Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kenwood W312 - Kenwood W312 - Napis Protect - spalona końcówka, przyczyny?

Brylllant 23 Oct 2012 20:44 7449 8
    Brylllant
    Level 10  
    Mój temat nie ma na celu wypytywać czemu radio pokazuję napis Protect bo z zaczerpniętej wiedzy na forum na 95% jest to spalona końcówka mocy. Koszt naprawy w serwisie to koszt używanego radia na alledrogo, więc naprawa się za bardzo nie opłaca.

Chciałbym uzyskać informację, jakie są przyczyny tej usterki. Radio grało w samochodzie Citroen Xsara, mam w nim 6 głośników. Wcześniej w tym samochodzie miałem jakieś radio Pioniera i wszystko było ok. Przy kupnie samochodu miałem już w zamontowane 6 głośników. Tuby/skrzyni/wzmacniaczy nie ma i nie było.
    Czemu Kenwood odmówił posłuszeństwa?

Czy przyczyną spalenia się końcówki mocy jest fakt iż w samochodzie jest 6 głośników a wyjść w radiu tylko 4? Zauważyłem, że do 2 głośników są podczepione (kabel ma zdjętą izolacje i w tym miejscu jest podczepiony kabel od kolejnego głośnika) kolejne dwa głośniki i kabel dopiero wchodzi w końcówkę. Tym sposobem mam 6 głośników.
    Chce się dowiedzieć czy to mogło mieć wpływ, po to bym nie kupił kolejnego radia, które w taki sam sposób przestanie działać.
    korrus666
    Level 40  
    A może któryś z przewodów dotknął masy i końcówka się przepaliła. Mogło być też tak że przeciążyłeś wzmacniacz podłączając 2 głośniki równolegle do jednego wyjścia. Musiałbyś głośno słuchać ale tego nie napisałeś więc nie wiem w jakich warunkach pracował sprzęt.
    LWD11
    Level 31  
    Spróbuj wykonać tą procedurę.

Try HOLDING the <3> and <6> key down while pressing the reset and continue to hold after releasing the reset button.

You should get a display that says "DC ERR" or "DC OK". If "DC ERR" appears press and hold <1>.

Now Press <2> and you should get a display that says "DC #". # being anything from 0 to 4. if not 0 press and hold <2

Końcówka mocy wcale nie musi być uszkodzona.
    Brylllant
    Level 10  
    Właśnie kable były dobrze zaizolowane, czasem głośniej muzyka leciała.

Próbowałem i nic, ale jeszcze spróbuje odłączając te dwa głośniki dodatkowe. Może one robią takie coś.
    Brylllant
    Level 10  
    Wczoraj odłączyłem dwa dodatkowe głośniki, wykonałem procedurę podaną powyżej i co mnie zadziwiło, radio zaczęło pracować. Działało praktycznie cały dzień aż do teraz, znowu pojawił się napis Protect, także to już jest chyba na pewno wina spalonej końcówki.
    Brylllant
    Level 10  
    A czy może mi ktoś napisać, czy jest możliwość by końcówka mocy spaliła się od nawiewu w samochodzie.? Ostatnio było zimno, często włączałem ogrzewanie by było ciepło, panel nad radiem po jakiś czasie był ciepły, czy jest możliwość by to pomogło w spaleniu końcówki.?
    dzimi
    Moderator
    Końcówka mocy podczas pracy wydziela ciepło. Jeśli nie jest ono odprowadzane może doprowadzić do uszkodzenia termicznego układu. Z tego też powodu końcówki mocy są mocowane bądź do obudowy bądź posiadają dodatkowe radiatory. Możliwe więc, ze podczas działania nawiewu, które wprowadzało ciepłe powietrze do wnętrza pojazdu jednocześnie dawało ciepłe powietrze na radiator końcówki mocy, co w rezultacie podwyższało temperaturę zamiast ją obniżać.
    Brylllant
    Level 10  
    Ale teraz bardzo dziwne, bo gdy było inne radio nie było tego problemu a ogrzewanie też działało. Dziwna sprawa i obawiam się, że jak kupię inne radio to problem może być ten sam.
    zawiasek3
    Level 2  
    Informacja protect to jeszcze nie spalona koncówka ,to właczenie się zabezpieczenia przed uszkodzoną instalacją głośnikową lub uszkodzonymi głosnikami.Jeśli tego nie naprawisz to rzeczywiście koncówka się w koncu spali.