Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pralka automatyczna ARDO T60

09 Jan 2005 20:20 2718 9
  • Level 10  
    Chciałem wymienić łożyska na których obraca się bęben, ale nie mogę odkręcić śruby wewnątrz bębna, czy odkręca się ją normalnie czy w przeciwną stronę, czy jest jakiś sposób na jej odkręcenie?
  • Level 28  
    klucz imbusowy i trzeba się przyłożyć a gwint jest normalny czyli prawy tylko weź dobry klucz a nie jakiś złom z supermarketu!!!
  • Level 11  
    śruba wewnątrz odkręca się normalnie, należy z niej wcześniej oczyścić osad i użyć dobrego klucza ampulowego Fi5. Nie obawiaj się użyć dużo siły.

Pozdrawiam
  • Level 1  
  • Level 18  
    serwiswgr wrote:
    ... należy z niej wcześniej oczyścić osad...

Tak... popieram. Najczęstszy błąd to włożenie klucza na 2mm w otwór śruby. Najpierw trzeba wyczyścić otwór w srubie pod klucz np. cienkim śrubokrętem. No i oczywiście zastosować dobry klucz imbusowy. W przypadku przekręcenia klucza w śrubie i zniszczenia jej pozostaje w zasadzie tylko rozwiercanie jej wiertarką kątową lub małym kamieniem szliferskim, a nie jest to łatwe, bo jest bardzo twarda. Więc lepiej dmuchać na zimne i robić to dokładnie.
    .............................
    Hehehe, jak się przeczyta po jakimś czasie, to widać jakie krasnoludki się napisało: rozwiercanie jej wiertarką kątową lub małym kamieniem szliferskim... Właściwie należałoby w wiertarkę włożyć jeszcze jakieś wiertełko. A kamyk szlifierski też można włożyć w wiertarkę, bo palcami nie da rady ;).
  • Level 10  
    mleko się wylało... śruba przekręcona.. pozostaje serwis lub wiertarka
  • Level 18  
    Uważaj zatem przy rozwiercaniu, ewentualnie szlifowaniu śruby, żeby nie uszkodzić bębna. Da się to zrobić przy zachowaniu należytej ostrożności.
  • Level 10  
    No i skończyło sie na wezwaniu serwisu. Podglądnąłem jak to sie powinno naprawić. Tak więc zaczęło się od rozwiercenia śruby-wiertarką akumulatorową z skróconym wiertłem - bo mieści się w bąbnie. Wiertło chyba 7 mm na głębokości 5-6 mm, następnie wbiciu młotkiem w rozwierconą śrubę lkucza imbusowego lepszej jakości niż TOY-a. Rozwiercanie i wbicie klucza naruszyło zakleszczoną śrubę trzymającą wewnątrz bęben i dała się odkręcic. A dalej już podobno prosto - odpięcie grzałki , obok grzałki na prawo podważenie śrubokrętem i wyjęcie jakiegoś czujnika ,odpięcie u góry z lewej strony węża gumowego z osłony bębna ,zdjęcie koła pasowego, odkręcenie łożyska pod kołem pasowym, odkręcenie i zdjęcie obejmy obudowy bębna,zdjęcie dekla osłony bębna razem z grzałką i wreszcie można było wyjąć bęben. Potem
    wykręca się i wymienia cały zespół łożyska no pięciu śrubach. Montaż w odwrotnej kolejności. Uszczelkę dekla osłony bębna można posmarować przed powtórnym zamontowaniem np. Ludwikiem - płyn do mycia naczyń. Jakiś czujnik/ ten obok grzałki na prawo/ wkleja się na jakimś kleju przeżroczystym z tubki podobnym do sklejania modeli.Potem sprwadzenie pracy pralki-i koniec.
  • User removed account  
  • Level 1