Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

matiz - Daewoo Matiz zgasł i nie odpala

norwil 28 Oct 2012 19:12 11841 9
    norwil
    Level 9  
    Witam, jadę spokojnie w korku,ja mu w gaz(delikatnie,oczywiście),a on mi zgasł i za nic nie chciał odpalić.Do domu wróciłem na "sznurku". Pompa paliwa działa prawidłowo-paliwo dochodzi do wtryskiwaczy z dobrym ciśnieniem. Wszystkie trzy świece suche. Brak iskry z cewki WN-dochodzi 12V ale drugi przewód,sterujący,nie
    podaje masy-jakby był ucięty-sprawdzałem,dochodzi do ECM-u. Zasilanie ECM jest.
    Kontrolka CHECK zachowuje się prawidłowo-gaśnie po paru sekundach.
    Pytanie do szanownych forumowiczów:
    -jaka usterka to spowodowała, gdzie szukać dalej? Rozrząd czy ECM ? A może coś innego?
    decybel91
    Level 42  
    aparat zapłonowy jeśli palec rozdzielacz się kręci.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Dokładnie, do naprawy/wymiany płytka aparatu zapłonowego. Trzeba uważać, są dwa rodzaje, nie kupować tanich zamienników, ulegają szybkiemu uszkodzeniu.
    norwil
    Level 9  
    Po powrocie z pracy od tego zacznę, tzn. od sprawdzenia aparatu.Wieczorkiem opiszę,a na razie dzięki za podpowiedź.
    norwil
    Level 9  
    Palec rozdzielacza nie kręci się,zamocowany prawidłowo.Przy próbie obracania go ręcznie-da się obrócić tylko o jakieś 15-20 stopni.Z tego co wyczytałem na forum w podobnych tematach, wywnioskowałem, że powinienem teraz zajrzeć do rozrządu, mam rację ?
    jerry1960
    Level 36  
    Zrób to co napisał Ci Paweł wawa.
    User removed account
    User removed account  
    decybel91
    Level 42  
    Raczej szukać drugiego silnika.
    User removed account
    User removed account  
    norwil
    Level 9  
    Tak więc przyczyną braku sterowania cewką WN i wtryskiwaczami było pęknięcie paska rozrządu.Teraz mam inny problem,ale to temat na inny wątek.Na razie muszę poradzić sobie z poprawnym założeniem nowego paska.
    Dzięki za porady-wątek zamykam.