Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić instalacje w simsonie s51

matiseczek 05 Kwi 2012 17:40 4015 4
  • #1 05 Kwi 2012 17:40
    matiseczek
    Poziom 2  

Witam mam Simsona s51 rocznika nie pamiętam dokładnie wiem ze z przed 90r ma układ prostowniczy i miał kiedyś kierunki i aku a teraz po prostu chce podpiąć światła podświetlenie licznika i klakson do stacyjki bez aku :D . Z silnika z cewek idą 4 kable biało czerwony , szaro czerwony żółto czerwony i brązowy i czy mógłby ktoś to mi łatwo zobrazować jak podpiąć pod stacyjkę?

0 4
  • #2 05 Kwi 2012 19:55
    jack63
    Poziom 41  

Poszukaj schematu z mostkiem prostowniczym i ELBA a następnie łącz wg. niego.
    O ile ze światłami głównymi, podświetleniami i stopem nie powinno byc większych problemów, to klakson i kierunkowskazy muszą być zasilane z aku. Ten ostatni wymaga układu ładowania ELBA, w której był też przerywacz kierunkowskazów.

0
  • #3 05 Kwi 2012 20:04
    matiseczek
    Poziom 2  

czyli bez aku nie da rady podłączyć klaksonu? no kierunków nie robie tak jak pisałem bo nie mam elementów . A nie wiesz jak to jest z ta cewka swietlna idzie do niej przód i tył lampa?

0
  • #5 05 Kwi 2012 20:28
    MakroSerwis
    VIP Zasłużony dla elektroda

Schemat podstawowy (zakładając, że masz ten starszy model, bo ostatnie wypusty miały inny układ):

Układ ELBA masz tu:

To nie są trudne rzeczy, ale wymagają podstaw wiedzy z zakresu elektroniki i elektrotechniki.

0