Miałem radio śnieżka R207. Radio zostało przestrojone w zakładzie.
Ponieważ ma wejście antenowe 300Ω, zakupiłem antenę jak na poniższym zdjęciu.
Teraz słyszę efekty przestrojenia - pokryte jest całe pasmo, słyszę bardzo dobrze stacje, z wyjątkiem jednej, na której mi najbardziej zależy ~89MHz. Stacje na niższych jak i wyższych częstotliwościach są b.dobrze odbierane, więc stawiam na to, że radio jest sprawne.
Jak można wzmocnić taki sygnał ? Czy po takiej antenie można się spodziewać dobrych efektów ? Dodam, że kupiłem kiedyś b. podobną, ale z dwoma teleskopami, bez pałąka - na niej ta sama rozgłośnia na kilkuletniej mikrowieży jest b. dobrze słyszana. Proszę o wskazówki
Tytuł byłem zmuszony poprawić. [SP5ANJ]
Ponieważ ma wejście antenowe 300Ω, zakupiłem antenę jak na poniższym zdjęciu.
Teraz słyszę efekty przestrojenia - pokryte jest całe pasmo, słyszę bardzo dobrze stacje, z wyjątkiem jednej, na której mi najbardziej zależy ~89MHz. Stacje na niższych jak i wyższych częstotliwościach są b.dobrze odbierane, więc stawiam na to, że radio jest sprawne.
Jak można wzmocnić taki sygnał ? Czy po takiej antenie można się spodziewać dobrych efektów ? Dodam, że kupiłem kiedyś b. podobną, ale z dwoma teleskopami, bez pałąka - na niej ta sama rozgłośnia na kilkuletniej mikrowieży jest b. dobrze słyszana. Proszę o wskazówki
Tytuł byłem zmuszony poprawić. [SP5ANJ]