Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Najprostszy pilot podczerwieni do załączenia obwodu 3V

Mrowa^ 02 Dec 2020 20:08 1284 6
    Hawajek
    Level 23  
    To czy jest potrzebny mikrokontroler zależy od tego czy chcesz załączyć po odebraniu konkretnego "sygnału" z konkretnego pilota, czy z obojętnie czego co wyśle jakąkolwiek sekwencję lub pojedynczy "impuls".
    Mrowa^
    Level 15  
    Hawajek: obojętnie, byleby zdalnie załączyło 2 metrowy sznur diodek led, zasilany dwiema bateriami AA.
    Idealnie byłoby jakby działało z popularnymi obecnie pilotami 'made in china' dodawanymi do żarówek RGB i tym podobnych urządzeń, ale to nie jest wymóg.

metalMANiu: to projekt na Arduino w dodatku zasilany 12V, potrzebuję coś znacznie prostszego, co zamknę w małym pudełku.
    Hawajek
    Level 23  
    Układ z linka kolegi może działać na 5V, przetwornica do zasilania arduino nie jest potrzebna wystarczy 5V, można całość (arduino i taśmę led) zasilać z 5V. Trudno będzie o coś bardziej prostego.
    Mrowa^
    Level 15  
    W takim razie chyba spróbuję. Myślałem, że to jest znacznie prostsza konstrukcja, bo na serwisach aukcyjnych widzę elektronikę takich światełek na pilota zminiaturyzowaną i upchaną w małym koszyku na baterie (zdjęcie). W święta miałem zamiar kupić programator mikroprocesorów Atmela i uczyć się podstaw. Miałem właśnie na uwadze jeden tych układów do wykorzystania w budowie pilota, jednak teraz nie wiem, czy nie zacząć uczyć się podstaw właśnie na Arduino. Na początek będą to eksperymenty z diodami na płytce stykowej ofkorz :) Z samym programowaniem jakoś sobie radzę. Tak więc co polecacie na początek?
    Marcin125
    Level 20  
    Ma tylko załączać czy też wyłączać?

Na wyjściu przydałby się jakiś przerzutnik podtrzymujący sygnał...

Sterowany każdym pilotem na podczerwień.