Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radiowęzeł szkolny do 1000zł

julian000 07 Jun 2012 10:30 1644 6
    szymon0317
    Level 10  
    Zacznijmy od tego jaka duża jest szkołą. Ja u siebie mam tylko jeden długi korytarz. Jeżeli tak jest w twoim przypadku to powinno starczyć ok. 10 głośniczków ściennych po 10W w rms i Yamaha MG82CX. Ta yamaha to powermikser więc więcej nie będzie Ci potrzeba. Do tego jakiś komputer z programem do odtwarzania muzyki( ja używam AIMP-a), kabelek jack-jack no i jeden góra dwa mikrofony przewodowe. No i oczywiście jakiś głośniczek do odsłuchu. Zdała by się jakaś kostka do której podłączyłbyś te głośniki więc jak chcesz to mogę poszukać schematu do takiej jak ja używam.
    adambyw
    Moderator of Acoustics
    Ta Yamaha to mikser bez wzmacniacza. Zwykły wzmacniacz będzie kłopotliwy w podłączeniu. Przydał by się wzmacniacz radiowęzłowy w instalacji 100V. Obawiam się jednak że 1000Zł to raczej za mały budżet.
    szymon0317
    Level 10  
    My posiadam bodajże Yamahe EX512 i wszystko jest spoko. A na odsłuchu kolumne handboxa 400W

Moderated By dj-MatyAS:

Kolega mówi o RADIOWĘŹLE?
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Ostrzeżenie za szerzenie nieprzemyślanych i szkodliwych porad.

julian000
    Level 9  
    W szkole są cztery kondygnacje, jednak narazie z powodu ograniczonego budżetu chcemy zamontować trzy głośniki po jeden na piętro. W przyszłym roku najprawdopodobniej rozbudujemy go o nowe głośniki.

Jak na razie "NARAZIE" piszemy oddzielnie.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
    User removed account
    User removed account  
    julian000
    Level 9  
    Ok, poradziliśmy już sobie ze wszystkim. Dzięki, temat zamykam.