Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 - Żarzy sie kontrolka oleju

22 Paź 2012 22:19 7365 9
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam w naprawie Audi 80 1992r 2.0benz coupe.
    Walczę z nim już tydzień i jak narazie.
    Zwracam się do Was o "WIELCY".
    Problem polega na tym, że po odpaleniu delikatnie świeci sie kontrolka oleju.
    Przed odpaleniem zapalają się wszystkie (woda, hamulec, olej, ładowanie) gdy zapale auto delikatnie podświeca się kontrolka cisnienia oleju.
    Sprawdziłem ładowanie, nawet wymontowałem mostek z alternatora (wszystkie diody ok)
    Posprawdzałem masy od aku i z nadwozia.
    Czujniki oleju ok, przewody od czujników tez, ponieważ gdy odłącze wtyczki od czujników nadal delikatnie świeci kontrolka.
    Rozebrałem licznik wyglądał ok ale przelutowałem go.
    Co dalej począć?
    Proszę POMOCY
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    nie, napewno nie jest powodem przeswietlanie od innej kontrolki, jak odłącze czujniki jest to samo, nawet obciełem (w celu sprawdzenia) przewody od czujników przy liczniku. Nie mam pomysłu. W liczniku jest stabilizator 10v, czy powodem usterki moze byc to, ze stabilizatora wychodzi oklo 9,5V?
  • Poziom 10  
    wymieniłem stabilizator ale dalej to samo. nikt sie nie spotkał z takim czymś?
  • Poziom 15  
    mialem co podobnego, sprawdz, a najlepiej zamien na inny (na probe) przekaznik cisnienia oleju. Znajduje on sie pod dolna oslona deski od strony kierowcy, taki wysoki z nadrukami "oldruck..." cos tam cos tam:), w srodku w nim jest pelno elektroniki wiec i tak pewnie nie dojdziesz czy jest dobry czy nie, najlepiej tak jak pisalem wlozyc na probe inny
  • Poziom 2  
    mam taki sam problem i podobno to jest wina deski rozdzielczej,jak ktos naprawił tą usterke to prosze o pomoc.pozdrawiam
  • Poziom 31  
    To zależy o jakim modelu mówisz B3 czy B4 jeżeli B4 to winny jest "MC"-do wymiany.
  • Poziom 2  
    mam audi b4,co to jest MC i gdzie tego szukac?
  • Poziom 31  
    MC to inaczej Mini Check znajduje się z tyłu licznika, chyba że to naprawisz ale na aukcjach jest to za 25zł do dostania. A przy wymianie musisz pamiętać o silnikach jest podział R4/R5-V6 są dwa typy.
    Audi 80 - Żarzy sie kontrolka oleju

Oczywiście są jeszcze inne odmiany Kontrolki jak w przypadku B3 plus ten przekaźnik jak kolega wyżej napisał, lub AC-AutoCheck ale ciebie się dotyczy MC bo w przypadku AC nie ma mowy o mrużeniu.
  • Poziom 1  
    witam mam problem jak przekręcam zapłon i odpalam auto to pali się kontrolka albo oleju albo wody czasem brzęczy buczek.Po kilku minutach gdy auto pracuje gaszę i odpalam i jest wszystko ok mam audi 80 b4