Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

priorytet dla wybranych połączeń, dzielenie transferu

17 Sty 2005 15:57 1941 3
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich

Mam u siebie łącze radiowe i udostępnianie netu na sieć lokalną ethernet (na 2 kompy) za pośrednictwem Internet Connection Sharing. Przekazywanie portów i wszystko działa, ale…
    Na każdym kompie jest używany DC++, ewentualnie emule.
    Ja natomiast na swoich komputerku gram w ULTIMĘ ONLINE i żeby mieć jako takie połączenie muszę kazać wszystkim wyłączać DC++ i inne P2P.
    Na próbę zainstalowałem WinGate i tam było "network balancing" – ustawiłem sobie priorytet na połączenie z serwerem ULTIMA, żeby mi wtedy dawało maksymalny priorytet i 80% połączenia. Zadziałało i mogłem grać bez wyłączania wszędzie DC, ale… z powodu wingate cały net, oczywiście kiedy nie gram, chodzi dwa razy wolniej – strony WWW, poczta i inne.
    Chcę się pozbyć wingate i wrócić do ICS, ale jakiego programu mógłbym użyć tylko do nadawania priorytetu mojemu połączeniu z ultimą??

Bandwidth Controller jest fajny, ale on dzieli transfer, a Ja chcę tylko gwarancji dla ultimy, a reszta niech ciągnie jak chce – z maksymalnym transferem. Poza tym przy dzieleniu Bandwidth Controller marnuje łącze, bo nie każdy korzysta w całości z tego, co dostaje.

I tak naprawdę nie wiadomo jakie mam połączenie do netu, bo gwarantowane jest 200kbps, a czasem sięga nawet 1Mbit.

Pomocy?
  • Poziom 15  
    Jest sobie na sieci taki programik - zwie sie NetLimiter. Pozwala na ustawienie co i jak ma dzialac na kompie w kwestii sieci.
  • Poziom 11  
    O ile mi wiadomo to NetLimiter ogranicza ruch na jednym kompie i musiałbym go zainstalować wszędzie i nie ma jakiejś centralnej administracji, więc byłoby niezbyt dobrze.

A poza tym pisałem, że transferu nie znam i czasem jak na dc ciągną nawet 20 kilobajtów/sekundę to ultima leży, więc niewiele mi to pomaga, bo bym musiał im ograniczyć do 1 kilobajta co miałoby sens praktycznie zerowy.
  • Poziom 11  
    Sprawdziłem tego NetLimiter'a i na moje potrzeby jest bezużyteczny. Tylko ogranicza transfer na jednym kompie, co by oznaczało, że muszę to na każdym ustawić - patologia. Dzisiaj wpadłem na pomysł, żeby jakoś nadać priorytet połączeniu z jednym serwerem, konkretnie z ultima :)
    Nie można by jakoś wykorzystać harmonogramu pakietów QoS z windows xp?
    Dla ułatwienia dodam, że to Ja zakładałem sieć i mogę majstrować przy serwerze, ale linux kategorycznie odpada.