Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 206 1.4 8V benzyna - Ustawienie rozrządu

29 Paź 2012 15:06 17298 2
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich na forum:)
    Chciałem wymienić rozrząd w peugocie 206 1.4 8V z 2002 r. Wszystko poustawiałem na blokady. Wymieniłem pompę wodną, oczywiście nowy pasek i rolka napinająca ze wskaźnikiem napięcia paska. I mam taki problem, że nie mogę naciągnąć paska rozrządu. Tzn napinam tak żeby punkty na wskaźniku rolki napinającej sie zgrywały i wydaje sie że jest ok. Robie kilka obrotów wałem i niby też jest wszystko dobrze. Ale jak pociągnę ręka za pasek w najdłuższym miejscu (miedzy wałem korbowym a wałkiem rozrządu) to robi sie luz na pasku. Wskaźnik napięcia ucieka w prawą stronę. A jak zaczynam kręcić wałem to wszystko wraca do normy. I niepokoii mnie to że w najdłuższym miejscu paska bez żadnego problemu mogę go obrócić o ponad 90 stopni. I mam pytanie czy to jest normalne żeby rolka napinająca sie tak zachowywała? Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 37  
    To jest rolka samonapinająca. Normalne jest, że jak pociągniesz za pasek, to naprężenie rolki /wskazówka wskazuje większy naciąg/. Dodam, że rolkę ta napinamy pokręcając „imbusem” w lewo.
  • Poziom 9  
    Też wydało mi się to normalne. Ale jak puszcze pasek to rolka nie napina spowrotem paska. Dopiero jak obrócę wałem. I dlatego wolałem sie upewnić.
    Dziękuję za pomoc:)