Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi 80 2.6 abc - brak ci¶nienia oleju po odpaleniu zimnego silnika.

krisman323 08 Jan 2015 05:11 2091 9
    krisman323
    Level 8  
    Witam.
    Mam problem z moim Audi. Od pewnego czasu (jakie¶ 2 tygodnie) po odpaleniu silnika po postoju wystarczy noc - silnik odpala jakby nigdy nic, ale ci¶nienia nie ma. Kontrolka od oleju się pali, słychać klekotanie na głowicach. Po dodaniu gazu pod 4 tys. czasami więcej ci¶nienie wraca i już się nic nie dzieje. Czujnik wymieniony, filtr i olej wymieniony i nic nie pomaga. Czy to może być pompa oleju?
    Proszę o pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemy¶le. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    psilos1
    Level 32  
    Zmierz ci¶nienie oleju na zimnym silniku...moze być pompa.
    krisman323
    Level 8  
    Ci¶nienie mierzyłem. Na zimnym silniku wskazuje 0, dopiero po zwiększeniu obrotów ci¶nienie idzie na 2,5 pod 3 bar na wolnych obrotach. Na ok. 2 tys. jest już 5 bar. Na ciepłym nic się nie dzieje, ci¶nienie jest od razu i tez trzyma podobnie jak i na zimnym. Może mu płukankę zrobić? Może co¶ się zapchało?
    carrot
    Moderator of Cars
    Miska w dół, wyj±ć pompę, ogl±dn±ć smok i stan zębatek
    krisman323
    Level 8  
    Czy da się j± zdj±ć bez wyci±gania motoru?
    carrot
    Moderator of Cars
    Zacznij od zdjęcia tej dolnej czę¶ci miski, tam gdzie jest korek spustowy i ogl±dnięcia smoka pompy
    krisman323
    Level 8  
    Smok jest drożny. Zdj±łem go, przedmuchałem i umyłem w benzynie. W misce olejowej były jakie¶ ¶mieci tzn. kilka kawałków gumy wielko¶ci ziarna słonecznika, czego smok nie mógłby zassać bo sito jest w nim rzadkie. Ci¶nienia nadal nie ma jak odpalę zimny silnik. Czyli pompa pewnie siada albo już nie wiem co, ale ma trochę za mały przebieg bo ok. 265000. Czy można regenerować te pompy i za ile, bo nowa to koszt w granicach 900 zł.
    krisman323
    Level 8  
    Jakie¶ pomysły na to?