Już wcześniej poruszałem temat Onwy mk2. Teraz kolejna sprawa jak w tym „badziewiu”, podkręcić modulację. Standardowo jest cicha i „puszkowa”. Czy można coś zmodyfikować w radiu aby modulacja była głośniejsza ???
Czy wolisz polską wersję strony elektroda?
Nie, dziękuję Przekieruj mnie tambobeer napisał:
o niezauwazylem postu green33
musze cie zmartwic, ale zaproponowana zmiana bedzie rzutowac na poziom sygnalu wyjsciowego (glebokosc modulacji)
natomiast wzmocnienie (czulosc) mikrofonu pozostanie bez zmian
Jap napisał:No to bomba! Ja polecam zastosowanie prościutkiej kompresji (2x BC549, 2 diody i kilka elementów biernych) z książki A.Janeczka - Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących. .