Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VUW PL 200-5 atmo plus/2 R3 - stuk w kotle VAILLANT VUW PL 200-5 atmo plus/2 R3

02 Paź 2012 15:10 3168 4
  • Poziom 2  
    Witam, mam kocioł dwu-funkcyjny VAILLANT VUW PL 200-5 atmo plus/2 R3. Uruchomiłem ogrzewanie po przerwie letniej i gdy podczas trybu ogrzewania włączę ciepłą wodę do mycia, wyłączy się pompa i gdy załączy się słychać głośne stuknięcie (jedno). Piec działa poprawnie, po dłuższym użytkowaniu stuki te wydają się cichsze. Jednak po przestoju, znowu słychać głośny stuk. Podczas użytkowania tylko na ciepłą wodę, nie ma stuknięcia. Czy kocioł może z czasem się uszkodzić? Jak wyeliminować ten stuk? Proszę o pomoc.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Sprawdź czy pompa się nie zakleszcza. Odkręć śrubkę od pompy z przodu i spróbuj przekręcić wirnikiem np. za pomocą śrubokręta.
  • Poziom 2  
    Szczerze, to nie znam się na tym, chodzi mi o to czy to stukanie może coś uszkodzić w kotle. Serwisant który robił przegląd, nie wie dlaczego tak stuka. Inny serwisant chce wymieniać jakieś drogie części i nie wiem czy chce mnie naciągnąć czy rzeczywiście trzeba to wymieniać. Stukanie staje się cichsze gdy częściej i dłużej chodzi ogrzewanie. Może w sezonie zimowym gdy dużo będę grzał to stukanie całkiem zniknie. Na razie radzę sobie w ten sposób że wyłączam ogrzewanie jak używam ciepłej wody. Wtedy nic nie stuka
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Stan może się pogorszyć, ale trzeba zlokalizować usterkę.
  • Poziom 20  
    Stuka zawór trójdrogowy, trzeba by sprawdzić która jest jego wersja.