Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MG5150 - poziome pasy, automatyczne/ręczne wyrównanie głowicy nie pomaga

13 Gru 2012 21:29 7542 15
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Witam!
    Czy udało się koledze rozwiązać ten problem? Mam podobną sytuację z MG5250.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Podłączę się do tematu. U mnie występuje podobny problem z paskowaniem, jednak dotyczy innego koloru. Przez drukarkę przepuściłem 5 kompletów tuszy PrintLab. Drukuję codziennie, czasem przerwa trwa do 3 dni. Do tej pory przy problemie z paskowaniem pomagało czyszczenie płynem udrażniającym i kalibracja automatyczna. Tym razem nie ma jednak efektu. Przy wydruku zdjęć, paski ułożone są poziomo i występują głównie na kolorze cielistym ( np na twarzach ). W jaki sposób dokonać ręcznie korekt wyrównania głowicy aby usunąć ten problem? Próbowałem już kilku ustawień przy wyrównaniu ręcznym głowic i jak na razie bez skutku. Głowica moczyła się dwie doby w płynie udrażniającym, a w międzyczasie co 12 godzin dokonywałem czyszczenia głowic nabojami wypełnionymi płynem udrażniającym. Wykluczam więc zatkanie. Czy to oznacza, że głowica nadaje się do wymiany?
  • Poziom 12  
    Widzę, że chyba pospieszyłem się z oceną stanu dysz. Jak zinterpretować poniższy skan?
  • Poziom 12  
    Dziękuję za cenne uwagi. Na pewno przydadzą się w przyszłości. Korzystając z tuszy PrintLab przytykanie zdarzało się sporadycznie i faktem jest, że ważne aby zmienić tusz zanim się skończy, wówczas zatkanie zdarza się rzadko. Jednak za każdym razem wystarczało wymoczyć głowicę w płynie udrażniającym i problem znikał. Zapomniałem napisać wcześniej ważny szczegół. Aktualne problemy rozpoczęły się po zmianie tuszy na Sadhaus. Co powinienem teraz zrobić? Próbować dalej moczyć głowicę w płynie udrażniającym, próbować moczyć w ciepłej wodzie, wyczyścić drukarkę i próbować oddać na reklamację, a może coś jeszcze innego?
    Jeżeli uda się przeczyścić dysze, to co zrobić z tuszami Sadhaus, wyrzucić, rozrzedzić, czy nic nie robić?
  • Poziom 12  
    Sposób z wydrukiem testu dysz na papierze fotograficznym i późniejsze skanowanie okazał się pomocnym rozwiązaniem. Co zauważyłem? Po każdym czyszczeniu paskowanie występuje w innym miejscu. Jest to dosyć dziwne, tak jakby nie była to wina zaschniętych dysz, tylko jakby w tuszu były zanieczyszczenia i dławi dysze losowo, za każdym czyszczeniem zatykają się w innych miejscach. Niebieski raz paskuje, a raz nie, purpura paskuje cały czas. Próbowałem czyszczenia przepłukując głowicę podgrzanym płynem udrażniającym pod ciśnieniem przy pomocy strzykawki. Udało się w końcu przeczyścić głowicę niemal całkowicie. Wydruki zdjęć w wysokiej jakości można było uznać za zadowalające. Wydrukowałem ok 30 zdjęć i wszystkie wyszły dobrze, nie idealnie, jednak byłem zadowolony. Następnego dnia próbuję wydruku i na zdjęciach znowu paski. Już załamuje ręce. Problemy zaczęły się po zmianie tuszu na Sudhaus. Spróbuję chyba jeszcze nabić oryginalne wkłady. Do tej pory używałem jedynie pojemników PrintLab. Macie jakieś pomysły?
  • Poziom 20  
    pawelj5 napisał:
    ... Problemy zaczęły się po zmianie tuszu na Sudhaus.... Macie jakieś pomysły?

Myślę, że wniosek jest tylko jeden.
    PrintLaby drukowały ci dobrze? czemu przeszedłeś na Sudhausy?
  • Poziom 12  
    Właśnie męczy mnie to, że dysze różnie się przytykają, tak jakby jakieś nieczystości znajdowały się w tuszu. Obwiniałem za to tusze Sudhouse, ale może faktycznie dochodzi do jakiejś reakcji z tuszem PrintLab. Pomyślałem już żeby spróbować nabić oryginalne pojemniki Canona, ale teraz poczekam na instrukcję mycia i suszenia pojemników. Sługa WSI, jeżeli możesz to podaj link do tematu w którym umieścisz instrukcję czyszczenia.
  • Poziom 9  

Może mi ktoś powiedzieć jak to ustawić? Niezależnie czy ustawiam +5 czy -5 to efekt jest taki sam (dysza PBGK rozjeżdża się)