Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Z-HOUR. Szukam instrukcji obsługi autoalarmu.

31 Sty 2005 11:42 2592 12
  • Poziom 10  
    Witam.
    Jestem nowym na forum i nie bardzo wiem jak się na nim poruszać, jeśli coś nie tak to wybaczcie.
    Poszukuję instrukcji obsługi autoalarmu z 91r. o nazwie Z-HOUR.
    Kupiłem to ustroistwo razem z samochodem, jest do tego pilot ale nie działa wyłączanie z pilota, włączyć można, przy automatycznym uzbrojeniu muszę się wyrabiać żeby włączyć kluczyk i rozbroić alarm.
    Jeśli ktoś wie coś na temat tego alarmu to bardzo proszę o pomoc
  • Poziom 21  
    Jeśli to coś takiego :Z-HOUR tak wynika z opisu z tym kluczykiem - to lepiej dać sobie z tym spokój... Znajomemu ukradli taki alarm po wybiciu szyby, bo mysleli, że to zewnętrzny odtwarzacz CD. Proponuję coś krajowego, niedrogo i pewnie - sporo tego na Allegro, a jak się nie chce samemu trudzić to zawsze można podjechać do specjalistów. Jednak to rozwiązanie to już totalna prehistoria i zupełnie się nie sprawdza.
  • Poziom 21  
    Hmm, firma ta sama co w tym na deskę (to samo logo), ale wygląda to na okrutne archiwum. Swoją drogą to ciekawe miejsce na zamontowanie centrali - nie trzeba jej szukać i jest zawsze pod ręką :-) A tak poważnie to można poszukać tego w necie, ale niespodziewałbym się cudów. Proponowałbym założenie czegoś bardziej na czasie, nie musi być drogie, a na pewno będzie skuteczniejsze, no i będzie na prawdę chronić, a nie kłuć w oczy... To rzeczywiście wygląda na zabytek i nawet jeśli uda się dopaść dokumentację to niekoniecznie uzdrowi alarm. Szkoda czasu i ryzyka na zabezpieczanie czymś takim - ktoś się zorientuje co to za gadżet i wyłuska go z auta jednym ruchem ręki czyniąc je bezbronnym...
    A swoją drogą to skąd coś takiego się znalazło w Polsce?
  • Poziom 10  
    W necie przekopałem chyba wszystko, z tego co się dowiedziałem to do Polski przyszła partia tych alarmów w 90r gdzieś z dalekiego wschodu, i były przez jakiś czas montowane. Myślałem że moze poradzę sobie jakoś z tym sam żeby nie narażać się na koszty,ale chyba przyjdzie mi udać się z tym do warsztatu z alarmami i zabulić albo za info lub za coś nowego
  • Poziom 21  
    Jeśli prawdą jest informacja o imporcie do Polski w latach 90, to proponuje szukać namiarów przez Pimot, lub Techom. Można spróbowac przez Politechnikę Świętokrzyską - ale obstawiam dwa pierwsze instytuty. Jeśli nie był to indywidualny import paru sztuk a jakaś tam partia i była jak piszesz montowana to powinni coś mieć w archiwum na temat importera. Nawet jeśli urządzenia nie dostały certyfikatu, to miały zaświadczenie o dopuszczeniu do badań i dzięki temu można je było uznać (montować) jako zabezpieczenie przez jakiś czas. Jeżeli rzeczywiście tak było to jest to dobry trop, może trochę czasochłonny ale może przynieść efekty.
    Oczywiście po odszukaniu importera dostaniesz namiar na adres z przed paru lat który nie koniecznie będzie aktualny, jednak znając firmę sprowadzającą sprzęt i adres można już łatwo doszukać resztę.
    Ja jednak osobiście namawiam na zmianę sprzętu, mamy XXI wiek i alarmy z zeszłego stulecia na pewno skutecznie nie będą bronić pojazdu. Na całe szczęście obecne ceny zabezpieczeń są bardzo niskie i spokojnie sobie można na to pozwolić - a warto nim będzie za późno.
  • Poziom 10  
    Z tym Pimotem to jest dobry kierunek, bo znalazłem w papierach od autka małą wizytówkę na ktorej jest napisane że dziękują za założenie alarmu i znakowanie pojazdu w instytucie, było to w 91 roku. Próbuję się do nich dobić mailowo ale zadnego odzewu. Acha dostałem prywatną wiadomość że na tamte czasy to był jeden z lepszych alarmów i że były one z powiadamianiem, i tylko tyle. Przepraszam że zanudzam ale nie mam kasy na nowy.
  • Poziom 11  
    Witam, również jestem nowy na forum i potwierdzam to co napisali przedmówcy, że lepiej zalożyć jakiś nowy autoalarm niz poświęcać czas na szukanie informacji o "zabytku". Od kilku dni "wałkuję" temat autoalarmów, chcę wymienić swój MetaSystem (3,5 roku temu "wybuliłem" za niego ok. 800 zł), ale nie spełnia on moich oczekiwań, posiada tylko podstawowe funkcje i nic wiecej, tak wynika z lakonicznej instrukcji. Moim wyborem jest Super Forteca, myślę że będzie dobry.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    :arrow: stanley50 , jutro poszukam opisu tego alermu , kiedys duzo tego montowalem , w komplecie z pilotem byl tez pager - moze go masz - bedziesz mial powiadomienie o wlamaniu , jutro napisze wiecej - musze poszukac w papierach
  • Poziom 10  
    <arrow> zhuln, byłbym wdzięczny za informację jak to ustawić, czy może jeszcze się to programuje? Jeśli chodzi o pagera to nie mam, mam tylko jednego pilota
  • Poziom 17  
    ok , znalazlem wkoncu opis montazu tego alarmu , zamieszcze jutro , jak chcesz cos na szybko to pisz na priv -
  • Poziom 10  
    Wymieniony jednak na inny.