Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilarka stołowa-jak naprawić wirnik silnika?

zyjanu 18 Mar 2012 09:52 4246 8
  • #1 18 Mar 2012 09:52
    zyjanu
    Poziom 13  

Witam
    Kupiłem mało używaną pilarkę stołową i po niedługim użytkowaniu zaczęła zgrzytać w przekładni. Gdy rozebrałem przekładnię okazało się, że tryby na wałku wirnika silnika są częściowo wykruszone natomiast koło zębate jest w jak najlepszym stanie.
    Powstała paradoksalna sytuacja- wirnik sprawny elektrycznie a mechaniczne uszkodzenie dyskwalifikuje możliwość jego użytkowania. W tej sytuacji w rachubę wchodzi odtworzenie trybów na wałku wirnika tylko czy jest to możliwe?
    Zastanawiam się dlaczego tak sie to projektuje, że konstrukcja nie pozwala na wymianę końcówki napędowej jak ma to miejsce w przypadku szlifierek kątowych?
    Co mogę w mojej sytuacji zrobić poza całkowitą wymianą wirnika?

• #2 18 Mar 2012 12:40
    merolPL
    Poziom 27  

Niby są firmy, które się tym zajmują, ale osobiście nie miałem z nimi styczności. Taka "nadlewka" na pewno będzie mniej wytrzymała niż oryginał, więc jeśli koszta wirnika są niewielkie to bardziej się opłaci czasowo wymiana całości.

• #3 18 Mar 2012 12:54
    kortyleski
    Poziom 40  

Koszt nadbudowy przekroczy prawdopodobnie cenę pilarki, no i kto się tego podejmie? Nie widzę możliwości napawania bez uszkodzenia/ przegrzania reszty wirnika.

• #4 18 Mar 2012 13:10
    drewniany80
    Poziom 15  

Kolego to już nie są te czasy co kiedyś teraz wszystko produkuje się tak żeby psuło się jak najczęściej ale co najlepsze, psuło się po gwarancji :( Lepiej weź i poszukaj jakiegoś używanego wirnika ale najlepiej żeby był z ta drugą zębatką. Tryby będą już dopasowane do siebie.

• #5 18 Mar 2012 13:25
    kidu22
    Poziom 35  

Też mam ten problem z wirnikiem Metabo , które sa bardzo drogie i nikt nie chce naciąć zębatki na napawanym i obtoczonym wirniku.

• #6 18 Mar 2012 20:31
    grzegorzbr2
    Poziom 13  

Przy pojedynczych sztukach ustawienia obrabiarki jest nieopłacalne dla warsztatów maszynowych

• #7 20 Mar 2012 11:16
    andy1978
    Poziom 16  

Mam trochę części do pilarek stołowych i nie tylko podaj model i typ to może coś wymyślimy.

• #8 20 Mar 2012 15:09
    wola
    Poziom 26  

Witam.

Cytat:
    Zastanawiam się dlaczego tak sie to projektuje, że konstrukcja nie pozwala na wymianę końcówki napędowej jak ma to miejsce w przypadku szlifierek kątowych?
    Popatrz na konstrukcje tych maszyn i kąty napędu względem wału wykonawczego.

• #9 20 Mar 2012 21:03
    kidu22
    Poziom 35  

Dopóki się dba i jest smar to i przekładnia działa i się nie zużywa.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME