Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai Getza 1.5 CRDI nie odpala na zimym silniku

11 Maj 2012 07:51 8554 19
  • Poziom 8  
    Witam,
    Moim problemy jest samochód marki Hyundai Getza 1.5 CRDI 2004/2005
    Walczę z tym samochodem od stycznia i jak narazie to jest skarbonka bez dna ;/
    Zaczeło sie od tego:
    1. pierwsze mrozy i akumulator padł:
    Został wymieniony na nowy
    2. Później nadal nie odpalał
    To zostały wymienione szczotki rozrusznika
    3.Szczotki sie stopiły
    Wymieniony został rozrusznik
    4. Rozrusznik padł do zera
    Wymieniony został wkoncu na oryginalny
    5.filtry paliwa,przewody paliwa wymienione,rozrząd wszystkie płyny ustrojowe i nadal nic nie chciał odpalać.Pompa paliwa sprawdzona wtryski takaze na komputerze brak błedów
    Elektryk przekopał auto całe i nie znalazł nic żadnego powodu dla którego coś takie się dzieje.
    Ostatnio juz jest cieplej w nocy to odpala bez problemy i nawet jak caly weekend stał to tez poxniej odpalil.
    Aż jade sobie pewnego dnia z pracy wjeżdżam na parking wyłączam auto wyciągam kluczyk a tu zdziwienie moje, bo auto samo sie zaczęło odpalać bez kluczyka w stacyjce wiec otwieram maskę żeby odłączyć aku. a tu pali sie i zwarcie na akumulatorze na plusie akurat w tym miejscu co są bezpieczniki.
    Oddałam auto do mechanika innego tym razem
    i narazie powiedział,że szczotki znowu do wymiany i chwytak szczotek

Nie wiem co sie dzieje z tym autem, moze ktos doradzi co jeszcze w nim sprawdzić bo ani ja ani mechanik juz nie ma pomysłu na niego.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 35  
    zmien mechanika, to raz. sprawdz swiece zarowe i ich sterowanie, to dwa. rozumiem ze załatwiłas rozrusznik za 1 razem bo miałas problem z paleniem? niech elektryk sprawdzi wiazke w okolicy absu. był recall na te wiazki. moze twoja sie zwiera ze soba?
  • Poziom 8  
    świece sprawdzone były, a teraz zmieniłam mechanika i tez on nie wie z czego sie to bierze

ten rozrusznik co mam go teraz jest 3 i oryginalny zrobiony w marcu. a w styczniu i lutym tez był robiony (zamiennik) ale tez nie działał.
  • Poziom 35  
    wtryski były sprawdzane?
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 35  
    Odpalaj z samostartu albo jakiegoś plaka, będzie taniej niż kręcić do bólu. :D
  • Poziom 8  
    wtryski były sprawdzone, test przelewowy był zrobiony.

Przed chwilą dzwonił mechanik i stwierdził,że kostka zapłonu sie rozleciała i z tego było zwarcie. Ale i tak nie tłumaczy to, tego nie odpalania :/

Dodano po 35 [minuty]:

Jarosx9 napisał:
    Odpalaj z samostartu albo jakiegoś plaka, będzie taniej niż kręcić do bólu. :D

własnie jak odpalam go od drugiego auta to nie dawało rady:/
  • Poziom 35  
    Własnie tłumaczy wszystkie objawy.
  • Poziom 8  
    i tak długo wytrzymała ta kostka? i z czego mogła się rozlecieć czy to moja wina czy ze starości bo nie wiem czy wywalić ten samochód w kosmos, może ktoś inny będzie miał więcej cierpliwości niż ja żeby go użytkować i naprawiać.

Dodano po 57 [sekundy]:

i czy komputer wykryłby tą usterkę?
  • Poziom 35  
    Kostka powinna troche wytrzymac. Komputer nie wykrywa tego typu usterek.
  • Poziom 8  
    możliwe zobaczymy jak dojdą (2tyg.) części do mechanika i zrobi to;/

a swoja drogą i tak zmierzam go sprzedać i myślę o Scenic-u 1.6 benzyna lub Focus-ie tez 1.6 oba z rocznika 2001 i tak sie zastanawiam na temat części w wrazie jakieś usterki
  • Poziom 35  
    Nie bierz auta na literę "F" !!!

Fiatów, Fordów, Francuzkich.
  • Poziom 8  
    :D :D :D :D

Przeglądam internet i znalazłam kilka ciekawszych pozycji (nie kupię już na pewno drogiego auta) więc:

Golf III 3 300zł
    rok 1992 benzyna + LPG 1.8 90KM
    przebieg 200tys km

Honda Civic 5 900zł
    rok 1998 benzyna + LPG 1.4 90KM

Opel Astra II cena 8 900zł
    rok 1998 benzyna + LPG 1.4
    przebieg 196 tys. km

Z góry dziękuję za rady :):):)
  • Poziom 8  
    Witam,

Wczoraj odebrałam auto od mechanika a dzisiaj znowu był ten sam problem nie chciał odpalić i musiałam go od drugiego auta rozruszać ( w nocy bylo -3). Mechanika jest tam cała przekopana i zostaje elektryka nie wiem już co w nim szukać :(
  • Poziom 35  
    Czisnienie paliwa podczas kręcenia ile wynosi? Napiecie na swiece jest? Swiece sprawne?
  • Poziom 8  
    było to wszystko sprawdzone mechanik powiedział,że jest wszystko dobrze.
  • Poziom 35  
    Ja sie nie pytam co ci powiedział. Ja sie pytam co jest w rzeczywistosci.
  • Poziom 39  
    paulinka10120 napisał:
    było to wszystko sprawdzone mechanik powiedział,że jest wszystko dobrze.
    Pytanie czy ten twój mechanik zna specyfikę silnika z common railem.
  • Poziom 8  
    nie wiem jakie jest ciśnienie paliwa, jak twierdzi mechanik nie pamięta bo sprawdzał to w styczniu ale nie zaniepokoiło go nic wtedy. A myślę,że już kilku go sprawdzało i wiedzieli co robią i mówią,że pod względem mechanicznym nic mu nie dolega.
  • Poziom 35  
    zmien mechanika
  • Poziom 39  
    paulinka10120 napisał:
    Walczę z tym samochodem od stycznia
    Słuchaj przyprowadź go do mnie. Dwa dni plus ewentualne oczekiwanie na części i po temacie.