Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Na co powinno się zwrócić uwagę kupując piekarnik do zabudowy?

21 Paź 2012 11:21 11982 13
  • Poziom 10  
    Szukamy piekarnika elektrycznego do zabudowy. Przeglądam oferty i widzę, że te piekarniki mają od groma funkcji. Ciężko więc wybrać te które akurat są najważniejsze. Oczywiście wiadomo, że wazna jest klasa energetyczna, termoobieg i czyszczenie a co poza tym?
  • Poziom 28  
    A poza tym, to zasobność portfela i gusta, tzn wygląd. A jak wygląd to także wymiary i kolorystyka zbieżna z pozostałym sprzętem.

Dobrze zwrócić uwagę na ilość funkcji pieczenia/gotowania, np rożnego rodzaju grzanie (mocne, dolne, górne itp).
  • Poziom 18  
    neszad napisał:
    Szukamy piekarnika elektrycznego do zabudowy. Przeglądam oferty i widzę, że te piekarniki mają od groma funkcji. Ciężko więc wybrać te które akurat są najważniejsze. Oczywiście wiadomo, że wazna jest klasa energetyczna, termoobieg i czyszczenie a co poza tym?

na co zwrócić uwagę?
    na pewno na:
    -zużycie energii
    -funkcjonalność (grill, termoobieg itd.)
    -pojemność piekarnika (mój ma 60l i spokojnie na 2 poziomach można swobodnie piec)
    -sposób czyszczenia - unikałbym katalizy - trzeba wtedy czyścic piekarnik po każdorazowym pieczeniu, a to generuje koszty, najlepiej emalia łatwoczyszcząca i regularne sprzątanie w środku, można też zastanowić się nad pyrolizą, choć i ja sceptycznie do tego podchodzę,
    - prowadnice teleskopowe - duża wygoda wkładania i wyciągania blachy
    - pamiętaj, że gwarancja nie obemuje części plastikowych i szklanych, także zwróć uwagę przy zakupie na wykonanie elementów w plastiku (typu pokrętła, przyciski) i ze szkła (np. płyta gazowa, drzwiczki piekarnika)
    - zimny front - bardzo przydatna funkcja przy małych dzieciach, (mój piec przy nagrzewie 200 stopni ma lekko ciepłą szybę w granicach 45 stopni , także nie jesteś w stanie sie oparzyć dotykając frontu
    - minimum 2 szyby (najlepiej 3, aby w/w funkcja mogła się sprawdzić)
    -wygląd - też ważny, więc design tez musi Tobie odpowiadać, no i zgrywać sie w miarę z resztą sprzętów.
  • Poziom 10  
    Dzięki za podpowiedzi - przydały się. Mslelismy już o jednej firmie na "B" ale teraz znajomy polecił nam, żebyśmy spojrzeli na ten piekarnik:

http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/amica-integra-smart-ebi-712-104.bhtml

Według mnie bardzo fajny, szczególnie ten ekran sterowany dotykiem, poza tym oni zawsze specjalizowali się w kuchenkach. Tyle tylko, że nie ma jeszcze wiele opinii na temat tego piekarnika, bo dopiero co wszedł na rynek
  • Poziom 10  
    No chyba sobie zartujesz. W tej klasie cenowej masz juz Miele albo najbardziej dopasione Boshe czy Electroluxy. Wydac 3400 PLN na Amice ? No to chyba naprawde zart.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    ve.lo napisał:
    No chyba sobie zartujesz. W tej klasie cenowej masz juz Miele albo najbardziej dopasione Boshe czy Electroluxy. Wydac 3400 PLN na Amice ? No to chyba naprawde zart.
    HA Ha ha - Elektroluksy ...
    Amica toż to Samsung i tylko na polski rynek idzie jako Amica, i od 2010 roku to raczej najlepszy sprzęt niby Polski. I warto rozglądać się za sprzętami tej firmy bo technologicznie i jakościowo biją na głowę inny niby renomowany sprzęt.
    A trwałość i jakość - cóż w niejednym domu stoi jeszcze Amica z 1957 roku :D
  • Poziom 38  
    Cytat:
    Amica toż to Samsung i tylko na polski rynek idzie jako Amica, i od 2010 roku to raczej najlepszy sprzęt niby Polski.

Nieprawda - w 2010 Amica sprzedała Samsungowi linie produkcyjne pralek i lodówek we Wronkach, HOT AGD jest produkowane w dalszym ciągu przez Amice.

Odnośnie sprzetu w linku - sporo przepłacasz za kolorowy wyświetlacz z touch screenem. Poszukaj czegoś konstrukcyjnie podobnego (teleskopy, cool front) z "normalnym" sterowaniem. Większości funkcji rozbudowanego sterownika i tak się nie wykorzystuje.
  • Poziom 17  
    Jaki wpływ ma wysoka temperatura piekarnika na ten wyświetlacz?
  • Poziom 38  
    Taki jak zwykle ;) Najpierw leci kontrast, potem uszkadza się polaryzator ;)
    A tak na poważnie - nie znam konkretnie tej konstrukcji, ale wyświetlacz (jak i cała elektronika) jest prawdopodobnie chłodzony. Nie spotkałem się jeszcze z TFT pracującym powyżej 80 stopni, elektronika w tego typu zastosowaniach jest zwykle liczona na 105 (jeśli nie ma chłodzenia). Z drugiej strony wyświetlacz jest "przytulony" do front panelu, więc jakieś tam pasywne chłodzenie ma...
  • Poziom 10  
    wada napisał:

Amica toż to Samsung i tylko na polski rynek idzie jako Amica, i od 2010 roku to raczej najlepszy sprzęt niby Polski. :D

No ten argument raczej chwały nie przynosi.

wada napisał:

I warto rozglądać się za sprzętami tej firmy bo technologicznie i jakościowo biją na głowę inny niby renomowany sprzęt.

Amica lepsza niz Miele - dobre :-) Ciekawe ile Amica ci placi za te brenie.

wada napisał:

A trwałość i jakość - cóż w niejednym domu stoi jeszcze Amica z 1957 roku :D

Argument z d.... Rodzice maja w domu 30 letnia pralke Polar Diana P65 w bardzo dobrym stanie, ale to absolutnie nie dowodzi ze Polar robi obecnie bardzo dobre sprzety. Kiedys sprzet robilo sie inaczej. Norma sa 40 letnie rosyjskie lodowki, 30 letnie pralki czy kuchneki. Ale obecny sprzet to juz zupelnie co innego - niech ten twoj piekarnik za 3,5 tys PLN wytrzyma 10 lat bezawaryjnie to bedzie sukces .

Zreszta nie bardzo rozumiem po co w urzadzeniu sluzacym do upieczenia ciasta, czy tez kawalka miesa port USB, czy wyswietlacz dotykowy z mozliwoscia ogladania zdjec - przekonaj mnie prosze.
  • Poziom 18  
    Loker napisał:
    w 2010 Amica sprzedała Samsungowi linie produkcyjne pralek i lodówek we Wronkach, HOT AGD jest produkowane w dalszym ciągu przez Amice.

Czyli to znaczy, że lodówki i pralki Amica (obecne do tej pory na rynku) są produkowane gdzie?
    Na tej samej linii i na tych samych komponentach co Samsungi? :|
  • Poziom 38  
    http://www.amica.com.pl/pl,biuroprasowe,2010,54,12.html
    Czy linie Amica zostały zmodernizowane, czy dostawca komponentów został zmieniony - nie wiem. Pralki i lodówki Amica są produkowane tam gdzie były (Wronki), zmienił sie właściciel (teraz Samsung), marka (Amica) została. Czy Samsung produkuje na tych liniach także produkty swojej marki - nie wiem.
    Ale nie przejmuj się - kojarzysz marki AGD: Siemens, Bosch, Neff, Constructa, Gaggenau (niektóre dostępne w Polsce)? Zajrzyj na http://www.bsh-group.com/index.php?page=1070 , zakładki "Main brands" i "Specjal brands". Zawsze mnie bawi jak ktoś udowadnia, że piekarnik Bosch'a jest lepszy niż Siemens'a ;)
    Marka to jedno, producent drugie.
  • Poziom 10  
    akurat w kwestii programatorów, to oni mają je dosć dobrze, wiem mniej więcej
    bo kolega pracował u nich przy zamawianiu elektroniki. Ja mam dwa sprzęty amiki
    i z programatorem, sterownikiem czy jak zwał nie miałem nigdy problemu..
  • Poziom 18  
    Loker napisał:
    kojarzysz marki AGD: Siemens, Bosch, Neff, Constructa, Gaggenau (niektóre dostępne w Polsce)? (...) Zawsze mnie bawi jak ktoś udowadnia, że piekarnik Bosch'a jest lepszy niż Siemens'a ;)
    Marka to jedno, producent drugie.

Ok. Rozumiem, że jakością Bosch i Siemens są podobne i jest to wysoka jakość, cena też :D
    Ale ni w ząb nie pasuje mi jakość Samsunga na równi z jakością Amica, więc dlatego pytam ;-)
    Bosch i Siemens robią dobre wszystkie sprzęty, natomiast Samsung i Amica jakby sie przeplatają, tj. lodówki Samsung są ok, Amica już nie bardzo.