Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radiowęzeł szkolny do 1000zł

julian000 07 Jun 2012 10:30 1644 6
 • #2
  szymon0317
  Level 10  
  Zacznijmy od tego jaka duża jest szkołą. Ja u siebie mam tylko jeden długi korytarz. Jeżeli tak jest w twoim przypadku to powinno starczyć ok. 10 głośniczków ściennych po 10W w rms i Yamaha MG82CX. Ta yamaha to powermikser więc więcej nie będzie Ci potrzeba. Do tego jakiś komputer z programem do odtwarzania muzyki( ja używam AIMP-a), kabelek jack-jack no i jeden góra dwa mikrofony przewodowe. No i oczywiście jakiś głośniczek do odsłuchu. Zdała by się jakaś kostka do której podłączyłbyś te głośniki więc jak chcesz to mogę poszukać schematu do takiej jak ja używam.
 • #3
  adambyw
  Moderator of Acoustics
  Ta Yamaha to mikser bez wzmacniacza. Zwykły wzmacniacz będzie kłopotliwy w podłączeniu. Przydał by się wzmacniacz radiowęzłowy w instalacji 100V. Obawiam się jednak że 1000Zł to raczej za mały budżet.
 • #4
  szymon0317
  Level 10  
  My posiadam bodajże Yamahe EX512 i wszystko jest spoko. A na odsłuchu kolumne handboxa 400W

  Moderated By dj-MatyAS:


  Kolega mówi o RADIOWĘŹLE?
  3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
  Ostrzeżenie za szerzenie nieprzemyślanych i szkodliwych porad.

 • #5
  julian000
  Level 9  
  W szkole są cztery kondygnacje, jednak narazie z powodu ograniczonego budżetu chcemy zamontować trzy głośniki po jeden na piętro. W przyszłym roku najprawdopodobniej rozbudujemy go o nowe głośniki.

  Jak na razie "NARAZIE" piszemy oddzielnie.
  3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  (dj-MatyAS)
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  julian000
  Level 9  
  Ok, poradziliśmy już sobie ze wszystkim. Dzięki, temat zamykam.