Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zetor 8011 - Jak podłączyć alternator?

14 Aug 2012 14:49 9576 5
 • Level 2  
  Witam;)
  Jest to mój pierwszy temat, z jednego działu został już usunięty, ale mam nadzieję, że ten jest właściwy, ale jeżeli nadal znajduje się w złym dziale to proszę o przeniesienie.
  Przechodząc do tematu, otóż mam problem z podłączeniem alternatora w Zetorze 8011, od razu powiem ze nie posiadam modelu tego alternatora, ale mam nadzieję, że i tak dacie rade mi pomóc. To tak, na alternatorze znajdują się cztery wyjścia:"+", "-", "R", "M", na regulatorze znajdują się trzy wejścia:"M", "R", "24/7.."(i tutaj nie pamiętam co było). Najbardziej logiczne podłączenie czyli plus-plus, minus-minus, M-M, R-R,24/7..-stacyjka, niestety nie działa... Alternator jest na 100% dobry, a czy regulator też, to tego nie wiem. Sprawdzałem go też w ursusie c-360, gdzie regulator jest na pewno dobry, ale też nie działało. Nie mam więcej pomysłów dlatego liczę na waszą pomoc;), a i jeszcze jedno to nie jest w moim traktorze, tylko robiłem instalację w tym Zetorze, u faceta w sąsiedniej wsi, i nie mam możliwości sprawdzenia modelu alternatora oraz regulatora. Z góry dzięki, pozdrawiam.
 • Helpful post
  User removed account  
 • Level 2  
  No właśnie o to chodzi, że nie jestem w stanie, pojechałbym do tego faceta, ale od 3 dni pada.., a traktor na dworze robię. Chociaż, znalazłem na naszym forum zdjęcie podobnego, lecz nie takiego samego alternatora: Zetor 8011 - Jak podłączyć alternator?
 • Level 11  
  To jest alternator zetora, do modelów od 5211 do 7745. To stary typ bez regulatora napięcia. Nowe typy mają go już wbudowanego. Wiem bo wymieniałem alternator w zetorze 7745. Musisz podłączyć no wiadomo że + do plusa i - do masy, wiem jeszcze że w moim czerwony kabelek był od kontrolki, a czarny kabelek od regulatora. Tylko nie wiem jak to jest zrobione w zetorze 8011.
 • Level 2  
  Dobra, dzięki wszystkim za cenne rady;) Problem już rozwiązany, okazało się, że regulator do wymiany. Temat do zamknięcia