Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II - LaGUNA II kombi 2002 1.8 benzynka STUKI W ZAWIESZENIU

06 Lis 2012 17:34 10365 4
  • Poziom 10  
    Witam,
    Jak w tytule od pewnego czasu mam stuki w zawieszeniu przednim a ostatnio coś z tyłu puka przy nierównościach. Wymieniałem jakiś czas temu drążki reakcyjne. Obecnie mechanik przy wymianie drążków kierowniczych stwierdził że trzeba wymienić poduszki w tylniej belce koszt 500 zł od strony ponownie drążki reakcyjne. po ok 100 zł za stronę. Pytanie czy ktoś to robił ma jakieś uwagi co do cen i ew. producentów zamienników. No i może polecić jakiś dobry warsztat w Gdańsku. Słyszałem też że należy wymienić gumy z obudową jak dobrze to określiłem trzymających drążek reakcyjny. Zauważyłem też korozję nad sprężynami przednimi chodzi o taki talerz w kturym jest umeszczona spreżyna i amortyzator ale to też chyba się wymienia.Proszę o info
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    wiec tak z przodu najczęściej padają w nich łączniki stabilizatora tj koszt ich po ok 50 zł za szt wymienisz je sam jeśli masz podstawowe narzędzia z tylem jest gorzej bo to są tuleje gumowe poł. z metalową obudową i żeby je wymienić najlepiej jest wyciągnąć całą oś i tu zaczynają się schody bo z tym wszystkim możesz mieć problem koszt ok 250 zł za sztukę o ile dobrze pamiętam i bierz tylko oryginały bo tanie zamienniki nie wytrzymują długo z przodu sprawdz tez mocowanie stabilizatora sa to gumy zaciśnięte w opaskach metalowych i ew końcówki wachaczy to było by na tyle:)
  • Poziom 10  
    marcinszczurus napisał:
    wiec tak z przodu najczęściej padają w nich łączniki stabilizatora tj koszt ich po ok 50 zł za szt wymienisz je sam jeśli masz podstawowe narzędzia z tylem jest gorzej bo to są tuleje gumowe poł. z metalową obudową i żeby je wymienić najlepiej jest wyciągnąć całą oś i tu zaczynają się schody bo z tym wszystkim możesz mieć problem koszt ok 250 zł za sztukę o ile dobrze pamiętam i bierz tylko oryginały bo tanie zamienniki nie wytrzymują długo z przodu sprawdz tez mocowanie stabilizatora sa to gumy zaciśnięte w opaskach metalowych i ew końcówki wachaczy to było by na tyle:)

Dzięki za info z przodu to już wiem bo miałem już raz wymieniane ale zapewne te mocowanie też powinno być wtedy wymienione.No ale zobaczymy trzeba to zrobić bo doprowadza mnie do szału te stukanie mam wrażenie że zaraz coś mi odleci :) A z tyłu jak trafie na nierówność to dźwięk jest taki jak uderzenie o podłogę.

Z tym tyłem dzięki za podpowiedzi..

Może ktoś ma jeszcze namiar na dobry warsztacik w trójmieście?

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dodam małą podpowiedz.przy wymianie tulejek tylnej belki i jej demontażu druciarze często zapowietrzają układ ham.Hamulce z ABS wymagają odpowietrzania za pomocą komputera kt.odpowiednio otwiera zawory w pompie ABS i pokazuje kt. kolo odpowietrzać tylko wtedy twoja Lalka będzie hamowała tak jak na Lagune przystało.