Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 1.8 benzyna 116KM nie odpala po raz trzeci

31 Sie 2012 09:15 6993 6
  • Poziom 7  
    Witam
    Mam problem z odpalaniem mojej 407-ki.
    Problem pojawia się trzeci raz. Za każdym razem te same objawy. Rozrusznik kręci a auto nie odpala. Po kilku próbach znowu pali. Czasem gaśnie na postoju i znowu nie można odpalić. Po kilku próbach znowu odpala.
    Za pierwszym razem elektryk samochodowy powiedział że były wypalone piny w skrzynce i spalona kostka, która podaje prąd do pompy paliwa. Założył przekaźnik (obejście kostki w skrzynce od pompy paliwa) bo pompa raz podawała paliwo a raz nie. 3 miesiące było ok.
    Za drugim razem powiedział że podła następna kostka,tym razem od cewki i założył przekaźnik bo cewka nie dostawała prądu. Powiedział też że jeśli znowu się sytuacja powtórzy to trzeba będzie wymienić całą skrzynkę z bezpiecznikami. I znowu 3 miesiące było ok.

Dzisiaj auto nie chciało odpalić.
    Zastanawiam się jaka jest przyczyna że padają te kostki. Przyczyna może być inna niż przepalające się kostki a przepalone kostki mogą być tylko skutkiem czegoś innego. Więc obchodzenie przekaźnikami nic nie da bo przyczyna przepalania nie jest usunięta.

Proszę o pomoc co to może być???
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 35  
    A chodzi pompa czy nie ?
    Nie rozumiem co za rzeźba tam była odstawiana. Ale jeżeli to faktycznie problem BSMa (tej skrzynki z bezpiecznikami pod maską) to wymiana BSMa nie jest jakims wielkim wysiłkem finansowym. W 200 PLN się mieści.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 7  
    teraz nie wiem czy chodzi
    po obejściu kostki od pompy, pompa chodziła
    200zł za używany bsm a nowy?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To zadzwoń sobie do serwisu, podasz VIN i usłyszysz cenę, przygotuj sobie coś miękkiego, na co się osuniesz po tej informacji. Nie zapomnij o zapytaniu o nowe piny do kostek...
  • Poziom 7  
    Paweł wawa twój post nie wniósł nic konstruktywnego
    Potrzebuję dobrych rad co to może być a nie głupich komentarzy
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Czy Ty jesteś normalny? Pytasz o cenę nowego, napisałem Ci jak się dowiedzieć, potrzebny jest do tego numer VIN! Ktoś z nas ma za Ciebie zadzwonić i pytać?
  • Poziom 1  
    Wystarczy podgią" blaszkę w przekaźniki i bez kosztów 30 minut roboty i kasa w kieszeni