Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark E350d błąd zacięcia papieru nr 200 oraz 251

29 Lut 2012 16:27 3416 6
  • Poziom 8  
    Witam!

Mam drukarkę Lexmark E350d.
    Miałem straszny problem z wydrukami po regeneracji toneru. Udało mi się to naprawić jednak kosztem ubrudzenia całej drukarki w środku tonerem - wysypał się z pojemnika. Po tym zrobiłem wydruk próbny - wydrukowało, ale zostawały ślady po elementach przepuszczających drukarki (rolki). Postanowiłem, więc wyczyścić drukarkę. Zdjąłem pokrywę górną, oraz boczne. Z lewej strony rozebrałem mechanizm. Z góry tylko odchyliłem element metalowy, żeby mieć lepszy dostęp. Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu smarem złożyłem wszystko.

Problem przedstawia się następująco:
    Podczas próby jakiegokolwiek wydruku np testu ustawień drukarki jest wciągana kartka jedna potem druga i trzecia. Pierwsza wychodzi cała, druga 80%, tak ze można delikatnie pociągając ją wyjąć, natomiast trzecia "zacina się" dochodząc początkiem do rolki bębna. Wyskakuje wtedy błąd nr 200. Kartki są białe -czyste, nic nie jest wydrukowane. Po wyjściu z drukarki kartki są ciepłe.
    Gdy spróbuje wydrukować z podajnika ręcznego dzieje się tak, że wciąga drugą z podajnika i znów się zacina wyskakuje błąd nr 251.
    Kartki się nie zacinają ani nie są brudne. Wygląda tak jak by drukarka ich nie widziała. Elementy sprawdzające czy kartka jest pobrane są mechanicznie sprawne - całe, nieuszkodzone.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Wygląda na to że zabrudziłeś smarem lub tonerem któryś z czujników.
    Tam gdzie jest plastikowa krzywka, steruje ona czujnikiem.
    Przejrzyj gdzie są czujniki "po drodze" papieru i je oczyść.
  • Poziom 8  
    Witam!

Dziękuję za odpowiedź. Sprawdziłem prowadzenia papieru i wyczyściłem plastikowe krzywki, nic nie pomogło..

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    To nie chodzi o krzywki, lecz o czujniki, które są tymi krzywkami sterowane.
    Musisz rozebrać, aby dostać się do czujnika. Czujnik jest zwykle czarny w kształcie litery U i w jego środek wchodzi przesłona sterowana krzywką.
    Musisz wyczyścić wewnętrzne strony czujnika. Jedna część świeci (promienie podczerwone) a druga jest przesłaniana przez przesłonę sterowaną krzywką.
  • Poziom 8  
    Witam ponownie!

Rozumiem, dziękuję. Tak też zrobiłem wcześniej, tylko źle to opisałem. Znalazłem dwa takie czujniki jeden od podajnika papieru ręcznego a drugi pod zestawem drukującym (pod tonerem). Wyczyściłem środek literki "U". Jednak to nic nie pomogło.. nadal jest tak samo.

Dołączam filmik ilustrujący drukowanie.

Link

Czy mogła się zabrudzić fotokomórka, która znajduje się na górnej ścianie wnętrza drukarki? Co to jest za element po prawej stronie (patrząc na drukarkę) kształtu prostopadłościanu o boku 2-3cm w fioletowej obudowie?

Dziękuję!!
    Pozdrawiam
    Michał
  • Poziom 12  
    Niestety nie mam u siebie modelu 350.
    Opis elementu (kształt i kolor) to za mało, jakie są na nim oznaczenia?
    Błąd 200 to błąd pobierania papieru, a 250 zablokowanie papieru wewnątrz mechanizmu. Według mnie czujnik od podajnika ręcznego działa dobrze, a zabrudzony lub może rozłączony na złączce jest czujnik pobierania papieru z kasety. Drukarka ciągle otrzymuje sygnał że papier jest pobierany i chce go usunąć z mechanizmu, a po 2 kartkach wywala błąd.
    Jeszcze raz dokładnie oczyść dolny czujnik, pierwszy "po drodze" papieru.
    Error 200: Input Paper Sensor was not triggered - Paper may be jammed at the sensor. Remove toner cartridge for better access to jammed paper.
    Paper not being picked up check paper tray & pickup rollers
    Replace rollers if worn smooth or cracked
  • Poziom 8  
    Witam ponownie!

Przepraszam, że dopiero odpisuję. Byłem w domu na weekend.

Po przeczyszczeniu sprężonym powietrzem czujników nic się nie stało. Postanowiłem przedmuchać laser, po czym mi wyskoczył błąd. Lexmark E350d błąd zacięcia papieru nr 200 oraz 251 Z tego co znalazłem okazało się, że chodzi o za niskie obroty lustra lasera. Rozłożyłem jeszcze raz drukarkę, otworzyłem laser i potraktowałem sprężonym powietrzem. Teraz kartki przelatywały już bez zacięcia. Dzięki tej operacji zauważyłem, ślady na wałku toneru po moich działaniach nadal są widoczne, mimo tylu drukowań... Przyjrzałem się mechanizmowi sprzęgającemu wałek toneru. Okazało się, że źle sprzęgał. Poprawiłem to i teraz ładnie czysto drukuje.

Dziękuję wszystkim za czas i za pomoc!!
    Proszę jeszcze o rozwianie moich wątpliwości co jest na zdjęciu.Lexmark E350d błąd zacięcia papieru nr 200 oraz 251
    Pozdrawiam serdecznie

Wklejanie obrazków: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html Proszę stosować tę metodę. rys57
    Dziękuje, zastosowałem