Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq Presario CQ56 - Paski na laptopie, zdjecia! Co to jest?:(

alicyja 04 Paź 2012 12:57 2991 15
  • #1 04 Paź 2012 12:57
    alicyja
    Poziom 7  

Witam. Posiadam laptopa Compaq Presario CQ56. Od jakiegoś czasu nie działa monitor w moim komputerze, tzn sa na nim pionowe paski:

Compaq Presario CQ56 - Paski na laptopie, zdjecia! Co to jest?:( Compaq Presario CQ56 - Paski na laptopie, zdjecia! Co to jest?:( Compaq Presario CQ56 - Paski na laptopie, zdjecia! Co to jest?:(
    po podłączeniu innego monitora, jest obraz (jak widać na zdjeciach), a na laptopie są te paski. Wie ktoś może czym to może byś spowodowane, czy obejmuje to gwarancja, oraz co najważniejsze - co to jest?

0 15
  • #2 04 Paź 2012 13:05
    miecho18
    Spec od komputerów

Czy poruszanie klapą matrycy daje efekt w postaci zmian w wyświetlanym obrazie?
    Gwarancja jak najbardziej obejmuje tego typu usterki.

0
  • #3 04 Paź 2012 13:06
    alicyja
    Poziom 7  

nie, nie ma żadnych zmian. Co mogło nawalić? taśma? czy matryca?

0
  • #4 04 Paź 2012 13:07
    masterten
    Poziom 29  

Takie paski widywałem na pękniętych matrycach, ale ta wygląda na całą.
    Napisz od kiedy tak się stało, było jakieś nieszczęście? upuszczenie? może ktoś usiadł na laptopie?
    Czy ruszanie pokrywą coś zmienia w tych paskach?
    Czy ekran wyświetla takie paski od razu po włączeniu czy po jakimś czasie?

Domyślam się, że "pod" tymi paskami jest jakiś obraz, tzn. zmienia się on w zależności od tego co jest wyświetlane, widać ruch myszki, tak?

0
  • #5 04 Paź 2012 13:22
    norek1991
    Poziom 19  

Podociskaj delikatnie palcami na około ramkę od matrycy i sprawdź czy obraz będzie się pojawiał.

0
  • #6 04 Paź 2012 14:16
    alicyja
    Poziom 7  

Niestety nic to nie pomaga

Dodano po 6 [minuty]:

Tak, paski zmieniają się ze wzglądu na to, jak włacze inna stronę internetową itd.
    Laptop opadł z wysokości 50 cm na miękki, puchaty dywan 2 lata temu, lekko się stłukl, nic wiecej. (peknięcie ma max 1 cm) Działał normalnie. Ale to z tymi paskami stało się z dnia na dzień. Zaczęło się od lekkich zakłóceń, Na pewno nikt go nie upuścił ani nie usiadł na nim w przeciągu ostatnich 2 lat, bo mój pokój jest zamknięty. ruszanie pokrywą i lekkie dociskanie ramki od matrycy nie zmienia niz w tych paskach. Paski na ekranie są od momentu uruchomienia komputera, (nie pokazuje się ten ekran z napisem: trwa uruchanianie systemu windows 7 jeśli o to chodzi)jakby ekran w ogóle nie działał

0
  • #7 05 Paź 2012 10:48
    norek1991
    Poziom 19  

Moim zdaniem uwalony kontroler sterowania matrycą, matryca do wymiany, oddaj na gwarancję naprawią CI to.

0
  • #8 05 Paź 2012 16:11
    Endrju111
    Poziom 22  

Jeśli na gwarancji, oddać niech się oni martwią, bo mi to wygląda na układ graficzny, a nie uszkodzoną matrycę.

0
  • #9 05 Paź 2012 20:45
    alicyja
    Poziom 7  

Chodzi o to, że raczej nie mam gwarancji, ponieważ 1,5 roku temu moja babcia upuściła go z wysokości 50 cm na miekki dywan ale nic się potem z nim nie działo, nie spadł ani nic. i nagle przestał działać.

0
  • #10 05 Paź 2012 20:57
    GanCegall
    Poziom 32  

uszkodzona matryca na bank

0
  • #11 06 Paź 2012 02:32
    Endrju111
    Poziom 22  

Nie był bym co do tego taki pewien, ja obstawiał bym układ graficzny.
    Ale bez diagnozy lub podstawienia drugiej matrycy, ewentualnie układu, nic na 100% nie będziemy pewni.

Jeśli uszkodzenia mechaniczne nie są duże i są mało widoczne, spróbuj wysłać na gwarancję, w najgorszym wypadku policzą ci koszty wysyłki i obsługi i odeślą nie naprawiony (bo odpłatnie w hp nie warto naprawiać).

0
  • #12 06 Paź 2012 09:45
    GanCegall
    Poziom 32  

Endrju111 napisał:
    Ale bez diagnozy lub podstawienia drugiej matrycy, ewentualnie układu, nic na 100% nie będziemy pewni.

Obraz na zewnętrznym monitorze jest wyświetlany prawidłowo,więc układ graficzny jest sprawny.

Znajdź lokalnego handlarza częściami do laptopów,powiedz mu że kupisz matrycę pod warunkiem że ją zamontuje i sprawdzisz na miejscu czy działa poprawnie,nie ma bad pixeli itp.,jeżeli nadal będzie tak samo a nie sądzę to zyskujesz pewność za darmo.

0
  • #13 06 Paź 2012 10:44
    mkpl
    Poziom 37  

GanCegall napisał:
    Endrju111 napisał:

Obraz na zewnętrznym monitorze jest wyświetlany prawidłowo,więc układ graficzny jest sprawny.

Znajdź lokalnego handlarza częściami do laptopów,powiedz mu że kupisz matrycę pod warunkiem że ją zamontuje i sprawdzisz na miejscu czy działa poprawnie,nie ma bad pixeli itp.,jeżeli nadal będzie tak samo a nie sądzę to zyskujesz pewność za darmo.

Sygnał na gnieździe VGA nie ma nic do sprawności grafiki. Może być obraz na zewnętrznym monitorze a na matrycy sieczka

0
  • #14 06 Paź 2012 11:04
    GanCegall
    Poziom 32  

Zgadza się,czasem tak bywa,ale w tym wypadku najprawdopodobniej uszkodzona jest matryca tym bardziej że laptop upadł na podłogę.
    Tak jak powiedziałeś bez podstawienia sprawnej matrycy nie będzie pewności.

0
  • #15 07 Paź 2012 01:57
    Endrju111
    Poziom 22  

Z tego co właściciel napisał, notebook upadł, ale 2 lata temu.
    inna sprawa, że jeśli upadł 2 lata temu to siłą rzeczy ma więcej niż 2 lata i jest po gwarancji.

0
  • #16 10 Paź 2012 20:12
    alicyja
    Poziom 7  

Niestety, jest już po gwarancji. Dam go do serwisu i poprosze o skalkulowanie kosztów.

0