Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zetor 8011 - Jak podłączyć alternator?

mati_ursus 14 Aug 2012 14:49 11682 5
 • #1
  mati_ursus
  Level 2  
  Witam;)
  Jest to mój pierwszy temat, z jednego działu został już usunięty, ale mam nadzieję, że ten jest właściwy, ale jeżeli nadal znajduje się w złym dziale to proszę o przeniesienie.
  Przechodząc do tematu, otóż mam problem z podłączeniem alternatora w Zetorze 8011, od razu powiem ze nie posiadam modelu tego alternatora, ale mam nadzieję, że i tak dacie rade mi pomóc. To tak, na alternatorze znajdują się cztery wyjścia:"+", "-", "R", "M", na regulatorze znajdują się trzy wejścia:"M", "R", "24/7.."(i tutaj nie pamiętam co było). Najbardziej logiczne podłączenie czyli plus-plus, minus-minus, M-M, R-R,24/7..-stacyjka, niestety nie działa... Alternator jest na 100% dobry, a czy regulator też, to tego nie wiem. Sprawdzałem go też w ursusie c-360, gdzie regulator jest na pewno dobry, ale też nie działało. Nie mam więcej pomysłów dlatego liczę na waszą pomoc;), a i jeszcze jedno to nie jest w moim traktorze, tylko robiłem instalację w tym Zetorze, u faceta w sąsiedniej wsi, i nie mam możliwości sprawdzenia modelu alternatora oraz regulatora. Z góry dzięki, pozdrawiam.
 • Helpful post
  #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  mati_ursus
  Level 2  
  No właśnie o to chodzi, że nie jestem w stanie, pojechałbym do tego faceta, ale od 3 dni pada.., a traktor na dworze robię. Chociaż, znalazłem na naszym forum zdjęcie podobnego, lecz nie takiego samego alternatora: Zetor 8011 - Jak podłączyć alternator?
 • #5
  rafall17174
  Level 11  
  To jest alternator zetora, do modelów od 5211 do 7745. To stary typ bez regulatora napięcia. Nowe typy mają go już wbudowanego. Wiem bo wymieniałem alternator w zetorze 7745. Musisz podłączyć no wiadomo że + do plusa i - do masy, wiem jeszcze że w moim czerwony kabelek był od kontrolki, a czarny kabelek od regulatora. Tylko nie wiem jak to jest zrobione w zetorze 8011.
 • #6
  mati_ursus
  Level 2  
  Dobra, dzięki wszystkim za cenne rady;) Problem już rozwiązany, okazało się, że regulator do wymiany. Temat do zamknięcia