Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie PC do amplitunera kina domowego HDMI

mgorol 19 Lis 2012 11:01 13488 9
  • #1 19 Lis 2012 11:01
    mgorol
    Poziom 10  

Witam,

Mój sprzęt
    Amplituner kona domowego PIONEER VSX 527
    Laptop TOSHIBA Satellite 505 l windows 7 64 bit
    Telewizor Plazma Panasonic TX-P42G30 E
    do tego jescze dekoder turbo "n"-ki i blue ray

Wszystko połączone ze sobą za pomocą kabli hdmi

wyjscie z amplitunera na TV
    a na wejściu do amplitunera Blue ray (BD) dekoder (sat/cab)

Problem polega na podłączeniu Laptopa. Po podłączeniu do wejscia (GAME) mam, albo sam obraz na TV a dźwięk w głosnikach z laptopa, albo dźwięk na kolumnach amplitunera ale obraz takjakby niemoże wskoczyć. (Obraz czarny miga, w rogu nieregularnie na zmiane miga informacja o rozdzelczości 1080i i formacie 16:9) W zalezności jak ustawie drugi ekran (klon/double/tylko 2 monitor)
    Próbowałem podłączyć bezpośrednio do TV innym gniazdem HDMI. według instrukcji (w moim rozumieniu) powinien dźwięk sie pojawić na kolumnach amplitunera, ale też jest cisza. Cała reszta działa bez zarzutu. Kable podmieniałem bez rezultatu wiec raczej wykluczam uszkodzony kabel.
    Przeczytałem ze wszystkie urządzenia powinny być podłączone kablem super HDMI. Po przełączeniu na niższe rozdzielczości w laptopie obraz wskakuje bez problemu ale dzwięk jest na laptopie (w każdej kofiguracji) Przy bezpośrednim podłączeniu do TV gdy nie podłączony jest amplituner wszystko jest w porządku tzn dzwięk i obraz jest w TV

Pozdrawiam

0 9
  • #2 19 Lis 2012 14:07
    anmedia
    Poziom 39  

mgorol napisał:
    Przeczytałem ze wszystkie urządzenia powinny być podłączone kablem super HDMI

Pierwsze slysze o super HDMI, no ale ... Zacznij od sprawdzenia wersji HDMI (gniazda) jaka masz w komputerze w TV i w amplitunerze. Kabel musi byc zgodny z najwyzsza wersja z tych trzech urzadzen (dla pewnosci ze zadziala i wykluczenia jako problemu).

Polacz bezposrednio do TV skonfiguruj poprawnie karte graficzna. Wyprowadzenie audio i wideo po HDMI - razem (sprawdz w instrukcji czy jest taka mozliwosc). Dopiero jesli uzyskasz na TV to co chcesz podlacz do amplitunera.

0
  • #3 19 Lis 2012 15:37
    Hucul
    Poziom 39  

angelica_n napisał:
    ... Zacznij od sprawdzenia wersji HDMI (gniazda) jaka masz w komputerze w TV i w amplitunerze. Kabel musi byc zgodny z najwyzsza wersja z tych trzech urzadzen (dla pewnosci ze zadziala i wykluczenia jako problemu)...

Są różne wersje kabli HDMI :?: Pierwsze słyszę :D

Sprawdź czy kabel nie jest uszkodzony - podłącz inny. Sprawdź ustawienia dźwięku i obrazu w laptopie, sprawdź czy masz najnowsze wersje sterowników.

2
  • #4 19 Lis 2012 16:30
    mgorol
    Poziom 10  

Laptop podłaczony bezpośrednio do TV działa bez problemu. Sterownik najnowsze.
    Mam w sumie 4 kable HDMI w tym zestawie zamieniałem na wszystkie mozliwe sposoby i bez zmian. pozostałe urzadzenia (BRD,dekoder "n", TV) działaja na tych kablach normalnie

0
  • Pomocny post
    #5 19 Lis 2012 17:09
    irek6311
    Poziom 33  

TV HDMI Kanał zwrotny Audio (Wejście 2) podłączasz do PIONEER VSX 527 HDMI (OUT) ,
    kabel HDMI standardu 1.3b (High Speed HDMI ) do połączenia TV/Pioneer użyj .

1
  • #6 19 Lis 2012 17:22
    mgorol
    Poziom 10  

irek6311 napisał:
    TV HDMI Kanał zwrotny Audio (Wejście 2) podłączasz do PIONEER VSX 527 HDMI (OUT) ,
    kabel HDMI standardu 1.3b (High Speed HDMI ) do połączenia TV/Pioneer użyj .

jeśli mogę Cie prosić o napisanie tego "jak dla laika" bo chyba troszkę niezrozumiałem

1
  • Pomocny post
    #7 19 Lis 2012 17:29
    irek6311
    Poziom 33  

2 wejście HDMI w TV podpinasz do amplitunera HDMI (OUT) ,
    w amplitunerze Konfiguracja (menu ekranowe) sprawdż czy wszystkie opcje dla HDMI masz włączone bo inaczej nie będzie dżwięku z TV poprzez HDMI na amplitunerze ,
    odnośnie kabli HDMI to te markowe mają opis jakiego są standardu i musi być taki jak napisałem ,
    proponuję też poczytać instrukcję obsługi TV i amplitunera odnośnie połączenia HDMI < powinno ci to pomóc .

0
  • #8 19 Lis 2012 18:08
    mgorol
    Poziom 10  

w pliku narysowałem jak to u mnie wygląda. W wersji bezpośrednio do tv (czerwone linie) obraz ok ale nie ma dźwięku wogóle komputer pokazuje że widzi T V i emituje dźwięk ( po odłączeniu kabla hdmi do amplitunera dzwięk w tv jest). W wersji gdy podpinam lapka przez wejście GAME (zielone)jest dźwiek a nie ma obrazu. Podłączenie PC do amplitunera kina domowego HDMI

0
  • Pomocny post
    #9 19 Lis 2012 19:09
    irek6311
    Poziom 33  

Wariant 2 :
    Jeśli masz przy twoim połączeniu TV / Laptop obraz to fonie do amplitunera prześlij tak /
    TV Cyfrowe wyjście audio (optyczne) i amplituner OPTICAL (IN) ,
    taki kabel optyczny musisz (przykład) kupić http://www.euro.com.pl/kable/hama-42927-optyczny-toslink.bhtml

0
  • #10 31 Sie 2014 08:26
    mgorol
    Poziom 10  

Przesłanie dźwięku kablem optycznym rozwiązało problem

0