Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F - Błąd wskazania temperatury cieczy

23 Paź 2012 09:51 2271 5
  • Poziom 12  
    Witam.mam Astrę F rocznik 1992.na wskaxniku temperatury cieczy chłodniczej mam wskazanie zaniżone o ok.20 stopni.Według wskaxnika na desce termostat otwiera się przy 70 stopniach a wentylator włącza przy 80 stopniach.Kupiłem nowy czójnik temperatury,włączyłem w układ elektryczny iw cxzajniku przy wrzeniu wody też pokazuje ok.80 stopni.Co może być przyczyną takiego błędnego wskazania? Za podpowiedź z góry dziękuje.
  • Poziom 33  
    A wskazania paliwa tez zaniżone?
  • Poziom 42  
    Może być to wina samej tablicy wskaźnikowej, odczyt temperatury jest bardzo prymitywny w samochodach...
  • Poziom 12  
    Wskazania paliwa nie mogę stwierdzić bo nie mam jak zmierzyć.a zatankować do pełna to spory wydatek,bo jeżdże na gazie.Podobno przy wskaźniku jest jakiś stabilizator.Może to ma coś wspólnego?
  • Poziom 33  
    No tam jest stabilizator 8V, jeśli szaleje i coś jest nie tak z tym napięciem to oba wskaźniki zakłamują pomiar.
  • Poziom 12  
    Wymieniłem licznik na inny i nic nie pomogło.Wymieniłem czujnik temperatury i też nic nie pomogło.przyzwyczaiłem sie do tego ze tak jest i zaczęło mi to nie przeszkadzać.temat zamykam.