Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 98r, 1, 16V - Wymiana poduszek silnika.

21 Maj 2017 12:35 3618 9
  • Poziom 6  
    Trzęsie autem zwłaszcza podczas hamowania silnikiem. Wydaje mi się że przyczyną są uszkodzone poduszki silnika. Na moje oko poduszka dolna oraz poduszka górna od strony kierowcy. Jak Wy to oceniacie? Czy wymiana dolnej jest bardzo kłopotliwa?

Poduszka górna:

Link

Poduszka dolna:

Link
  • Poziom 6  
    Czy wymiana dolnej poduszki różni się czymś od tej pokazanej na filmie? Tu jest pokazana Laguna II z innym silnikiem. Nie trzeba silnika podnosić, podpierać?

Link
  • Poziom 6  
    To tak jak na filmie. Pamiętasz jaka nasadka? Czy konieczny jest klucz dynanometryczny?
  • Poziom 6  
    Mam jeszcze jedno pytanie. Ile jest poduszek zawieszenia silnika w tyn samochodzie? Wiem że są dwie u góry, jedna jest na pewno łącząca skrzynię biegów z silnikiem ( ta na filmie). Czy od spodu auta jest jeszcze jedna o której nie wiem?

Linkhttps://obrazki.elektroda.pl/1_1237931037.jpg
  • Poziom 6  
    Zabrałem się za wymianę poduszki. Jak zawsze pech mnie nie opuszcza. Śruba - ta bardziej od tyłu samochody obkręca się , nie d rady jej odkręcić. Co teraz?
  • Poziom 3  
    I jak poradziłeś sobie z tą poduszką? U mnie ten sam problemu, śruba bliżej kabiny poluzowała się i nie można jej odkręcić ani przykręcić, obraca się luźno.
    Jest tam jakieś podejście kluczem?
    Chyba nakrętka powinna być przyspawana?
  • Poziom 6  
    Auto poszło do mechanika wtedy i on wymienił poduszkę.
  • Poziom 3  
    Dziękuję za odpowiedź.