Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulacja (zwolnienie obrotow silnika) w klimatyzacji

13 Maj 2012 21:25 1974 3
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich !

Bardzo proszę o poradę jak zwolnić obroty silnika w klimatyzacji. Czy takie coś jak AVT1007 wpięty do obwodu w zupełności wystarczy? I jak to mam zrobić ? Na silnik idzie 5 kabli - dwa czarne, niebieski, czerwony i zółty (klima ma dwie predkosci wentylatora i generuje na pierwszym 50 dB a na drugim 54dB). Czy moze zakupić jakiś inny regulator.

Bardzo proszę o pomoc, im wiecej czytam o tych regulatorach, falownikach, siemniaczach i ukladach scalonych tym bardziej nie wiem jak mam to zrobić

regulacja (zwolnienie obrotow silnika) w klimatyzacji regulacja (zwolnienie obrotow silnika) w klimatyzacji regulacja (zwolnienie obrotow silnika) w klimatyzacji regulacja (zwolnienie obrotow silnika) w klimatyzacji
  • Poziom 14  
    A zastanawiałeś się nad tym, czy zmniejszenie obrotów silnika wentylatora nawiewu nie spowoduje szronienia parownika w przypadku włączonej funkcji chłodzenia?
  • Poziom 12  
    r-maniac napisał:
    A zastanawiałeś się nad tym, czy zmniejszenie obrotów silnika wentylatora nawiewu nie spowoduje szronienia parownika w przypadku włączonej funkcji chłodzenia?

No własnie nie wiem. Zeby sie o tym przekonć muszę zamontować ten regulator ale przypuszczam ze obnizenie predkości tak o ok 20 % - 30% nie powinno bardzo zaszkodzić urządzeniu, troche wiecej wody bedzie ale to nic. Priorytet to sciszenie tej kosiarki.

Czy ten AVT1007 bedzie pasował ?
  • Poziom 12  
    Podłączyłem wszystko tak jak widać na zdjeciach. Dałem troche mniejszy kondensator ale silnik rusza powinien byc chyba 3.5 uF a jest 1.0 uF z jakiegoś innego urządzenia. Orginalny kondensator znajduje sie gdzies głeboko pod płytką i juz wiecej nie chciałem rozkręcać.

Czy dobrze to wszystko podłączyłęm ?? Nie jestem elektronikiem, tak na chłopski rozum to zrobiłem. Tak to powinno wyglądać ?

regulacja (zwolnienie obrotow silnika) w klimatyzacji regulacja (zwolnienie obrotow silnika) w klimatyzacji regulacja (zwolnienie obrotow silnika) w klimatyzacji