Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter 311cdi - brak kontrolki swiec zarowych-ciezko zapala

12 Wrz 2012 17:14 3168 9
  • Poziom 7  
    Witam, mam problem ze sprinterem. Mercedes Sprinter 2004r 311cdi 384tyś km. Ostatnio wymieniana byla uszczelka pod głowicą, byly również regenerowane wtryski, wymieniana byla pompa wody, rolka napinacza oraz wiskoza. Remont był robiony około 3tyś temu. Wszystko na początku było ok ale teraz strasznie ciezko zapala tym bardziej jak postoi dłużej. Im krócej stoi tym lepiej pali. Jedyne co udało mi sie zauważyć to brak kontrolki od swiec zarowych. Przy przekrecaniu kluczyka, odpalaniu co bym nie robił kontrolka pomprosu zanikła. Miał ktoś taki przypadek? Prosze o pomoc. Z góry dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam[/b]
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 38  
    Witam
    Srawdź przekaźnik świec żarowych ,czy dochodzi napięcie.
  • Poziom 34  
    Przekaźnik świec nie steruje bezpośrednio kontrolką świec, prawdopodobne że licznik może pochodzić od benzyniaka. Zdiagnozuj EDC, zrob test komponentow w KI.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 38  
    Tak to ja wiem,ale niech sprawdzi czy się przekaźnik włącza,czy jest napięcie ,bo może być spalony bezpiecznik od świec.
  • Spec od Mercedesów
    nikusert napisał:
    Tak to ja wiem,ale niech sprawdzi czy się przekaźnik włącza,czy jest napięcie ,bo może być spalony bezpiecznik od świec.

To auto nie ma bezpiecznika od świec.
  • Poziom 38  
    Wszystko możliwe,ja robiłem Vito,dość dawno,sterownik ma ,ale nie pamiętam czy miało bezpiecznik.Istotne czy na zimnym załącza świece.
  • Spec od Mercedesów
    Przy aktualnej pogodzie (temperaturze) powinien palić bez świec "od strzala". Tak wiec przyczyna ciężkiego staru nie są świece.
  • Poziom 7  
    A gdzie może sie znajdywać ten przekaznik od swiec?
  • Spec od Mercedesów
    W starszym sprinterze jest na nadkolu pod akumulatorem.
  • Poziom 7  
    Ok dzieki za pomoc bede szukał przyczyny jak cos bede wiedział to napisze;-)