Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master 2008 2,5 120KM - Na zimnie słabo działa sprzęgło

07 Gru 2012 20:47 5493 16
  • Poziom 20  
    Witam,
    Poprosze o krótkie wyjasnienie jak działa sprzegło w Masterze 2008 2,5 120KM

Dzisiaj rano przy temp. -2 miałem problem z wrzuceniem biegów. (tak jak by nie wysprzęglał)

Czy sprzęgło jest regulowane mechanicznie linką czy w jakiś inny sposób

Z góry dzięki za info
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Z tego roku najprawdopodobniej a na pewno bedziesz mial sterowanie hydrauliczne sprzegla,wedugl mnie to wszystko masz ok, dzieje sie tak bo olej jest przy niskich tem. bardzo gesty i to on sprawia ze cezko biegi na zimnym wchodza olej sie zagrzeje i powinno wszystko wrocic do normy.
  • Poziom 20  
    Czyli powinien sobie trochę pochodzić aż się zagrzeje ?

Ogólnie jak jest ciepły to biegi wchodzą dobrze

Dzięki za odpowiedź
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Moze nie az sie zagrzeje wystarczy mu jak sie ten olej troche w tej skrzyni pomiesza,pewnie najgorzej jest wbic pierwszy bieg reszta jakos wchodzi?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Wiec musi troche pochodzic i tyle,czesto sie tak dzieje zwlaszcza przy wiekszych skrzyniach Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    jeszcze raz dzięki za info
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Może to być również słaba pompa sprzęgła tylko wtedy będziesz czuł lekko ,,lżejszy"pedał i po kilkukrotnym wciśnięciu będzie chodził normalnie i biegi będą wchodzić ok. Spróbuj pociskać kilka razy sprzęgło i jeżeli będzie ok,to masz przyczynę a jeżeli nie to wymień olej w skrzyni, bo może masz zalany mineralny . W tych autach powinien być bodajrze Elf trx lub nfp
  • Poziom 20  
    u to mnie trochę zaniepokoiłeś, jak było ciepło to wszystko chodziło jak w zegarku
  • Poziom 11  
    Bo to jest tylko kwestia tego zimna przerabialem juz kilka takich tematow wedogl was to najlepiej teraz wymienic auto.To dzieje sie tylko na zimnym i nic nie trzeba robic jedyno co mozna tylko to obserwowac Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Kolejne gratulacje lukaszors85. Fajna diagnoza.
  • Poziom 21  
    T5 napisał:
    Dobra a jak już się skończą czary to do warsztatu na wymianę płynu hamulcowego i o wymianie w hydraulice sprzęgła nie zapomnieć
    Jasne. Nie zapomniałeś dopisać o wymianie silnika?

WSZYSTKIE albo zdecydowana większość Masterów i Mascottów ma problemy z akceptacją biegów na zimnie. Niektóre Mascotty muszą popracować nawet dwa kwadranse, żeby dało się ruszyć. Po ogrzaniu okolic skrzyni przez silnik i jego osprzęt, poprawna praca wysprzęglika jest możliwa.

U siebie w Masterze 2.5dCi 2006r miałem podobnie. Odpalałem, fajka lub czas odpowiadający jej wypaleniu, podwójne wysprzęglanie niczym w Jelczu i jazda :)
  • Poziom 11  
    Ja raz tak miałem w nubirze - wymieniłem olej na syntetyk z najwyższej półki - Liqui Moly i przeszło!
  • Użytkownik usunął konto