Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka WHIRLPOOL ADP 951 wypompowuje non stop wodę

08 Lut 2005 15:48 5110 4
  • Poziom 10  
    Mam problem ze zmywarką. nastawiłem program i w momencie kiedy skończyło się mycie spuściła wodę i już nie zaczęła płukać tylko non stop pracuje pompka spustowa .zdąłem pokrywę dolną , nie ma wycieku wody , pływak jest ok i mikrowyłącznik w tym pływaku też. Chyba moduł , bo obojętnie na jaki program nastawię to nic innego nie robi tylko wypuszcza. Jak to sprawdzić ??? a może wystarczy zresetować tylko Jak ???
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    obacz czy niema wody w wannie pod zmywarką -wygląda to na aqua stop- no że jest OK! ale zobacz skąd leci na dół woda??? i to go zmusza do działania!1
  • Poziom 10  
    Nie mam doświadczenia w tych sprawach. U mnie 951 znowu nie wypuszcza wody. Po rozmontowaniu regulatora byly slady upalenia przy triaku i konektorach plytki. Plytkę połatalem, triak zastapilem
    BTA06 600C, nadal nie wypompowuje wody, chociaż wydaje mi sie ze coś mruczy w tym momencie. Zły triak? Czy jeszcze coś sprawdzić?
    Pompy podłączone na krótko działają.
  • Poziom 10  
    Juz dziala. Triak powinien miec czula bramke - najlepiej te 5 mA, ale trudno tak od reki kupic, ja dostalem BP136 600E <20 mA i wszystko ruszylo za 5 zl! A zona juz prawie kupowala nowa zmywarke. Ta dziala juz 12 rok - teraz byla pierwsza awaria.