Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TestoTesto
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scenic 2001, 1.9dti odpala losowo.

21 May 2012 22:38 3371 13
  • Level 41  
    Witam.
    Auto to scenic z 2001 roku. Przyjecha這 na lawecie.
    Wg w豉軼iciela pojazdu po przejechaniu oko這 30 km auto nagle zgas這, z okolic lewego przedniego ko豉 oraz filtra powietrza wydobywa si dym i czu spalenizn.
    Po dostarczeniu mi auta przejrza貫m wszystkie mo磧iwe 陰czki, przewody (tak瞠 te nad nadkolem), ale nie znalaz貫m sk康 wydobywa si sw康. W aucie uszkodzona jest spr篹yna powrotna stacyjki.

Auto za kt鏎ym razem odpali這 - wtedy chodzi normalnie, na komputerze wszystko w porz康ku, nie reaguje na ruchy kablami, wtyczkami etc. Gdy auto nie chce odpali obrotomierz szaleje (idzie na ok 4-5K obrot闚), to samo widzi tester - za chwil wskakuje tak瞠 b陰d czujnika po這瞠nia wa逝 (wymieniony na nowy - po wymianie auto odpala這 ok, ale po nagrzaniu to samo). Po陰czenia z komputerem sprawdzone, poda貫m tak瞠 nowe przewody (stare odci掖em) ale niestety nie pomog這. Napi璚ie na przep造wce (zasila tak瞠 CPS) jest stabilne i wynosi 5V. Smr鏚 nieraz wraca, ale niestety ci庵le nie mog go zlokalizowa.

W Clipie opis tego b喚du to DEF1 czyli dynamic coherence.

Czy kto spotka z czym takim? Prosze o sugestie.
  • TestoTesto
  • Level 35  
    Spr鏏uj rozpi這wa jeden otw鏎 tak by zbli篡 czujnik do ko豉 zamachowego. Powinien pali dobrze , ale przyczyna prawdopodobnie to spadek napi璚ia na sterowniku silnika podczas rozruchu
  • Level 41  
    Odpala貫m na prostowniku i na pod豉dowanym akumulatorze - te nie chcia zapali. Ale w sumie napi璚 na sterowniku nie sprawdza貫m.

Te przysz這 mi do g這wy by troch "stuningowa" oryginalny czujnik. Sprawdz jutro - na razie czekam na dalsze sugestie.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Piny w ko軼iach komputera masz sprawdzone na 1000% ? Tam cz瘰to siedzi zielone i nie wida, p鏦i pinu nie obejrzysz po wyj璚iu. Dodatkowo zasilania i bezpieczniki! Lubi sobie rozkwita pi瘯nym zielonym kolorem.
  • TestoTesto
  • Level 41  
    Pawel wawa wrote:
    Piny w ko軼iach komputera masz sprawdzone na 1000% ? Tam cz瘰to siedzi zielone i nie wida, p鏦i pinu nie obejrzysz po wyj璚iu. Dodatkowo zasilania i bezpieczniki! Lubi sobie rozkwita pi瘯nym zielonym kolorem.

"Tam" nie zagl康a貫m jeszcze, ale usterka nast徙i豉 nagle i komputer widzi tylko usterk crankshaftu, poza tym gniazdo i wtyczka komputera w idealnym stanie.

Dzi kupi貫m nowy czujnik i po zamontowaniu auto zapala這 od przys這wiowego dotyku do czasu a si dobrze nagrza這.....a potem wszystko wr鏂i這 do poprzedniego hu..wego stanu. Gdy silnik pracowa smr鏚 spalenizny raz nasila si raz mala. Da貫m ca趾iem nowe przewody od czujnika do komputera.

Spodoba mi si pomys misiek-888 - jutro go zrealizuj.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Gdy silnik pracowa smr鏚 spalenizny raz nasila si raz mala. Sprawdzaj masowe i du瞠 zasilania. Nie ma prawa by 瘸dnego smrodu.
  • Level 41  
    A co my郵isz o rozruszniku, przypominam 瞠 uszkodzona jest stacyjka (nie odbija z pozycji rozruch) ?
  • Level 9  
    mo瞠 czasami robi ten zapach alternator jak jest du篡 pob鏎 pr康u
  • Level 41  
    mlodygolf wrote:
    mo瞠 czasami robi ten zapach alternator jak jest du篡 pob鏎 pr康u

Obw帷ha貫m go dok豉dnie, ale to nie on. Ten smr鏚 przypomina mi pal帷y si bakelit.
  • Level 41  
    Dzi rano powi瘯szy貫m otwory w motylku z 8 do 10 mm.
    Zamontowa貫m czujnik i auto pali這 100 na 100, chodzi這 na wolnych obrotach bez ma豉 ca造 dzie, co jaki czas gasi貫m go i odpala貫m - zawsze bez problemowo.
    Klient odebra auto oko這 18-tej, a oko這 20-tej dzwoni do mnie z informacj 瞠 podjecha pod sklep i auto zapali這 dopiero za pi徠ym razem.
    Co o tym s康zicie ? A mo瞠 co z ko貫m zamachowym ?
  • Level 35  
    Pisa貫m ,瞠 problem jest w spadaj帷ym napi璚iu podczas rozruchu.
  • Level 41  
    Okaza這 si 瞠 przyczyn niepalenia samochodu by ....rozrusznik.
  • Level 16  
    Rozrusznik?, a co kr璚i jednak s豉biej czy mai zwarcie i spadki napi璚ia powodowa造 szale雟two elektryki?. Ja jak s造sz scenic dti.... m鎩 te嗆 mia takiego i zim nie mia ochoty pali zimny i 瘸dna a to 瘸dna zach皻a:-) nie pomaga豉.
  • Level 41  
    Rozrusznik kr璚i jak szalony, spadek na akumulatorze podczas rozruchu do 10,7 V - mo積a rzec idealnie. Winny okaza si automat - ma貫 styki ci庵n窸y 逝k a mi這 (st康 w豉郾ie by zapach spalenizny, a z zewn徠rz bakelit wygl康a super), wiadomo przepi璚ia, szpilki i inne syfy wchodzi造 na instalacj i st康 komp widzia obroty silnika podczas rozruchu dochodz帷e do 4 - 5 tys.

Zapewne niejeden zapyta sk康 jestem teraz taki m康ry - po wymianie zadzwoni貫m do kolegi kt鏎y przy rozrusznikach i alternatorach "zjad z瑿y". Wg moich skromnych wylicze musia ich przerobi kilkadziesi徠 tysi璚y, a identyczna sztuka trafi豉 mu si tylko raz. Samoch鏚 opel zachowywa si tak samo. Zrobi sobie "okienko" w automacie i zaobserwowa 瞠 styki w automacie w rytm obrot闚 dr膨 i ci庵n 逝k. Oscyloskop zapi皻y na akumulatorze pokazywa takie rzeczy o kt鏎ych si filologom nie 郾i這.

A przyczyn wszystkiego by豉 uszkodzona stacyjka, kt鏎a podczas jazdy "zastartowa豉" rozrusznik.