Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Lady Plus 45. Turbinka pompy ślizga się. Gdzie można tanio kupić?

Zukes 04 Jan 2005 10:22 3039 5
    Zukes
    Level 10  
    Szukam porady.
    Zmywarka przy rozpoczęciu zmywania zaczyna hałasować podobnie jak bęben pralki rozpoczynającej wirowanie. Wewnętrz zmywarki jest wystarczająco wody ale jej ciśnienie jest zbyt niskie - górny zraszacz nie kręci się. Rozkręciłem zmywareczkę i zauważyłem, że turbinka pompy czyli nasadki plastikowej na silnik śliga się i wówczas wydaje podobne odgłosy. Wygląda na to, że elementy plastikowe turbinki wyrobiły się i przy większym ciśnieniu mamy efekt ślizgającego się sprzęgła. Silnik pompy zmywarki "na oko" pracuje z normalną prędkością.
    Zadzwoniłem do serwisu, turbinka o której piszę kosztuje 200 zł zatem zanim wydam kasę chciałbym się poradzić czy przypuszczenie, że chodzi o ten element jest prawidłowe. Będę również wdzięczy za pomysł gdzie kupić nieco taniej potrzebny mi kawałek plastiku. Niestety jak na złość na przełomie roku padła mi pralka a teraz zmywarka. A ręcznie myć za bardzo się nie chce. :wink:
    User removed account
    Level 1  
    Zukes
    Level 10  
    Choroba nie wiem co to jest "karszer". Gdybym mógł prosić o tłumaczenie.
    Powracając do zmywarki wymieniłem wirnik pompy (kupiłem na szrocie) i działa OK.
    User removed account
    Level 1  
    Zukes
    Level 10  
    Trochę mam z terminologią na bakier. Oczywiście chodziło o to, że w pompie montowanej na silniku zmywarki (nazywałem ją turbiną bo podobnie wyglądała) plastikowy element uległ zniszczeniu (lata ciężkiej pracy). Utrudniony ruch pompy powodował hałas (jak przy wirowaniu w pralce). Na szczęście wszystko się dobrze skończyło.
    Opisany przez ciebie patent z myciem płaszcza wodnego to dla mnie nowowść. Ja u siebie przy braku wody w zmywarce, odsłaniałem płaszcz wodny i z wyczuciem opukiwałem miesce gdzie znajduje się serce płaszcza wodnego (nie wiem co za substancja tam się znajduje). Piszę z wyczuciem bo jak za słabo to nic nie da jak za mocno można uszkodzić płaszcz wodny. No i pomagało.
    User removed account
    Level 1