Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus U124 - pojawił się kod "4"

22 Paź 2012 17:07 4860 3
  • Poziom 11  
    Mam problem w Buderusie U124. Ciśnienie w piecu 0,9 bar. W momencie odkręcenia wody (nr.1) do uzupełnienia przez zawór bezpieczeństwa wypływa woda.

Czy zawór od wody zimnej powinien być odkręcony czy zamknięty (nr.1) ?
    Od czego i do czego służy zawór nr. 2 ?
    Do czego służy zawór nr. 3 ?
    Czy zawór bezpieczeństwa w piecu jest uszkodzony? czy coś innego ?
    Którym regulatorem zmienia się temp. na piecu ?
    I jeszcze mam pytanie o te dwa przełącznik, jeden to trójkąt a drugi jak gdyby kominiarz?
    Dzisiaj pojawił się kod nr "4" i piec nie grzeje co ten kod oznacza.

Buderus U124 - pojawił się kod "4" Buderus U124 - pojawił się kod "4" Buderus U124 - pojawił się kod "4" Buderus U124 - pojawił się kod "4" Buderus U124 - pojawił się kod "4"
    Dziękuje za wszystkie informacje. Nie miałem nigdy styczności z piecami;
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Zawór nr 1 powinien być zamknięty,służy do dobijania ciśnienia do instalacji c.o.
    Zawór nr 2 podobnie jak nr 1,używamy go to znaczy zamykamy wraz z nr 1,aby wyczyścić filtr wody który się za nim znajduje.
    Zawór nr 3 podaje zimna wodę do kotła aby ja podgrzać,jeśli używasz funkcji przygotowania c.c.w. powinien być otwarty.
    Kod błędów nr 4 dotyczy temperatur,wciśnij przycisk serwis ten z symbolem klucza i zobacz co się wyświetli.Możliwe są A C H U Y .Który z nich występuje ?.
    Tryb pracy kominiarza powinien być na 0
    Trójkąt to symbol pompy i oznacza czas wybiegu.1 to 4 minuty,a 0 praca ciągła.
    Temperaturę wody ustawiamy pokrętłem z lewej strony z symbolem grzejnika.Pozycja 7 około 75 stopni.
  • Poziom 11  
    fajnie dzięki za precyzyjną odpowiedz

wyłączyłem piec, ciśnienie było 0,4bar , włączyłem piec i uzupełniłem wodę. Jednak przy 0,8bara w węża z zaworu bezpieczeństwa leci woda. Czy zawór jest do wymiany? Na dodatek pompa jakieś dziwne odgłosy wydaje, czy pompa mogła się uszkodzić od niskiego ciśnienia?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pompa mogła się zatrzeć jeśli chodziła ..na sucho".