Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Mińsk 15M- nie wyłącza się

05 Sty 2005 16:53 6725 15
  • Poziom 10  
    Witam Wszystkich!!!
    Mam problem z lodówką Mińk 15M, która od pewnego czasu nie wyłącza się. Stało się to chyba od ostatniego rozmrożenia lodówki. Kupiłem nowy termostat, ale problem nie ustąpił. Możliwe że źle go zamontowałem. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, czy końcówka czujnika termostatu powinna dotykać do ścianki chłodzącej i na jakiej wysokości ścianki powinna być zamontowana? Ponadto drucik termostatu jest dłuższy niż oryginalny-czy to ma jakiś wpływ na jego działanie, bo musiałem go "upchnąć" za płytą chłodzącą?
    Z góry dziękuję za poradę.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Końcówka kapilary powinna dotykać płyty parownika ale problem tkwi najprawdopodobniej w tym że brakuje czynnika chłodniczego zobacz czy cały parownik mrozi czy robi sięu góry kula szronu jeśli szroni brak czynnika .Dla pewności włóż termometr dozamrażarnika powinno być najmniej -18°C pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem temperaturę w zamrażalniku- jest -19°C na dole i -17°C na półce.Końcówka kapilary dotyka już parownika, ale lodówka dalej się nie wyłącza.
  • Poziom 21  
    ile jest zaciskow na termostacie mozesz probowac inne polaczenia tylko nie zamieniaj uziemienia tam musi byc przewod zoltozielony mozesz pomierzyc przejscia miernikiem ktory styk rozlancza jak jest wlozony do zamrazalnika
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Makos_vw napisał:
    Sprawdziłem temperaturę w zamrażalniku- jest -19°C na dole i -17°C na półce.Końcówka kapilary dotyka już parownika, ale lodówka dalej się nie wyłącza.

-17 do -19 stopni C. w zamrazarce przy stalej pracy sprezarki to bardzo kiepski wynik. Zostaw termostat w spokoju i rozejrzyj sie czy np. nie jest uszkodzona izolacja termiczna (wilgotna, bardzo zimna). Sprawdzisz to najlepiej gdy lodowka popracuje bez przerwy kilka dni. Jezeli wlaczasz na kilka godzin nic nie zaobserwujesz. To bylbys w stanie przy zachowaniu duzej ostroznosci naprawic sam. Jezeli izolacja jest OK to padniety uklad chlodniczy.

Ten stary termostat prawdopodobnie byl (jest) sprawny..... ;)
  • Poziom 28  
    sprawdź temperaturę napłycie chłodziarki a nie w zamrażalniku bo to jest bez sensu- termostat kontroluje te płytę a więc tutaj sprawdzaj.
  • Poziom 17  
    Termostat musi ci wyłaczac agregat nawet jak bedziesz krecił reka za pokretło.
    jmk napisał:
    sprawdź temperaturę napłycie chłodziarki a nie w zamrażalniku bo to jest bez sensu- termostat kontroluje te płytę a więc tutaj sprawdzaj.

to szeregowy uklad wiec jezeli na poczatku ukladu czyli w zamrazalniku nie ma dostatecznie niskiej temperatury to cudow nie ma na plycie chlodziarki nie bedzie zimniej niz w zamrazalniku. Ale co do zasady dzialania masz 100% racji.
  • Poziom 2  
    a tak przy okazji tego postu czy ktoś wie ile prądu taki mińsk pożera na dobę????? tzn. ile Kwh/doba????

Byłbym wdzięczny za informację
  • Poziom 18  
    Michals24 napisał:
    a tak przy okazji tego postu czy ktoś wie ile prądu taki mińsk pożera na dobę????? tzn. ile Kwh/doba????

Byłbym wdzięczny za informację

Miałem kiedyś ruską lodówkę Czynar. Wg instrukcji miała pobierać koło 450kWh/rok. Wyjechałem zimą na tydzień. Wszystkie urządzenia oprócz lodówki wyłączyłem. Zanotowałem stan licznika. Po powrocie i przeliczeniu wyszło mi "tylko" niecałe 750kWh. W dodatku w korzystnych warunkach, bo bez otwierania i zimą, a nie latem. Tyle, że lodówka miała już 15 lat i nie wymienianą uszczelkę. Już jej nie ma :).
  • Specjalista AGD
    jacekrybak napisał:

Miałem kiedyś ruską lodówkę Czynar. Wg instrukcji miała pobierać koło 450kWh/rok. Wyjechałem zimą na tydzień. Wszystkie urządzenia oprócz lodówki wyłączyłem. Zanotowałem stan licznika. Po powrocie i przeliczeniu wyszło mi "tylko" niecałe 750kWh. (.)

Niezły wynik!! :D Czyżby też na rok? 750kW x 52 tygodnie= 39000kW= 39MW!
    To się nazywa superoszczędny sprzęt! Chyba zżarłby "pół elektrowni" :sm16:
    Pozdrawiam.

PS. Rozumiem, że kolega jacekrybak miał na myśli: 750kW-450kW= znaczna różnica od podawanych wartości producenta. Czyli dużo za dużo. :wink:
    jacekrybak napisał:
    Miałem kiedyś ruską lodówkę Czynar. Wg instrukcji miała pobierać koło 450kWh/rok

Taaak, ale nie napisali w instrukcji ze pomiarów dokonano u Sowietów w nieogrzewanym budynku zimą ;)
    ...albo mieli dziesiaty stopien zasilania (dla tych ktorzy pamietaja co to znaczylo :D )

jacekrybak napisał:

Wyjechałem zimą na tydzień. Wszystkie urządzenia oprócz lodówki wyłączyłem. Zanotowałem stan licznika. Po powrocie i przeliczeniu wyszło mi "tylko" niecałe 750kWh.

Tutaj widac, skad w firmie ENERGA S.A. srodki dla prezesikow itp darmozjadow na pensje i odprawy... Heh, jakie odprawy, po co, skoro sami sobie zagwarantowali dlugoletnia nietykalnosc...
    To tak pół żartem ;)
  • Poziom 2  
    Dzięki za informację
    Czyli moja lodówka nie zalicza się do żadnej klasy poboru energii :).
    Tak też myślałem bo coś dużo prądu ostatnio mi szło.
    Czas na nową.
  • Poziom 13  
    teamt już 'zastały' ale jakby ktoś był ciekaw - w PL instrukcji znalazłem podawany pobór 1,6kWh/dobę przy normalnej pracy.
    Tak jest w tej tłumaczonej z ruskiej.
  • Poziom 15  
    Mam taką samą lodówkę i podobny problem. Chciałem zapytać ile godzin średnio ta lodówka powinna pracować a ile "odpoczywać" (termostat na 4, średnio zapełniona) bo ostatnio dostaje duże rachunki za prąd.

.unknown. napisał:
    teamt już 'zastały' ale jakby ktoś był ciekaw - w PL instrukcji znalazłem podawany pobór 1,6kWh/dobę przy normalnej pracy.
    Tak jest w tej tłumaczonej z ruskiej.

To chyba nie jest tak tragicznie zakładając że rzeczywiście tyle pobiera. Czy ten Mińsk to klasa energetyczna "B"? :)