logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Krups XP7210 błąd 5 - jak naprawić siłownik i przepływ wody?

noidemm 26 Lut 2012 16:37 8402 10
REKLAMA
  • #1 10602050
    noidemm
    Poziom 22  
    Posty: 1909
    Pomógł: 3
    Ocena: 253
    Witam!! Problem dotyczy expresu ciśnieniowego KRUPS XP7210. Po włączeniu expresu świeci dioda "wyczyścić". Po operacji wyjecia zbiornika na fusy i włożeniu go można załączyć czyszczenie. Przy czyszczeniu siłownik schodzi do pewnego stopnia i wywala błąd nr5:
    Praca pompy
    Podczas pierwszych sekund pracy pompy ilość przepływającej wody jest zero -Uszkodzony przepływomierz (zamienione wężyki, poluzowane złączki)
    -Wyłącznik lub wyłącznik dystrybutora uszkodzony
    -Krople wody na złączu przepływomierza
    -Przepływ wody zablokowany: wężyk silikonowy zagięty, brak sitka (zawór zbiornika wody nie porusza się), zbiornik źle założony.
    Przy czym widać że się poci od spodu. Czy wine za ten błąd ponosi tylko siłownik?? Ugniatacz kawy schodzi prawie do samego dołu i zatrzymuje się a woda nie leci przez dozownik kawy tylko przez ten od pary. Czy tak powinno być?? Regenerował już ktoś ten siłownik??
  • REKLAMA
  • #2 10602338
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Posty: 11875
    Pomógł: 1033
    Ocena: 2644
    noidemm napisał:
    Witam!! Problem dotyczy expresu ciśnieniowego KRUPS XP7210.

    Przy czym widać że się poci od spodu. Czy wine za ten błąd ponosi tylko siłownik?? Ugniatacz kawy schodzi prawie do samego dołu i zatrzymuje się a woda nie leci przez dozownik kawy tylko przez ten od pary. Czy tak powinno być?? Regenerował już ktoś ten siłownik??


    Co masz na myśli, że się poci od spodu?
    Jeżeli woda leci dyszą pary, a nie wylewką kawy, to podejrzany jest dystrybutor.
  • #3 10602695
    noidemm
    Poziom 22  
    Posty: 1909
    Pomógł: 3
    Ocena: 253
    Lekko się woda rosi od spodu siłownika. Woda leci dyszą pary dopiero jak wyskoczy błąd jak siłownik nie daje rady wyświetla się błąd i wylewa dyszą pary. Jeszcze jedno pytanie. Czy przy wyjęciu tej podstawki na fusy woda powinna lecieć przelewem z dystrybutora??
  • REKLAMA
  • #4 10602747
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Posty: 11875
    Pomógł: 1033
    Ocena: 2644
    noidemm napisał:
    Lekko się woda rosi od spodu siłownika. Woda leci dyszą pary dopiero jak wyskoczy błąd jak siłownik nie daje rady wyświetla się błąd i wylewa dyszą pary. Jeszcze jedno pytanie. Czy przy wyjęciu tej podstawki na fusy woda powinna lecieć przelewem z dystrybutora??


    Skoro rosi, to albo uszczelka tłoczyska (do wymiany sama uszczelka), albo cieknie od strony "siłowej", wtedy cały zespół kotła.
    Po wyjęciu pojemnika na fusy, ekspres nie powinien działać.
  • #5 10602881
    noidemm
    Poziom 22  
    Posty: 1909
    Pomógł: 3
    Ocena: 253
    Po wyjęciu pojemnika na fusy expres nie działa źle się zrozumieliśmy. Włanczam expres przyciskiem ON boiler się grzeje a gdy wyjme pojemnik na fusy woda cieknie z miejsca oznaczonego na zdjeciu.
    Krups XP7210 błąd 5 - jak naprawić siłownik i przepływ wody?
  • #6 10602941
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Posty: 11875
    Pomógł: 1033
    Ocena: 2644
    Daj zdjęcie dystrybutora od prawej strony ekspresu i troszkę wyżej.
  • REKLAMA
  • #7 10603094
    noidemm
    Poziom 22  
    Posty: 1909
    Pomógł: 3
    Ocena: 253
    Proszę bardzo :)
    Krups XP7210 błąd 5 - jak naprawić siłownik i przepływ wody? Krups XP7210 błąd 5 - jak naprawić siłownik i przepływ wody? Krups XP7210 błąd 5 - jak naprawić siłownik i przepływ wody?
  • REKLAMA
  • #8 10604403
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Posty: 11875
    Pomógł: 1033
    Ocena: 2644
    Krups XP7210 błąd 5 - jak naprawić siłownik i przepływ wody?

    Jeżeli woda wylatuje rurką (1), to powinna trafiać do pojemnika ociekowego drogą(2).
  • #9 10604807
    noidemm
    Poziom 22  
    Posty: 1909
    Pomógł: 3
    Ocena: 253
    MARCIN.SLASK napisał:
    Krups XP7210 błąd 5 - jak naprawić siłownik i przepływ wody?

    Jeżeli woda wylatuje rurką (1), to powinna trafiać do pojemnika ociekowego drogą(2).

    Woda tak jak piszesz przy złożonym expresie wylatuje do ociekacza ale czy tak się powino dziać przy wyjęciu tego pojemnika na fusy jaki to ma cel?? Jak można sprawdzić dystrybutor czy jest sprawny?? czy wszystkie kanały od dystrybutora powinny być drożne??
  • #10 11627298
    CAROLNINZI
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Hi, sorry but I´m from Brazil and can only write in English
    I had a subtle problem with my krups xp7210, when i turned it on the 4 lights would be on and stopped working.
    I went to assistance, they removed the filter and it started working again, but in 3 days the problem began again
    can you help me? what´s the most likely problem with it?
    thank you
  • #11 11694511
    Doktor Krups
    Poziom 9  
    Posty: 7
    Ocena: 6
    Wymień zawór 2 barowy sprawdź czujniki położenia siłownika.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z ekspresem ciśnieniowym KRUPS XP7210, który wyświetla błąd nr 5 związany z pracą pompy. Po włączeniu ekspresu i wyjęciu zbiornika na fusy, woda nie przepływa przez dozownik kawy, a zamiast tego wydobywa się z dyszy pary. Użytkownik zauważa, że siłownik nie działa prawidłowo, co może wskazywać na uszkodzenie przepływomierza, wyłącznika lub zablokowanie przepływu wody. W odpowiedziach sugerowane są możliwe przyczyny, takie jak uszczelka tłoczyska, cieknący zespół kotła oraz konieczność sprawdzenia dystrybutora. Użytkownicy wymieniają również potrzebę sprawdzenia drożności kanałów w dystrybutorze oraz wymiany zaworu 2 barowego.
REKLAMA