Układ licznika na chwilę obecną wymaga poprawek. Pomiędzy układem 74LS47N a wyświetlaczem powinno się znajdować siedem rezystorów dla każdego z wyświetlaczy po jednym dla każdej z diod LED wyświetlacza. Wyświetlacze na schemacie są nieodpowiednie, mają wspólną katodę - oznaczenie CC (common cathode - wspólna katoda) przy wyprowadzeniach 3 i 14 wyświetlacza. Powinny być wyświetlacze ze wspólną anodą CA (common anode - wspólna anoda), gdyż do takich wyświetlaczy przystosowany jest układ 7447. Wówczas wyprowadzenia CA wyświetlaczy podłączasz bezpośrednio do napięcia zasilającego +5V. Wyprowadzenie "dp" wyświetlacza to punkt dziesiętny wyświetlacza, czyli inaczej pisząc kropka (przecinek) między cyframi, którą można włączyć (wyświetlić) jeśli jest taka potrzeba. Do wyprowadzenia "dp" też potrzebny jest rezystor.
Natomiast wyprowadzenie "LT" układu 7447 to test wyświetlacza. Podanie na to wejście stanu niskiego "L" spowoduje zaświecenie wszystkich segmentów wyświetlacza - taki test czy wyświetlacz jest sprawny. Można z tej funkcji nie korzystać.
Wyprowadzenia "BI/RBO" i "RBI" służą do wygaszania nieznaczących zer na wyświetlaczach. Załóżmy że licznik zliczy 009. Zera przed cyfrą 9 nie mają większego znaczenia i korzystając z wspomnianych wyprowadzeń można je wygasić tak iż wyświetlana będzie tylko cyfra 9. Ma to też tą zaletę w przypadku wielocyfrowych wyświetlaczy, że zmaleje pobór prądu przez wygaszenie wyświetlaczy wyświetlających zbędne zera.
Stan niski na wejściu BI powoduje włączenie wszystkich wyjść, czyli wygaszenie całego wskaźnika, niezależnie od stanów logicznych na pozostałych wejściach. Stan niski na wejściu RBI i wszystkich wejściach informacyjnych powoduje również wygaszenie wskaźnika, a ponadto na wyjściu RB0 wystąpi stan niski. W stanie niskim na wejściu LT i stanie wysokim na wejściu BI wszystkie wyjścia transkodera są w stanie niskim, co powoduje świecenie wszystkich siedmiu segmentów wskaźnika i jest wykorzystywane w celach testowych.
Jeśli się nie korzysta z funkcji wygaszania nieznaczących zer wyprowadzenia "BI/RBO" i "RBI" pozostawia się nie podłączone, choć z drugiej strony nie powinno się pozostawiać wyprowadzeń cyfrowych układów scalonych "wiszących w powietrzu", to można przyjąć, że na takim wyprowadzeniu panuje stan wysoki jakby było podłączone do +5V. Tylko takie wiszące w powietrzy wyprowadzenie może w niekorzystnych warunkach być podatne na zakłócenia.
Edit:
Zakradła się mała nieścisłość dot. sterowania wyprowadzenia "LT" układu 7447 - poprawiłem.