Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka najlepsza bateria do pompy insulionowej Accu-Chek combo?

russofil 21 Cze 2012 13:01 7927 7
  • #1 21 Cze 2012 13:01
    russofil
    Poziom 2  

Witam,

pytam fachowców w imieniu użytkownika pompy insulinowej Accu-Chek combo
    http://www.accu-chek.pl/pl/produkty/Oferta_Accu_Chek_Combo.html

Utrzymanie pompy jest koszmarnie drogi a firma zarabia na czym się da oferując dumpingowe ceny za zużywalne części zawyżając ceny 10krotnie. I tak np. wodoszczelny gwint na baterię musi być wymieniany co 4 wymiany baterii, gwint kosztuje co najmniej 80 zł (sic!); moje pytanie: jaką dobrać baterię, by wymieniać ją jak najrzadziej, a by nie uszkodzić urządzenia? Mam dobrą ładowarkę procesorową ale czy lepsze litowe czy pojemny akumulator? Jakiej firmy, jakie modele? Czy musi mieć napięcie akurat 1,5 V czy może być większe?Wdzięczny będę za radę.

Producent do pompy dołączył 4x powerone alkaline
    AA 1.5 V Mignon LR6
    No. 4106 AM3 MN1500
    VARTA Microbattery GmbH

ale mam wrażenie, że są one kiepskie i dane po to, by szybko padł, czyli żeby szybko wymienić i dokupić adapter/gwint. Producent podaje, że powinno się adapter wymieniać raz na 2 miesiące przynajmniej - pytanie co może się stać, jeżeli się pokrywy baterii nie otwiera przez ten czas - uszczelki się nie wyrabiają przecież a bateria sama w środku się nie rusza i kału nie wydala... czy ja wymienię raz na rok ( po 4 wymianach baterii) czy raz na 2 miesiące ( znów po 4 wymianach gorszych baterii) to jeżeli uszczelka nie jest uszkodzona, obtłuszczona czy zabrudzona to wszystko powinno grać - mam rację? Proszę o porady....

Cytat:
    1.4.3 Bateria
    Do prawidłowej pracy pompa potrzebuje jednej baterii typu
    AA 1,5 V. Należy używać wysokiej jakości baterii typu AA,
    alkalicznych LR6 albo litowych FR6, o pojemności co najmniej
    2500 mAh. Nie należy stosować baterii węglowo-cynkowych ani
    niklowo-kadmowych (NiCd).
    Można ewentualnie korzystać z akumulatorków – wówczas
    należy używać baterii typu AA 1,2 V NiMH HR6 o pojemności co
    najmniej 2500 mAh. W takim przypadku należy zawsze korzystać
    z ładowarki zalecanej przez producenta akumulatorków. Patrz
    Dodatek A Dane techniczne s. 176.

c UWAGA
    Stosowanie baterii innych niż zalecane może znacznie skrócić
    czas pracy baterii. Może wówczas dojść także do wycieku z
    baterii i skorodowania styków pompy. Istnieje również
    zagrożenie powstania zwarcia, które może doprowadzić do
    niebezpiecznego podniesienia temperatury w urządzeniu.
    Używanie baterii niedostarczonych lub niezalecanych przez
    firmę Roche może skutkować unieważnieniem gwarancji.
    Przed włożeniem akumulatorków należy sprawdzić, czy nie są
    uszkodzone (np. czy nie jest uszkodzona izolacja z tworzywa
    sztucznego) albo czy nie wycieka z nich żaden płyn, ponieważ
    mechaniczne uszkodzenie lub wyciek z baterii może
    doprowadzić do awarii pompy.
    Wskazówka W celu oszczędzania baterii, jeżeli pompa
    insulinowa Accu‑Chek Spirit Combo nie będzie
    używana przez dłuższy okres, należy wyjąć z niej
    baterię.

STR. 176
    Zasilanie Jedna bateria 1,5 V typu AA, alkaliczna (LR6) lub litowa (FR6) albo akumulatorek 1,2 V typu
    AA, NiMH (HR6). Minimalna wymagana pojemność baterii wynosi 2500 mAh. Korzystać
    wyłącznie z ładowarki zalecanej przez producenta akumulatorków. Nie należy stosować
    baterii węglowo-cynkowych ani niklowo-kadmowych (NiCd).
    Żywotność baterii Przy typowym sposobie użytkowania (50 U / dzień, insulina U100; temperatura otoczenia
    23 °C ±2 °C) żywotność baterii wynosi mniej więcej:
    Alkaliczna: 70 dni przy wyłączonej funkcji Bluetooth ®; 30 dni przy włączonej funkcji
    Bluetooth ®
    Litowa: 200 dni przy wyłączonej funkcji Bluetooth ®; 80 dni przy włączonej funkcji
    Bluetooth ®
    NiMH: 100 dni przy wyłączonej funkcji Bluetooth ®; 40 dni przy włączonej funkcji
    Bluetooth ®

0 7
  • #2 21 Cze 2012 17:17
    fernandosucre
    Moderator Sprzęt Medyczny

Odpowiedz na postawione pytanie jest jedna SPRAWNA. Co do cen części nie rozumiem na jakiej podstawie twierdzisz że firma zawyża ceny 10krotnie. Takie mają ceny i już, nie podoba się szukaj innych źródeł dotarcia do części, myślisz że koszt wyprodukowania samochodu to cena jaką widzisz w salonie NIE NIE NIE i tak samo jest też w innych dziedzinach przemysłu więc nie mówmy tu o zawyżaniu cen 10 krotnie. Co do rodzaju zasilania chyba sam odpowiedziałeś sobie na to pytanie cytując instrukcję ze str 176.

-1
  • #3 13 Lip 2014 13:02
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

I jak tam z tą pompą? Moja córka ma taką samą i od początku choroby jedziemy na bateriach z biedronki- te zielone GP alkaliczne. Jedna bateria w pompie wytrzymuje około 2 tygodnie, przy sterowaniu pompy wyłącznie pilotem. Czy masz już przećwiczone jakieś akumulatorki w tej pompie? Co do osprzętu- to wymienia się jak się uszkodzi, a nie jak wypisują zalecenia w instrukcji, żeby tylko im nabijać kabzę- tym się nie przejmuj. Pilot chodzi też na bateriach z biedry i wymiana co około 2 tygodnie.

0
  • #4 18 Lip 2014 08:02
    PiotrDSerwis
    Poziom 13  

MAJSTER XXL napisał:
    Co do osprzętu- to wymienia się jak się uszkodzi, a nie jak wypisują zalecenia w instrukcji, żeby tylko im nabijać kabzę- tym się nie przejmuj.
    nie ma to jak fachowa pomoc, w końcu każdy producent pisze zalecenia serwisowe w celu oskubania klienta :evil:

0
  • #5 18 Lip 2014 11:15
    Cuberius
    Poziom 10  

Nie miałem styczności z tymi pompami ale w pompach Medtronica od dłuższego czasu stosuję baterie Rubin z Rossmanna.
    Medtronic zaleca Energizera, jeśli pamięć mnie nie myli.
    O dziwo te Rubiny wypadają żywotnościowo trochę lepiej (1xAAA wystarcza na ok 1 miesiąc) a cenowo dużo lepiej (czteropak 5-6zł).
    Teraz do wszystkiego używam tylko Rubinów.
    Zachęcam do przetestowania, może w Accu-Checkach też się sprawdzą.

0
  • #6 26 Lip 2014 13:01
    homman
    Poziom 26  

NAJBARDZIEJ WYTRZYMAŁYMI BATERIAMI SĄ BATERIE OZNACZONE JAKO NOT FOR SALE / INDUSTRIAL

Można zamówić z chin. Są to oryginalne baterie których producenci używają startowo w urządzeniach.
    Gdzieś tu zakładałem temat o nich. Że np w kalkulatorach wytrzymują x lat. A potem założysz ze sklepu i po max roku pada.

Są to zwykłe baterie nie alkaliczne.
    Dajcie mi kilka h to wam znajdę. I co więcej nie kosztują te baterie więcej niż w kiosku.

Proszę o to temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2375848.html

Widzę że niestety coraz trudniej zdobyć takie baterie.
    Ale jeszcze się da. I to nawet po śmiesznej cenie
    Tu są alkaliczne (wytrzymają mniej niż nielegalne trujące itd.) Ale za to po 1pln!!!
    Niestety aukcja zniknie:
    http://allegro.pl/4x-baterie-r03-aaa-panasoni...allegro&utm_medium=Offers&utm_campaign=Search

Dlatego podaje dane sprzedawcy:
    http://allegro.pl/my_page.php?uid=102694

Wystarczy że wpiszesz industrial w bateriach na allegro i masz różnych producentów. Pamiętaj tylko że te niby tańsze nie alkaliczne są lepsze. Ale w polsce ich raczej nie dostaniesz.
    http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m...&search_scope=category-76374&bmatch=s0-e-0718

Jak widzę mało kto w Polsce o tym wie? Prawie żadna aukcja nie kupiona.
    Bo za tanie :) Chyba kupie te aku po 1pln a będę sprzedawał po 10pln sztuka i wtedy się ludzie znajdą. Jw macie moją gwarancje że takie aku was zaskoczą. Osobiście w pilocie mam hmmm pewnie z 5 lat. W tym kalkulatorze od wymiany czyli dopiero 2 lata. A z doświadczenia serwisowego żyją baaaaaardzo długo.

Jedynym tańszym rozwiązaniem były by akumulatorki ładowane.
    ALE NIE KAŻDE URZĄDZENIE CHCE NA NICH DZIAŁAĆ.

"nie ma to jak fachowa pomoc, w końcu każdy producent pisze zalecenia serwisowe w celu oskubania klienta Evil or Very Mad"

Akurat tak. Producent pisze zalecenia :
    a) by uniknąć roszczeń klienta. Czyli chore zalecenia np rozmrażaj lodówkę co max 6 miesięcy. Nie rozmroziłeś twoja wina itp.
    b) tak by zarobić jeszcze więcej na serwisie.

Wysłać ci zalecenia serwisowe kostkarki scotsmana np?
    Opróżniać i czyścić co 14 dni. Wymieniać osuszacz co 30 dni. Co miesiąc dokonać oczyszczenia a co 3 miesiące serwis.
    Jeśli nie masz papierów no to przykro mi nie ma gwarancji.

0
  • #7 16 Gru 2014 16:38
    przemeksaw
    Poziom 2  

znalazlem prawie takie same baterie jakie instrukcje przywiduje tylko ze wyprodukowane w chinach.
    na tme. eu

0
  • #8 31 Lip 2017 17:33
    jancio1973
    Poziom 6  

Piszę dopiero teraz,bo dopiero teraz przypadkowo trafiłem na ten wątek,może jednak komuś przyda się jeszcze to co napiszę;
    Jakie baterie najlepsze-jeśli zależy na tym aby jak najrzadziej je wymieniać to oczywiście TYLKO LITOWE (FR).Polecam Energizer bo wykazują największe pojemności wśród dostępnych.
    Jeśli z baterii alkalicznych,to nie ma się co sugerować marką,bo przez to one są tylko droższe ale niekoniecznie lepsze.
    Wyjątek na chwilę obecną stanowi jedynie Duracell Turbro Max-posiadają one obecnie największą pojemność z tych które przetestowałem,a przetestowałem ich sporo... Są jednak odpowiednio drogie. Jeśli ktoś często zmienia to proponuje baterie z Kauflanda,z Ikei,z Lidla,bądź z Carrefoura(logo Carrefour).Są naprawdę dobre,mają duże pojemności w porównaniu do innych(nawet markowych) a przy tym tanie i nikomu nie zrujnują portfela.Dobrze sobie radzą przy małych,średnich jak i dużych obciążeniach.Do małych obciążeń polecam jeszcze baterie GP Super(z Biedronki),bo do większych nie bardzo się nadają ze względu na sporą rezystancję wewnętrzną.

1