Witam!! Problem dotyczy expresu ciśnieniowego KRUPS XP7210. Po włączeniu expresu świeci dioda "wyczyścić". Po operacji wyjecia zbiornika na fusy i włożeniu go można załączyć czyszczenie. Przy czyszczeniu siłownik schodzi do pewnego stopnia i wywala błąd nr5:
Praca pompy
Podczas pierwszych sekund pracy pompy ilość przepływającej wody jest zero -Uszkodzony przepływomierz (zamienione wężyki, poluzowane złączki)
-Wyłącznik lub wyłącznik dystrybutora uszkodzony
-Krople wody na złączu przepływomierza
-Przepływ wody zablokowany: wężyk silikonowy zagięty, brak sitka (zawór zbiornika wody nie porusza się), zbiornik źle założony.
Przy czym widać że się poci od spodu. Czy wine za ten błąd ponosi tylko siłownik?? Ugniatacz kawy schodzi prawie do samego dołu i zatrzymuje się a woda nie leci przez dozownik kawy tylko przez ten od pary. Czy tak powinno być?? Regenerował już ktoś ten siłownik??
Praca pompy
Podczas pierwszych sekund pracy pompy ilość przepływającej wody jest zero -Uszkodzony przepływomierz (zamienione wężyki, poluzowane złączki)
-Wyłącznik lub wyłącznik dystrybutora uszkodzony
-Krople wody na złączu przepływomierza
-Przepływ wody zablokowany: wężyk silikonowy zagięty, brak sitka (zawór zbiornika wody nie porusza się), zbiornik źle założony.
Przy czym widać że się poci od spodu. Czy wine za ten błąd ponosi tylko siłownik?? Ugniatacz kawy schodzi prawie do samego dołu i zatrzymuje się a woda nie leci przez dozownik kawy tylko przez ten od pary. Czy tak powinno być?? Regenerował już ktoś ten siłownik??