Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ostatni rozdział walki patentowej pomiędzy Apple a Samsungiem

tangofox 01 Wrz 2012 11:49 3528 13
  • Ostatni rozdział walki patentowej pomiędzy Apple a SamsungiemW piątek japoński sąd wydał orzeczenie w sporze toczącym się pomiędzy Apple a Samsungiem, z którego tym razem zwycięsko wychodzi Samsung.

Wyrok tokijskiego sądu to ostatni rozdział międzynarodowego sporu patentowego pomiędzy tymi dwoma gigantami, w którym strony wzajemnie oskarżały się o łamanie prawa patentowego i kradzież ich własności intelektualnej.

Japoński sąd uznał, że firma z Korei Południowej nie naruszyła patentów iPhone'a i IPada firmy Apple w niektórych ze swoich smartphone'ów Galaxy i tabletach.

Cytat:
    Nie wygląda na to żeby produktu oskarżonego korzystały z tej samej technologii co produkty powoda, więc postanowiliśmy odrzucić skargi Apple'a.

Sędzia Tamotsu Shoji

Apple starał się o odszkodowanie i zablokowanie sprzedaży niektórych produktów Samsunga w Japonii, gdzie obie firmy odnotowują wzrost sprzedaży na rynku zdominowanym przez takich gigantów jak Sony czy Sharp.

źródło

• #3 01 Wrz 2012 14:59
    mjc
    Poziom 14  

Pablo2015 napisał:
    no i oczywiście androida

Jak dla mnie to wada :P Miałem jeden telefon z tym syfiastym, przymulastym systemem - nigdy więcej ! A możliwości personalizacji androida to moim zdaniem zbędny bajer dla dzieci (komu poważnemu się podobają wodotryski i 1000kolorów ?)

Co do szybkości procesora to pamiętaj że rywalem 4S jest galaxy 2 a nie 3, odpowiedzią apple na galaxy 3 będzie iphone 5 ... Inną kwestią są wymiary samsunga - jest po prostu wielki i nieporęczny...

• #4 01 Wrz 2012 15:30
    TAKT
    Poziom 20  

Witam.
    Ja miałem androida, i podkusilo mnie na iphona 4s .
    Teraz zaluje. Fakt aplikacje działają lepiej, szybciej, nic sie nigdy nie wiesza, ale system w porównaniu do androida jest po prostu ułomny. Przepaść na korzyść androida. Żeby głupiego pliku czy to zdjecia, czy mp3 nie dało sie wysłać po blucie na inny telefon to po prostu zalamka. Jeśli to sie nie zmieni w nowym sofcie zmieniam na androida.

• #5 01 Wrz 2012 17:21
    tangofox
    Poziom 14  

Miałem androida(samsung), starego iphone3g, nokie na symbianie, samsunga na badaOS, a teraz mam HTC na WM.... i powiem tyle - Iphone jest za drogi. Android ma dużo bajerów ale nie powiedziałbym że jest taki wspaniały jak to fanatycy go opisują. Symbian był ok , nawet stabilnie działał i to co dla mnie najważniesze - miał przyzwoitego klienta e-mail. Windows phone (6.5 obecnie) też ujdzie. Ogólnie to kwestia gustu, ale ja chyba wracam na symbiana.

• #6 01 Wrz 2012 19:38
    gbd.reg
    Poziom 21  

m4tc10k napisał:
    Jak dla mnie to wada :P Miałem jeden telefon z tym syfiastym, przymulastym systemem

Ciekaw jestem jakim dokładnie telefonem Cię tak skrzywdzono, bo jakoś z 5ciu telefonów które mają Androida, których miałem okazję używać (HTC Desire Z, HTC Wildfire S, Samsung Galaxy S Plus, Sony-ericsson xperia nie pamiętam która, Huawei Ideos U8500), jedynie jeden sprawiał problemy (i to spore), ale nie dlatego że miał androida, tylko dlatego, że był po prostu koszmarnie zrobionym telefonem (implementacja androida naprawdę koszmarna, słaby bardzo technicznie jak na dzisiejsze telefony). Był to Huawei U8500... Dodatkowo ekran dotykowy w nim strasznie szybko zaczął odmawiać posłuszeństwa...

O reszcie telefonów nie powiem złego słowa, może poza tym, że do Desire Z producent nie wypuszcza oficjalnego ICS (chociażby bez Sense z możliwością cofnięcia się do wersji 2.3.3 z Sense), więc korzystam tam z custom roma z sense, który działa po prostu świetnie. I nie oddałbym tego telefonu za żaden produkt Apple. Reszta telefonów z Andkiem też bardzo ładnie działały, nie ustępując na krok produktom Apple jeśli chodzi o software, a nawet wyprzedzając funkcjonalnością.

Tak, produktów Apple też używałem dosyć intensywnie, prawie wszystkich modelów iPhone, iPada oraz iPoda najnowszego.

Moja mocno subiektywna opinia stanowczo wskazuje na androida, o ile go producent telefonu nie skrzywdzi słabym software i beznadziejnym dopasowaniem do telefonu...

• #7 01 Wrz 2012 20:38
    Ważka260196
    Poziom 12  

http://kwejk.pl/obrazek/1389501

To mówi samo za siebie. Apple jest największym trolem patentowym w całej historii. Nie ma to jak ukraść cudzy pomysł, potem go opatentować i oczywiście wytaczać procesy.

• #8 01 Wrz 2012 23:27
    mjc
    Poziom 14  

gbd.reg napisał:

Ciekaw jestem jakim dokładnie telefonem Cię tak skrzywdzono,

Samsung i5700 - 800mhz procesor 256ram - przy takich parametrach NIE da się praktycznie korzystać z systemu (czy to oficjalny czy alternatywny)! Otworzenie kontaktów 5s, klient wiadomości 10s - przecież Nokia 6600 która miala o połowę słabsze parametry działała pod Symbianem świetnie. Ja od telefonu nie wymagam wiele a w zasadzie to klient SSH, wifi, sensowna przeglądarka i PŁYNNOŚĆ działania - a tego mimo dość wysokiej ceny 2 lata temu android mi nie dał i drugi raz się na to nie dam nabrać. Może i ten system działa płynnie przy 2 lub 4 rdzeniowym procesorze i 1gb ram ale to jest bez sensu pakować do telefonu i płakać że bateria trzyma dzień bez wifi...

• #9 02 Wrz 2012 08:10
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Masz niestety dużo racji. Zrobiłem właśnie mały test na mojej Xperii Neo V, na której przeglądam ten wątek. Powrót do home screen i włączenie aplikacji telefonu. Włączenie trwało 6 sekund!!! Android 4.0.3, procek podkręcony do 1,5 GHz! Nie zawsze tak jest, ale zdarza się to często. Używałem iPhone 4 przez kilkanaście miesięcy i takie rzeczy się tam nie zdarzały. Ostatnio jeden z kolegów mi powiedział, że smartfony z Windows Phone działają bardzo sprawnie. Android jest dla tych, którzy lubią grzebać w telefonach. Oczywiście topowe smartfony będą działały bardzo dobrze. Tylko ile trzeba za to zapłacić? W sumie za produkty Appla też trzeba płacić słono, więc może przestańmy narzekać, że Android jest wolny i kupmy smartfony za cenę porównywalną do produktów z iOS?

• #10 02 Wrz 2012 11:52
    I_Mat
    Poziom 14  

m4tc10k napisał:
    gbd.reg napisał:

Samsung i5700

Ten smartfon miał zastosowany nietypowy procesor (m.in. brak sterowników do grafiki) i z tego powodu działał tak tragicznie (qualcommy 600MHz były wydajniejsze). Trafiłeś na jeden z najgorszych modeli.

• #11 02 Wrz 2012 11:58
    Pablo2015
    Poziom 18  

Zgadzam się z przedmówcą. Ten model miał nietypowy procesor. Dla porównania Samsung Galaxy Gio o takim samym taktowaniu procesora i niewiele większą pamięcią RAM działa o niebo lepiej.

• #12 02 Wrz 2012 20:50
    blazej.1994
    Poziom 24  

Spica jest dobrym telefonem, ale wymaga cierpliwości. Mam wgranego cyanogenmoda 7.5 i chodzi to poprawnie.

• #13 03 Wrz 2012 19:45
    cefaloid
    Poziom 30  

m4tc10k napisał:
    gbd.reg napisał:

Samsung i5700 - 800mhz procesor 256ram - przy takich parametrach NIE da się praktycznie korzystać z systemu (czy to oficjalny czy alternatywny)! Otworzenie kontaktów 5s, klient wiadomości 10s - przecież Nokia 6600 która miala o połowę słabsze parametry działała pod Symbianem świetnie. Ja od telefonu nie wymagam wiele a w zasadzie to klient SSH, wifi, sensowna przeglądarka i PŁYNNOŚĆ działania - a tego mimo dość wysokiej ceny 2 lata temu android mi nie dał i drugi raz się na to nie dam nabrać. Może i ten system działa płynnie przy 2 lub 4 rdzeniowym procesorze i 1gb ram ale to jest bez sensu pakować do telefonu i płakać że bateria trzyma dzień bez wifi...

"Dość wysokiej ceny"? To był NAJTAŃSZY telefon z Androidem. A czego się spodziewałeś po telefonie, który w tamtych czasach był sporo tańszy jak jakikolwiek inny telefon z Androidem? To był tani nieudany paździoch w momencie premiery. Dużo tańszy jak kolejny najtańszy paździoch. Wiem bo sam go miałem. Spica szczyci się najgorzej zaimplementowanym Androidem jaki widział świat a ty próbujesz oceniać Androida na jej podstawie. To nie tak że miała złe zasoby. Po prostu Samsung zlewał ten telefon od początku i zrobił go byle jak, byle tanio.

Właśnie z ciekawości ponownie wyjąłem i5700 z szafy, wgrałem najnowszą wersję Androida 2.3 od tom3q (dużo płynniejszy ROM jak wersja oficjalna). I porównałem z obecnie używanym Wildfire S który ma procesor "tylko" 600MHz i nieoficjalny ROM Android 4. Dopiero po zablokowaniu procesora na 120MHz interfejs telefonu Widlfire S zaczął się zachowywać podobnie jak i5700. No to dodaj do tego szybkość oficjalnego ROM i innych papranych... To jak on się kiedyś zachowywał? Jak by miał 80MHz? Takim knotem jest i5700 Spica.

Wracając do Symbiana ja też miałem Nokię E50 z czasów, kiedy Symbian początkował i "Otworzenie kontaktów 5s, klient wiadomości 10s" świetnie opisywało jak pracowała. Resetowała się co chwila, tak sama z siebie, a póżniej uruchamiała się chyba z 5 minut. Procesor też był tam bardzo niezły. Tak że kolego sknocić wszystko się da. Początkujący Symbian to też był knot. Jedyne co było w tym telefonie dobre to obudowa.

• #14 07 Wrz 2012 21:57
    TheGanG
    Poziom 11  

m4tc10k napisał:
    Pablo2015 napisał:
    no i oczywiście androida

Jak dla mnie to wada :P Miałem jeden telefon z tym syfiastym, przymulastym systemem - nigdy więcej ! A możliwości personalizacji androida to moim zdaniem zbędny bajer dla dzieci (komu poważnemu się podobają wodotryski i 1000kolorów ?)

Co do szybkości procesora to pamiętaj że rywalem 4S jest galaxy 2 a nie 3, odpowiedzią apple na galaxy 3 będzie iphone 5 ... Inną kwestią są wymiary samsunga - jest po prostu wielki i nieporęczny...

W takim razie nie miałeś telefonu z androidem/miałeś telefon z androidem za 500zł, jest to zdecydowanie najszybszy dostępny system operacyjny na urządzenia mobilne (to że możesz zmienić chociażby launcher jest ogromnym plusem, jednym podoba się wygląd miui, innym wiz, jeszcze innym sense, do wyboru do koloru), pozatym, dzięki możliwości ingerencji w system możesz wgrać custom roma i telefon będzie działał jeszcze lepiej, szybciej, co od szybkości procesora, to czy samsung nie jest producentem procesorów dla ajple? A samsung galaxy 3s jest w moim odczuciu za mały (wolałbym galaxy note, ma idealną wielkość)