Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dlaczego migają lampki choinkowe

Łukasz Dolega 27 Gru 2004 01:32 3194 10
  • #1 27 Gru 2004 01:32
    Łukasz Dolega
    Poziom 12  

witam
    czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dalaczego migają lampki choinkowe?
    Dzięki

0 10
  • #2 27 Gru 2004 02:09
    junior999
    Poziom 14  

hmmm zalezy jakie ja mam lampki i w nich jest układ scalony zalany i 4 traki ,kondzior ,rezystor ,2 diody prostownicze i microstyk,lampki posiadaja kil;ka żędow np 4 kture sie cigna i przy końcu są połączone ,migaja dla tego bo układ scalony nimi steruje posiada funkcje sterownika ,i przy każdej próbie przełączenia microstykiem zmieniają swoje zachowanie do tego może być głośniczek i wydawać jakąś melodyjke ,chyba to chińczyki takie cuda robią

0
  • Pomocny post
    #3 27 Gru 2004 08:05
    Vinnic
    Poziom 15  

Są też tańsze rozwiązania z żarówką z bimetalem w każdej sekcji. W chwili załączenia wszystkie sekcjie się świecą. Podczas nagrzewania bimetalu, zaczyna on odłączać prąd i wtwdy cała sekcja jest wygaszona aż do ostygnięcia bimetalu. I tak w kółko.

0
  • #4 29 Gru 2004 12:29
    andy_28
    Poziom 12  

Mam takie lampki z 8 programami, ale coś mi się zepsuło. Nagla wszystkie przestały świecić się. Póżniej za jakiś czas na chwilę zaczęły znowu mrógać, a potem znowu nic. Moim zdaniem nie możliwe, że przepalenie się jednej żaróweczki spowodowało ten efekt. Mam rację?
    Ale zacząłem wyrywkowo wyjmować żaróweczki i sprawdzać neonówką obecność napięcia. Nic to nie dało. Stała się jedna rzecz: jeżeli pod napięciem wyjąłem jakąś żaróweczkę, następnie odłączyłem zasilanie, włożyłem żaróweczkę i załączyłem zasilanie to całość zaczęła się świecić. Włożenie pod napięciem z powrotem żarówki powoduje brak świecenia całego kompletu. Tylko, że teraz albo wszystkie lampki się świecą, albo mrugają wszystkie razem, albo świecą się długo a potem chwilę pomrugają. Po prostu programy przestały działać, a to co zostało nie odpowiada żadnemu z programów, które można było ustawić. Co się zatem zepsuło?

Andy

0
  • #5 29 Gru 2004 14:38
    junior999
    Poziom 14  

napewno masz tam jakieś pudełeczko z przełącznikiem, rozbierz i zobacz może cos się spaliło ,sprawdz luty

0
  • #6 30 Gru 2004 14:17
    gmail
    Poziom 16  

Łukasz Dolega napisał:
    witam
    czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dalaczego migają lampki choinkowe?
    Dzięki

Napisz coś więcej o swoich lampkach to będzie mozna coś powiedzieć na ich temat, dlaczego? i jak? Na rynku jest wiele rozwiązań: układy sterujące, żarówki z bimetalem, świecące światłowody itp.

0
  • #7 30 Gru 2004 17:37
    krystian2
    Poziom 14  

Witam
    Przede wszystkim sprawdz glowne przewody zasilajace czy nie ma przerw i koniecznie zobacz czy przewod nie uksyl sie przy samej wtyczce czesto sie tak dzieje lub czy nie odlutowaly sie przewody w puszce elektroniki mogl je ktos przez przypadek wyrwc. wszyskie sprawdzenia wykonuj na odlaczonych lampkach z gniazdka sieciowego

0
  • #8 30 Gru 2004 17:48
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

A tak a propos to chińczyki też oszczędzają. Miałem dwa takie zestawy z dwóch różnych lat. I w starszym są 4 triaki, a w młodszym tylko 2. Płytka jest taka sama. Tylko w tym uboższym sa połączone po dwie gałęzie. Sknery, no :D

0
  • #9 30 Gru 2004 18:17
    krystian2
    Poziom 14  

Witam
    Przede wszystkim sprawdz glowne przewody zasilajace czy nie ma przerw i koniecznie zobacz czy przewod nie uksyl sie przy samej wtyczce czesto sie tak dzieje lub czy nie odlutowaly sie przewody w puszce elektroniki mogl je ktos przez przypadek wyrwc. wszyskie sprawdzenia wykonuj na odlaczonych lampkach z gniazdka sieciowego

0
  • #10 30 Gru 2004 19:30
    Łukasz Dolega
    Poziom 12  

Dzięki wszystkim za odpowiedzi
    Mam lampki z żarówkami z bimetalem i rozpoznałem sobie które to są.
    Ale mam jeszcze jadno pytanie:
    dlaczego przepalenie zwykłej zaróweczki nie przerywa obwodu i lamki świecą sobie dalej??

0
  • Pomocny post
    #11 30 Gru 2004 19:36
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Bo są one tak magicznie skonstruowane. W środku jest mostek i kiedy żarówka ulegnie przepaleniu, to te druciki podtrzymujące włókno rozginają się i robią zwarcie. Tak że obwód jest dalej zamknięty.

0