Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalne sterowanie silnikiem wiertarki

03 Maj 2012 09:38 1099 3
  • Poziom 20  
    Chodzi mi o napęd wraz ze zdalnym sterowaniem radiowym dla wózka z kamerą. Wózek ten jeździ na 2 równoległych linach stalowych.

Celem całego przedsięwzięcia jest filmowanie imprezy z góry, z przesuwającej się kamery.

W tym wątku proszę o pomoc w kwestii napędu.

Napęd będzie realizowała lina w pętli rozpiętej na 2 wałkach. W 1 punkcie tej liny będzie mocowanie do wózka. Czyli to tak jak łańcuch rowerowy jest rozpięty na 2 zębatkach i załóżmy na łańcuchu jest w 1 miejscu kokardka. Teraz kręcąc zębatką to w jedną to w drugą stronę przesuwa się tę kokardkę. To tak dla wyobrażenia sobie zasady.

Wracam do sedna: jaki zastosować silnik i jak rozwiązać sterowanie tego silnika przez radio? Wózek ma jeździć w obie strony z różną prędkością.

Jednym z pomysłów jest zastosowanie silnika z wiertarki. No ale jest jeszcze zagadnienie zdalnego sterowania tego silnika. Proszę o pomysły.
    Z góry dziękuję
  • Poziom 25  
    Do zdalnego sterowania, jeśli nie potrzebujesz regulacji prędkości, kup zestaw centralkę z pilotami. Jest tego sporo do alarmów, bram ... silnik raczej z przekładnią, też z jakiejś aukcji od np. sprzętu biurowego za grosze ( wiertarkowy ma za wysokie obroty ). Można tak poskładać fajną zabawkę:) Jeśli obroty mają być różne to piloty 4ro kanałowe ( dla funkcji: L, P, +, -). Myślę że na forum są opisane takie proste rozwiązania :)
  • Poziom 20  
    Mam spory problem ze znalezieniem tych informacji. Nie znam właściwego słownictwa. Może by ktoś podał hasła do wyszukiwania?

Co z silnikiem? Jeśli nie wiertarka, to skąd wziąć silnik?

Obroty mają być różne i regulowane przez operatora w czasie filmowania.

Co powinienem zastosować między odbiornikiem fal radiowych a silnikiem?
  • Poziom 25  
    Na kiedy potrzebujesz to złożyć. Teraz jestem zajęty, robię sterowanie oświetlenia i zasilanie autobusu dla vipów, ale też muszę złożyć podobne sterowanie jak Twoje. Podaj czas, a ja dam znać czy się wyrobię z podaniem sprawdzonego gotowca.