Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xsara 2001 kodowanie automatycznego właczania świateł mijania - Lexia

wicher: 15 May 2012 12:22 6022 8
    wicher:
    Level 14  
    Temat wydaje się na pierwszy rzut oka banalny.
    Według teorii aby włączyć lub wyłączyć opcję "skandynawia" wystarczy za pomocą Lexii telekodować moduł BSI w opcjach klient.
    Tyle teorii, bo w praktyce w egzemplarzu stojącym na warsztacie jest to nie wykonalne. Brak jest tej opcji w Lexii.
    Czy ktoś spotkał się już z takim problemem?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    janusz2008
    Level 33  
    Brak opcji w bsi, to i lexi też.
    wicher:
    Level 14  
    Quote:
    Brak opcji w bsi, to i lexi też

To zrozumiałe.
    Problem w tym, że światła właśnie włączają się automatycznie i nie mam pojęcia jak to wyłączyć bo tego sobie życzy właściciel samochodu. Więc skoro nie ma żadnego dokładanego automatu świateł to ta opcja musi być w BSI. Tylko dlaczego ja jej nie widzę w Lexii?
    colin555
    Level 27  
    tak, dodatkowo na pozycji klucza +ACC
    kybernetes
    Level 39  
    1) To o czym piszecie, to wyłączanie automatycznego zapalania świateł a kolega próbuje wyłączyć św. dzienne.
    2) Rocznik 2001 to były auta z COMem i bez (zmiana nastąpiła gdzieś tak w połowie roku) - światła dzienne w Lexii w BSI można wyłączyć/włączyć tylko w tych z COMem. Te bez COMa mają przekaźnik do dziennych (specjalna dodatkowa instalacja skandynawska).
    wicher:
    Level 14  
    Quote:
    Te bez COMa mają przekaźnik do dziennych (specjalna dodatkowa instalacja skandynawska).

Czyli cały problem rozwiązać można poprzez wyjęcie odpowiedniego przekaźnika?
    kybernetes
    Level 39  
    Proste wyjęcie przekaźnika nic nie da, trzeba zmodyfikować instalację (w obw. św. poz.).
    wicher:
    Level 14  
    Panowie, problem rozwiązany. Przynajmniej jeśli idzie o samochód.

Wsiadłem i podjechałem do znajomego serwisu Citroena w Niemczech.
    Kolega pdłaczył się i na jego lexii wyłaczenie automatu świateł jest widoczne w opcjach diagnosytyka/BSI/telekodowanie/ustawienia ręczne/konfiguracja.
    Dwa razy klikną podał kod zabezpieczający i po temacie(światła wyłączne).
    Po powrocie ponownie podłączyłem się pod swoja Lexię aby sprawdzić czy mnie oczy nie zawodzą. No i w mojej nie ma a w innej jest czy ktoś może mi to logicznie wytłumaczyć. Jedyna różnica to inna wersja Lexii, ale to nie powinno mieć moim zdaniem wpływu. Co o tym myślicie.