Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 407 1.8 benzyna 116KM nie odpala po raz trzeci

pmario1 31 Aug 2012 09:15 9387 6
    pmario1
    Level 8  
    Witam
    Mam problem z odpalaniem mojej 407-ki.
    Problem pojawia się trzeci raz. Za każdym razem te same objawy. Rozrusznik kręci a auto nie odpala. Po kilku próbach znowu pali. Czasem gaśnie na postoju i znowu nie można odpalić. Po kilku próbach znowu odpala.
    Za pierwszym razem elektryk samochodowy powiedział że były wypalone piny w skrzynce i spalona kostka, która podaje prąd do pompy paliwa. Założył przekaźnik (obejście kostki w skrzynce od pompy paliwa) bo pompa raz podawała paliwo a raz nie. 3 miesiące było ok.
    Za drugim razem powiedział że podła następna kostka,tym razem od cewki i założył przekaźnik bo cewka nie dostawała prądu. Powiedział też że jeśli znowu się sytuacja powtórzy to trzeba będzie wymienić całą skrzynkę z bezpiecznikami. I znowu 3 miesiące było ok.

Dzisiaj auto nie chciało odpalić.
    Zastanawiam się jaka jest przyczyna że padają te kostki. Przyczyna może być inna niż przepalające się kostki a przepalone kostki mogą być tylko skutkiem czegoś innego. Więc obchodzenie przekaźnikami nic nie da bo przyczyna przepalania nie jest usunięta.

Proszę o pomoc co to może być???
    bartek_j
    Level 35  
    A chodzi pompa czy nie ?
    Nie rozumiem co za rzeźba tam była odstawiana. Ale jeżeli to faktycznie problem BSMa (tej skrzynki z bezpiecznikami pod maską) to wymiana BSMa nie jest jakims wielkim wysiłkem finansowym. W 200 PLN się mieści.
    pmario1
    Level 8  
    teraz nie wiem czy chodzi
    po obejściu kostki od pompy, pompa chodziła
    200zł za używany bsm a nowy?
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    To zadzwoń sobie do serwisu, podasz VIN i usłyszysz cenę, przygotuj sobie coś miękkiego, na co się osuniesz po tej informacji. Nie zapomnij o zapytaniu o nowe piny do kostek...
    pmario1
    Level 8  
    Paweł wawa twój post nie wniósł nic konstruktywnego
    Potrzebuję dobrych rad co to może być a nie głupich komentarzy
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Czy Ty jesteś normalny? Pytasz o cenę nowego, napisałem Ci jak się dowiedzieć, potrzebny jest do tego numer VIN! Ktoś z nas ma za Ciebie zadzwonić i pytać?
    masters681
    Level 1  
    Wystarczy podgią" blaszkę w przekaźniki i bez kosztów 30 minut roboty i kasa w kieszeni