Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz przemysłowy do 1000zł

27 Lut 2012 23:32 5090 6
  • Poziom 13  
    Witam szukam odkurzacza przemysłowego do 1000zł
    ma współpracować z piaskarką, czyli pył kamienny będzie go męczył w 99%.
    Najlepiej było by jak byłby bez workowy, worek szybko sie zapycha i mimo ze zapełniony jest w 20% to już słabo ciągnie.
    Czy sa filtry które dobrze sobie radzą z pyłem kamiennym??
    Na co zwracać uwagę na podciśnienie czy przepływ powietrza.
    Obecnie mam Metabo 1200, ale juz słabo ciągnie:)
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Do tej kwoty poza używanymi to raczej nie kupisz odkurzacza, który by się nadawał do tego celu. Odkurzacze takie powinny posiadać filtry ze strzepywaczami, a takie nowe kosztują po kilka tysięcy zł np. Protool VCP-700
    W przypadku drobnoziarnistych pyłów, filtry harmonijkowe szybko się zapychają i powodują duży spadek wydajności odkurzacza. W odkurzaczach profesjonalnych filtry te posiadają wibratory (strzepywacze), które powodują automatyczne oczyszczanie filtra.

Ja sobie poradziłem w ten sposób, że dokupiłem filtry wstępne (kubełkowe) oraz uszyłem dodatkowe worki z wszytą gumką (ściągacz), które zakładam na główne filtry harmonijkowe.
    Worki są uszyte z grubego, włochatego polara. Kurz, który przedostaje się przez kubełkowy filtr wstępny jest więziony we włoskach polara. Od czasu do czasu zdejmuję te worki i po prostu piorę.
    U mnie to rozwiązanie spisuje się rewelacyjnie.

Pomyśl też o separatorze, który zatrzyma większość pyłu o większych ziarnach.
  • Poziom 13  
    czyli pozostaje Bosch GAS25, troche drogi ale ma otrzepywanie filtra.
  • Poziom 18  
    Polecam firmę Kress. Ma dobre odkurzacze, ale do 1000zł z otrząsaniem filtra może być ciężko. Na pewno model KRESS 1400 RS EA SET, ma elektromagnes. Pracuje niezawodnie w stolarce, jak i od czasu do czasu przy piaskarce itp. Cena 1200 - 1500zł.
  • Poziom 10  
    klexus napisał:
    Witam szukam odkurzacza przemysłowego do 1000zł
    ma współpracować z piaskarką, czyli pył kamienny będzie go męczył w 99%.
    Najlepiej było by jak byłby bez workowy, worek szybko sie zapycha i mimo ze zapełniony jest w 20% to już słabo ciągnie.
    Czy sa filtry które dobrze sobie radzą z pyłem kamiennym??
    Na co zwracać uwagę na podciśnienie czy przepływ powietrza.
    Obecnie mam Metabo 1200, ale juz słabo ciągnie:)

poczytaj o cyclone dust
    99% pyłu odseparuje :)
  • Poziom 9  
    Chciałem odświeżyć temat . Poszukuję odkurzacza przemysłowego do domu . Zastosowanie - sprzątanie na budowie więc pyły , gipsy , później garaż , podjazd , kominek . Bardzo dużo jest modeli i wybór niełatwy . Mam kilka typów , poproszę o opinię znawców tematu lub użytkowników . Oto moje typy :

Karcher MV 5 lub MV6 ok. 600/900 zł
    Makita VC2512 - poniżej 600 zł . Dobra cena , czy znośna jakość ?
    Nillfisk 20 lub 30 - 450 / 650 zł
    STARMIX ISC ARD 1425 EWS - ponoć rewelacja ale cena 1500 zł

Czy do podanych wyżej prac taka Makita czy Karcher wystarczą czy jednak muszę wywalić te 1500 żeby mieć spokój ?