Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Najprostszy pilot podczerwieni do załączenia obwodu 3V

Mrowa^ 02 Dec 2020 20:08 1416 6
 • #2
  Hawajek
  Level 24  
  To czy jest potrzebny mikrokontroler zależy od tego czy chcesz załączyć po odebraniu konkretnego "sygnału" z konkretnego pilota, czy z obojętnie czego co wyśle jakąkolwiek sekwencję lub pojedynczy "impuls".
 • #4
  Mrowa^
  Level 15  
  Hawajek: obojętnie, byleby zdalnie załączyło 2 metrowy sznur diodek led, zasilany dwiema bateriami AA.
  Idealnie byłoby jakby działało z popularnymi obecnie pilotami 'made in china' dodawanymi do żarówek RGB i tym podobnych urządzeń, ale to nie jest wymóg.

  metalMANiu: to projekt na Arduino w dodatku zasilany 12V, potrzebuję coś znacznie prostszego, co zamknę w małym pudełku.
 • #5
  Hawajek
  Level 24  
  Układ z linka kolegi może działać na 5V, przetwornica do zasilania arduino nie jest potrzebna wystarczy 5V, można całość (arduino i taśmę led) zasilać z 5V. Trudno będzie o coś bardziej prostego.
 • #6
  Mrowa^
  Level 15  
  W takim razie chyba spróbuję. Myślałem, że to jest znacznie prostsza konstrukcja, bo na serwisach aukcyjnych widzę elektronikę takich światełek na pilota zminiaturyzowaną i upchaną w małym koszyku na baterie (zdjęcie). W święta miałem zamiar kupić programator mikroprocesorów Atmela i uczyć się podstaw. Miałem właśnie na uwadze jeden tych układów do wykorzystania w budowie pilota, jednak teraz nie wiem, czy nie zacząć uczyć się podstaw właśnie na Arduino. Na początek będą to eksperymenty z diodami na płytce stykowej ofkorz :) Z samym programowaniem jakoś sobie radzę. Tak więc co polecacie na początek?
  Najprostszy pilot podczerwieni do załączenia obwodu 3V
 • #7
  Marcin125
  Level 24  
  Ma tylko załączać czy też wyłączać?

  Najprostszy pilot podczerwieni do załączenia obwodu 3V

  Na wyjściu przydałby się jakiś przerzutnik podtrzymujący sygnał...

  Sterowany każdym pilotem na podczerwień.