Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka automatyczna ARDO T60

09 Sty 2005 20:20 2691 9
 • Poziom 10  
  Chciałem wymienić łożyska na których obraca się bęben, ale nie mogę odkręcić śruby wewnątrz bębna, czy odkręca się ją normalnie czy w przeciwną stronę, czy jest jakiś sposób na jej odkręcenie?
 • Poziom 28  
  klucz imbusowy i trzeba się przyłożyć a gwint jest normalny czyli prawy tylko weź dobry klucz a nie jakiś złom z supermarketu!!!
 • Poziom 10  
  śruba wewnątrz odkręca się normalnie, należy z niej wcześniej oczyścić osad i użyć dobrego klucza ampulowego Fi5. Nie obawiaj się użyć dużo siły.

  Pozdrawiam
 • Poziom 1  
 • Poziom 18  
  serwiswgr napisał:
  ... należy z niej wcześniej oczyścić osad...

  Tak... popieram. Najczęstszy błąd to włożenie klucza na 2mm w otwór śruby. Najpierw trzeba wyczyścić otwór w srubie pod klucz np. cienkim śrubokrętem. No i oczywiście zastosować dobry klucz imbusowy. W przypadku przekręcenia klucza w śrubie i zniszczenia jej pozostaje w zasadzie tylko rozwiercanie jej wiertarką kątową lub małym kamieniem szliferskim, a nie jest to łatwe, bo jest bardzo twarda. Więc lepiej dmuchać na zimne i robić to dokładnie.
  .............................
  Hehehe, jak się przeczyta po jakimś czasie, to widać jakie krasnoludki się napisało: rozwiercanie jej wiertarką kątową lub małym kamieniem szliferskim... Właściwie należałoby w wiertarkę włożyć jeszcze jakieś wiertełko. A kamyk szlifierski też można włożyć w wiertarkę, bo palcami nie da rady ;).
 • Poziom 10  
  mleko się wylało... śruba przekręcona.. pozostaje serwis lub wiertarka
 • Poziom 18  
  Uważaj zatem przy rozwiercaniu, ewentualnie szlifowaniu śruby, żeby nie uszkodzić bębna. Da się to zrobić przy zachowaniu należytej ostrożności.
 • Poziom 10  
  No i skończyło sie na wezwaniu serwisu. Podglądnąłem jak to sie powinno naprawić. Tak więc zaczęło się od rozwiercenia śruby-wiertarką akumulatorową z skróconym wiertłem - bo mieści się w bąbnie. Wiertło chyba 7 mm na głębokości 5-6 mm, następnie wbiciu młotkiem w rozwierconą śrubę lkucza imbusowego lepszej jakości niż TOY-a. Rozwiercanie i wbicie klucza naruszyło zakleszczoną śrubę trzymającą wewnątrz bęben i dała się odkręcic. A dalej już podobno prosto - odpięcie grzałki , obok grzałki na prawo podważenie śrubokrętem i wyjęcie jakiegoś czujnika ,odpięcie u góry z lewej strony węża gumowego z osłony bębna ,zdjęcie koła pasowego, odkręcenie łożyska pod kołem pasowym, odkręcenie i zdjęcie obejmy obudowy bębna,zdjęcie dekla osłony bębna razem z grzałką i wreszcie można było wyjąć bęben. Potem
  wykręca się i wymienia cały zespół łożyska no pięciu śrubach. Montaż w odwrotnej kolejności. Uszczelkę dekla osłony bębna można posmarować przed powtórnym zamontowaniem np. Ludwikiem - płyn do mycia naczyń. Jakiś czujnik/ ten obok grzałki na prawo/ wkleja się na jakimś kleju przeżroczystym z tubki podobnym do sklejania modeli.Potem sprwadzenie pracy pralki-i koniec.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 1