie kolejne kabelki sa odpowiedzialne za przekazanie informacji do jednostki sterujacej żeby podała odpowiednie napiecie, bo rozumiem że wynosi ono 12 v skoro tylko przy takim wzbudza się alternator.

• #2 09 Lut 2012 17:52
    gerti
    Poziom 11  

Kolego sam nic nie poradzisz bo uszkodzenie tkwi gdzie indziej[ prawdopodobnie w bsi coś nie halo]

• #3 09 Lut 2012 18:03
    decybel91
    Poziom 38  

Lexia zakoduj alternator, pewnie to Mitsubishi?

• #4 09 Lut 2012 22:46
    kybernetes
    Poziom 39  

A czy alternator, który kupiłeś był oryginalny? Bo tam idzie samowzbudny.

• #5 09 Lut 2012 23:17
    prezeskorek
    Poziom 9  

Alternator który kupiłem jest instalowany w serwisach jako zamiennik nie tylko w peugotach, z tego co się dowiadywałem to wystepują tam dwa rodzaje alternatorów, stary był firmy denso ten nowy nosi tylko znaki citroena. Zarowno nowy jak i stary jest na dwa kable jeden gruby drugi cieniutki (wg. mnie ten jest wzbudzający).

• #6 09 Lut 2012 23:52
    kybernetes
    Poziom 39  

W 1,4 16v nie ma alternatora wzbudzanego.

• #7 10 Lut 2012 11:15
    766630
    Usunięty  
  • #8 11 Lut 2012 21:12
    drwitek
    Poziom 10  

georgesgr,
    mam 207 z silnikeim EP3 czy wiesz w jakim zakresie może się zmieniać napięcie ładowania? Jak dotąd zauważyłem zmiany od 12,96 do 13,8V w zależności od stanu naładowania akumulatora. Napięcie stabilne nie zależne od obrotów.
    Minimalne ok. 0,1V spadki przy włączeniu świateł, radia, dmuchawy itp.

• #9 21 Maj 2013 22:09
    prezeskorek
    Poziom 9  

Problem rozwiązał montaż oryginalnego alternatora

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME