Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Lady Plus 45. Turbinka pompy ślizga się. Gdzie można tanio kupić?

Zukes 04 Sty 2005 10:22 2784 5
  • #1 04 Sty 2005 10:22
    Zukes
    Poziom 10  

Szukam porady.
    Zmywarka przy rozpoczęciu zmywania zaczyna hałasować podobnie jak bęben pralki rozpoczynającej wirowanie. Wewnętrz zmywarki jest wystarczająco wody ale jej ciśnienie jest zbyt niskie - górny zraszacz nie kręci się. Rozkręciłem zmywareczkę i zauważyłem, że turbinka pompy czyli nasadki plastikowej na silnik śliga się i wówczas wydaje podobne odgłosy. Wygląda na to, że elementy plastikowe turbinki wyrobiły się i przy większym ciśnieniu mamy efekt ślizgającego się sprzęgła. Silnik pompy zmywarki "na oko" pracuje z normalną prędkością.
    Zadzwoniłem do serwisu, turbinka o której piszę kosztuje 200 zł zatem zanim wydam kasę chciałbym się poradzić czy przypuszczenie, że chodzi o ten element jest prawidłowe. Będę również wdzięczy za pomysł gdzie kupić nieco taniej potrzebny mi kawałek plastiku. Niestety jak na złość na przełomie roku padła mi pralka a teraz zmywarka. A ręcznie myć za bardzo się nie chce. :wink:

0 5
  • #2 05 Sty 2005 05:37
    skryn
    Admin grupy AGD

Zanim wpakujesz się w koszta, zdemontuj płaszcz wodny (po lewej stronie- parę śrubek, wężyków, dwa elektrozawory) i potraktuj go "karszerem". Powinno pomóc na bolączki Twojej zmywarki.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 05 Sty 2005 08:18
    Zukes
    Poziom 10  

Choroba nie wiem co to jest "karszer". Gdybym mógł prosić o tłumaczenie.
    Powracając do zmywarki wymieniłem wirnik pompy (kupiłem na szrocie) i działa OK.

0
  • #4 05 Sty 2005 20:47
    skryn
    Admin grupy AGD

"karszer"..., a powinno być KARCHER, to takie urządzenie myjące pod ciśnieniem. Mają to w myjniach samochodowych.
    A wracając do zmywarki, to jakieś dziwne objawy miała (b. nietypowe dla tego modelu). Najpierw mówisz o ślizgającej się turbinie, potem o wymianie wirnika...(dobrze, że na szrocie)... i wszystko OK? Hmmm..
    Jak mnie pamięć nie myli, to brak obrotów górnej natryśnicy związany był zawsze z "zasyfionym" płaszczem wodnym, a w szczególności zbiornikiem filtra żywicznego (znajduje się w tym właśnie płaszczu- całość w lewym boku zmywarki). Regularne sypanie soli zapobiega tego typy awariom. To tak na przyszłość. Odradzam wynalazki typu 3w1 (tylko w najnowszych sprzętach, posiadających opcję używania tego - opcja ustawiana jest przez serwis).

Pozdrawiam.

0
  • #5 06 Sty 2005 08:45
    Zukes
    Poziom 10  

Trochę mam z terminologią na bakier. Oczywiście chodziło o to, że w pompie montowanej na silniku zmywarki (nazywałem ją turbiną bo podobnie wyglądała) plastikowy element uległ zniszczeniu (lata ciężkiej pracy). Utrudniony ruch pompy powodował hałas (jak przy wirowaniu w pralce). Na szczęście wszystko się dobrze skończyło.
    Opisany przez ciebie patent z myciem płaszcza wodnego to dla mnie nowowść. Ja u siebie przy braku wody w zmywarce, odsłaniałem płaszcz wodny i z wyczuciem opukiwałem miesce gdzie znajduje się serce płaszcza wodnego (nie wiem co za substancja tam się znajduje). Piszę z wyczuciem bo jak za słabo to nic nie da jak za mocno można uszkodzić płaszcz wodny. No i pomagało.

0
  • #6 06 Sty 2005 19:23
    skryn
    Admin grupy AGD

...no i o to właśnie mi chodziło. Tylko, że pukanie w tą substancję (żywica), to sposób amatorski...
    Amen.
    Pozdrawiam.

0