logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zresetować kontrolę ładowania w baterii HP EJ092AA do Elitebook 8530w?

MyszkaMiki1997 30 Kwi 2012 00:04 1286 1
  • #1 10845381
    MyszkaMiki1997
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Ta bateria ma pamiec z kontrola ladowania na okolo rok czasu i nie chce wiecej ladowac nowych akumulatorow. Jak zresetowac lub ominac ten proces? Kupilem nowe akumulatory lecz uklad elektroniczny ich nie wykryl i komputer mi mowi ze akumulatory *choc nowe* to sa do wyrzucenia. Sa tam dwa Maxy , jeden 1909e i 1781. Jest to druga bateria do komputera biznes Elitebook 8530w i kosztuje 200euro. Czy jest ktos kto potrafi mi zaoszczedzic takiego wydatku co roku? Blokowanie ilosci cykli ladowania to bardzo zle ze strony firmy HP.
  • #2 10845562
    jarob
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2506
    Pomógł: 227
    Ocena: 163
    Trochę mało danych. Jeśli wymieniłeś tylko ogniwa, a elektronika podejmuje ładowanie baterii, to musisz przeprowadzić kalibrację i będzie ok.
    Jeśli sterownik jest zablokowany i nie ładuje wcale baterii, to niestety tego sterownika nikt nie odblokuje. Trzeba wymienić elektronikę lub całą baterię.
    Przeczytaj podwieszone artykuły, a wiele Ci to wyjaśni.
REKLAMA