Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Mińsk 15M - chlodzenie -

28 Wrz 2015 15:49 3513 11
  • Poziom 6  
    Witam

Wszedłem w posiadanie lodówki Mińsk 15m.
    Nieużywana od paru lat, ciotka zarzeka sie że wcześniej śmigała dobrze.

Aktualnie zamrażalnik działa prawidłowo natomiast w chłodziarce temperatura pokojowa, w czym może tkwić problem ?

Pozdrawiam

Dodano po 5 [godziny] 1 [minuty]:

niecierpliwy jestem z natury wiec sam się wziąłem za dociekanie przyczyny.

Więc tak : termostat nadpalony w jednym miejscu zwarłem go pomijając 'czujke temp'

zajrzałem do puszek od zasilania: wygladaja luks

sprężarka bardzo się grzeje. Płyta w chłodziarce która (chyba) powinna chłodzić jest zimna tylko na jej początku górny lewy róg

co sprawdzić dalej ?

jest jakiś termostat samego zamrażalnika?

czy może być przyczyną, że lodowka jakiś czas temu była przewożona leżąc ??
  • Poziom 31  
    Jeśli ją za szybko włączyłeś do prądu,to ma.Po transporcie w poziomie powinna odstać parę godzin bez prądu.Biorąc pod uwagę jeden agregat i pracujący zamrażalnik a chłodziarka zero,z reguły jest odwrotnie.Zobacz czy nie jest gdzieś załamana bądz zagnieciona któraś z rurek od wymiennika chłodziarki.
  • Poziom 6  
    Stałą przed włączniem około 25h.

wymiennik chłodziarki ? gdzie to znajde?[/img]
  • Poziom 31  
    Termostat możesz spróbować tu-POPULARNA Wa-wa,i raczej tylko zamiennik.Ale wpierw doprowadż resztę do kultury.

Dodano po 5 [minuty]:

A co jest na ostatnim foto?Te rurki to sprawdż od środka i od zewnątrz-z tyłu od strony chłodnicy.
  • Poziom 6  
    ale to chyba nie jest wina termostatu tak jak pisałem wyżej zwarłem styki , lodówka pracuje ale tylko zamrażalnik. Według mnie gdyby to był termostat to by wógole nie pracowała albo by się nie wyłaczała (ale by chłodziła)
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    Zdaje się, że ten Mińsk lata na gazie R134a. To taki wredny gaz.
    Bez chłodniarza, który przybędzie na miejsce i oceni układ, się nie obejdzie.
    Nieszczelność jest mało prawdopodobna, raczej zapchanie układu i ponowne napełnienie.
  • Poziom 31  
    Proszę czytać co zostało napisane.Zakładamy że-jeśli jest jeden agregat to równolegle zasila on wymienniki chłodziarki i zamrażalki ,sterowanie z jednego termostatu!!! Ubytek czynnika chłodzącego powoduje słabą wydajność zamrażarki nie chłodziarki.U ciebie jest odwrotnie-dlatego sprawdź rurki.

Moderowany przez ROBSON33:

kot mirmur napisał:
    Zakładamy że-jeśli jest jeden agregat to równolegle zasila on wymienniki chłodziarki i zamrażalki ,sterowanie z jednego termostatu!!!

Proszę nie wprowadzać w błąd, jak Kolega nie zna specyfiki oraz budowy sprzętu chłodniczego lepiej się nie wypowiadać :idea:

Powyższą wypowiedź traktuję jako szkodliwą poradę i nagradzam Ostrzeżeniem :|

• Poziom 6  
    czyli obstawiamy przytakne rurki lub brak gazu. Da się jakoś metoda chałupniczą je odetkać ? nie chce w nią inwestować kasy bo wolałbym już kupić nową
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    kolin4 napisał:
    Da się jakoś metoda chałupniczą je odetkać ?

Nie da rady, potrzebny odpowiedni sprzęt oraz doświadczenie.
  • Poziom 42  
    kolin4 napisał:
    Da się jakoś metoda chałupniczą je odetkać ?
    skryn napisał:
    Bez chłodniarza, który przybędzie na miejsce i oceni układ, się nie obejdzie.

Przecież dostałeś odpowiedź, więc o co pytasz powtórnie???
    Moja rada:
    Kup nową lodówkę.
  • Poziom 6  
    decyzja zapadła, lodówka trafia na szrot ale... z racji, że jestem w trakcie robienia biquada i potrzebuje trochę miedzi mam pytanko.

Mogę bez problemów uciąc element widoczny na zdjęciu ? z tego co się orientuje jest tam olej więc nie powinno być żadnych przeciwskazań ? Lodówka Mińsk 15M - chlodzenie -
  • Poziom 20  
    Przetnij kapilarę (to ta cienka rurka-drut pod filtrem-tym elementem miedzianym pionowym), wtedy uciekną resztki gazu. Jak przestanie "syczeć" możesz wycinać elementy. Olej w ilości ok. 300 g jest w sprężarce - w układzie są jego ilości śladowe.