Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zrobić instalacje w simsonie s51

matiseczek 05 Apr 2012 17:40 5068 4
    matiseczek
    Level 2  
    Witam mam Simsona s51 rocznika nie pamiętam dokładnie wiem ze z przed 90r ma układ prostowniczy i miał kiedyś kierunki i aku a teraz po prostu chce podpiąć światła podświetlenie licznika i klakson do stacyjki bez aku :D . Z silnika z cewek idą 4 kable biało czerwony , szaro czerwony żółto czerwony i brązowy i czy mógłby ktoś to mi łatwo zobrazować jak podpiąć pod stacyjkę?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    jack63
    Level 43  
    Poszukaj schematu z mostkiem prostowniczym i ELBA a następnie łącz wg. niego.
    O ile ze światłami głównymi, podświetleniami i stopem nie powinno byc większych problemów, to klakson i kierunkowskazy muszą być zasilane z aku. Ten ostatni wymaga układu ładowania ELBA, w której był też przerywacz kierunkowskazów.
    matiseczek
    Level 2  
    czyli bez aku nie da rady podłączyć klaksonu? no kierunków nie robie tak jak pisałem bo nie mam elementów . A nie wiesz jak to jest z ta cewka swietlna idzie do niej przód i tył lampa?
    MakroSerwis
    Moderator of Cars
    Schemat podstawowy (zakładając, że masz ten starszy model, bo ostatnie wypusty miały inny układ):

Układ ELBA masz tu:

To nie są trudne rzeczy, ale wymagają podstaw wiedzy z zakresu elektroniki i elektrotechniki.